امروزه خطر مبتلا شدن به کرونا در سوپرمارکت و رستوران بیشتر است از بودن در فرودگاه و یا کابین هواپیما است.

در هواپیما خطر ابتلا به کووید 19 بسیار کمتر از رستوران‌ها رو مراکز خرید است
مطالعات نشان داده که درصد ابتلا به کووید 19 در کابین‌های هواپیما بسیار کمتر از رستوران و مراکز خرید است.

در جهانی که گرفتار بیماری کرونا است مسیر فرودگاه از خود فرودگاه و درون هواپیما خطرناک تر است. این نتیجه قطعی تحقیقاتی است که در عرض شش ماه گذشته از طرف صنعت هواپیمایی انجام گرفته است. بیشتر فرودگاه‌ها و هواپیمایی‌ها تجهیزات پذیرش مسافر، سالن‌های پذیرایی و کابین مسافری خود را به صحنه دلپذیری ازتمیزی و پاکی تبدیل کرده‌اند. براساس تحقیقاتی که توسط دانشگاه هاروارد انجام شده نشان می‌دهد که : ترکیبی از تکنولوژی و مدیریت بحران، باعث شده ریسک ابتلا به بیماری کرونا در سوپرمارکت‌ها و رستوران‌ها بیشتر از محیط فرودگاه‌ها و داخل هواپیما باشد. با تحقیقات صورت گرفته توسط سازمان بهداشت عمومی در آمریکا APHI که متمرکز بر سفر از مبدا تا مقصد در هواپیما بوده است و به عنوان طرحی برای ایجاد استراتژی جهت کم کردن خطربرای سلامت عمومی به هنگام پرواز می‌باشد، نشان .می‌دهد که خطر ابتلا به این بیماری در پرواز بسیار کم است. دامنه این تحقیقات هر روز گسترده‌تر می‌شود

تحلیل‌ها حاکی از آن است که جریان هوا در هواپیما خطر انتقال این بیماری را نسبت به محل‌های عمومی مانند رستوران‌های سرپوشیده و سوپرمارکت‌ها کمترمی‌کند. قانون اجباری ماسک زدن در هواپیما، تغییر مداوم جریان هوا و وجود فیلتر تصفیه کننده قوی هوا (HEPA ) باعث می‌شود که 99% از ذرات تحلیل‌ها حاکی از آن است که جریان هوا در هواپیما خطر انتقال این بیماری را نسبت به محل‌های عمومی مانند رستوران‌های سرپوشیده و سوپرمارکت‌ها کمترمی‌کند. قانون اجباری ماسک زدن در هواپیما، تغییر مداوم جریان هوا و وجود فیلتر تصفیه کننده قوی هوا (HEPA ) باعث می‌شود که 99% از ذرات معلق که شامل ویروس هم است از هوای داخل کابین زدوده و جایگزین آن جریان پاک هوا قرار گیرد.

سایر لایه های محافظتی شامل ماسک برای مسافران و خدمه در طول سفرو به هنگام پیاده کردن‌شان و هم چنین ضدعفونی کردن کلیه سطوحی که بیشتر مورد لمس قرار می‌گیرند مانند دسته صندلی ها و دستگیره های توالت، می‌باشند. آقای مارکوس مدیر مسئول APHI خاطر نشان می‌کند که تیم ما متوجه شد که همراه با یک سیستم چرخش هوای پاک و شیوه‌نامه بهداشتی هواپیمایی‌ها که شامل زدن اجباری ماسک است از انتقال ویروس در داخل کابین به مسافران جلوگیری می‌شود.

برای اینکه یک هواپیمایی بتواند شرایط پرواز ایمن را برای مسافران خود در دوران این بیماری فراگیر مهیا کند باید حداقل چهار معیار از هفت معیار زیر را دارا باشد:

  1. اطلاعات کلی در مورد کوید-19 در وب سایت رسمی خود
  2. زدن ماسک صورت برای مسافران و خدمه
  3. وسایل محافظتی برای خدمه پرواز
  4. خدمات غذایی تعدیل شده
  5. تمیز کردن کامل هواپیما قبل از پرواز
  6. بسته‌های بهداشتی برای مسافران
  7. فاصله‌گذاری مناسب برای مسافران

که تمام موارد بالا براساس دستورعملهای بهداشتی سازمان جهانی IATA وضع شده است.

منبع: airlinesrating.com

با اخبار ایسفر همراه شوید.

نظرت چی بود؟!