بلیط هواپیما تهران رم

بلیط هواپیما تهران رم
بلیط هواپیما تهران رم

رم پایتخت ایتالیا و یکی از قدیمی‌ترین شهرهای دنیاست. این شهر با ۲.۸ میلیون نفر جمعیت پرجمعیت‌ترین شهر کشور ایتالیا و سومین شهر پرجمعیت اتحادیه‌ی اروپا به شمار می‌رود.

 رم در غرب مرکز ایتالیا و در حاشیه‌ی رودخانه‌ی تیبر واقع شده است. شهر واتیکان، کوچک‌ترین کشور دنیا، نیز به طور مستقل در مرزهای این شهر قرار گرفته است و تنها نمونه‌ی یک کشور درون یک شهر است. تاریخچه‌ی رم به ۲۸ قرن پیش باز می‌گردد و اسطوره‌شناسی این شهر تأثیر زیادی بر معماری و مکان‌های دیدنی آن گذاشته است. 

نقاش‌ها، مجسمه‌ساز‌ها و معماران زیادی نیز از رم برخاسته‌اند و در طول تاریخ آثاری خارق‌العاده به وجود آورده‌اند.

رم با حدود ۱۰ میلیون گردشگر در سال، سومین کشور محبوب در اتحادیه‌ی اروپاست و بسیاری از مکان‌های تاریخی آن در یونسکو و میراث جهانی ثبت شده‌اند. 

مردم این کشور به زبان ایتالیایی صحبت می‌کنند و واحد پول کشور، یورو است. منطقه‌ی مالی این شهر در بسیاری از زمینه‌های شرکت‌های نفتی، شرکت‌های داروسازی و خدمات مالی فعالیت دارد. 

حضور بسیاری از برندهای معروف در رم نیز باعث شده تا این شهر مرکزی مهم برای مد و طراحی باشد. این شهر در ناحیه‌ی لازیو واقع شده و بر روی تپه‌های زیادی ساخته شده است. 

رودخانه‌ی آنینه نیز از میان شهر می‌گذرد و به تیبر می‌ریزد. به طور متوسط این شهر روزهای نسبتا گرم و شب‌های سرد دارد. 

شرکت‌های هواپیمایی فعال در این مسیر

برای خرید بلیط پرواز تهران رم باید در نظر داشته باشید که ممکن است پرواز مستقیم از طریق شرکت هواپیمایی ماهان موجود باشد اما بیشتر پروازها غیرمستقیم و با یک یا دو توقف هستند. 

شهرهای تهران و رم ۳۴۲۴ کیلومتر با هم فاصله دارند و برای این پرواز لازم است حدودا ۵ ساعت در حال پرواز باشید. زمان دقیق سفر شما به زمان و مکان توقف، شرایط جوی و مسیر پرواز بستگی دارد. 

قیمت بلیط هواپیما از تهران به رم به فصل سفر و شرکت هواپیمایی بستگی دارد اما می‌تواند مبلغی بین ۹ تا ۱۵ میلیون تومان باشد. شرکت‌های هواپیمایی زیر به رم پرواز دارند: 

  • انادولوجت (AnadoluJet)
  • امارات (Emirates)
  • قطر ایرویز (Qatar Airways)
  • ترکیش ایرلاینز (Turkish Airlines)
  • ایر فلوت (Aeroflot)
  • لوفتهانزا (Lufthansa)
  • ماهان (Mahan Air)

هر پرواز شرایط و بازه‌ی زمانی مخصوص خود را دارد که روی بلیط شما مشخص می‌شود؛ برای مثال پرواز مستقیم از شرکت ماهان ۵ ساعت طول می‌کشد و هفته‌ای یکبار در دسترس است. 

شرکت هواپیمایی ایر فلوت نیز از انتخاب‌های محبوب است، زیرا به ویزای ترانزیت نیازی ندارد. این پرواز ۲ ساعت و ۴۰ دقیقه در مسکو توقف دارد و به طور کلی ۱۰ و نیم ساعت به طول می‌انجامد. 

شرکت هواپیمایی قطر ایرویز با ۱ ساعت و ۴۵ دقیقه توقف در شهر دوحه‌ی قطر و ۸ ساعت و ۴۰ دقیقه پرواز، شما را به مقصد می‌رساند.

 یکی از گزینه‌های دیگر شما شرکت ترکیش است که پرواز کوتاه‌تری دارد. در این پرواز ابتدا توقفی ۱ ساعته در استانبول خواهید داشتید و سپس سفر خود را در ۷ ساعت تکمیل می‌کنید. 

قوانین ترانزیت

سفر به رم با ویزای شینگن ایتالیا یا هر ویزای شینگن دیگری ممکن است. این کشور کم‌تر از سایر کشورها ویزای گردشگران را رد می‌کند اما باید مدارک خود را به درستی ارسال کنید و شرایط مورد نیاز را داشته باشید.

 داشتن تاریخچه‌ی سفر مناسب به پذیرش شما کمک خواهد کرد. به این معنا که هر چقدر سفرهای خارجی بیشتری داشته باشید، احتمال پذیرش درخواست شما بیشتر خواهد بود.

 همچنین، نیاز است تمکن مالی مناسب را داشته باشید و گردش حساب‌های خود را به اشتراک بگذارید. هزینه‌ای که باید برای بررسی درخواست خود بپردازید ۸۱ یورو است اما نیازی به مصاحبه در سفارت را ندارید؛ تنها باید انگشت‌نگاری و ثبت مدارک نیاز به حضور در سفارت را دارید. 

این ویزا می‌تواند کوتاه‌مدت و با مهلت ۹۰ روز از یک بازه‌ی ۱۸۰ روزه برای شما صادر شود و دو نوع دارد. ویزای شینگن سینگل تنها به اجازه‌ی یک بار ورود به کشورهای محدوده‌ی شینگن را می‌دهد و پس از آن باید در مدت محدودی از این منطقه خارج شوید. 

با داشتن ویزای مولتی می‌توانید به دفعات دلخواه وارد کشورهای شینگن شوید. از کشورهای ناحیه‌ی شینگن می‌توان به سوئد، ، هلند، نروژ، لهستان، اسپانیا، بلژیک، دانمارک، یونان، و سوئیس اشاره کرد. 

جاذبه‌های رم

بهترین فصل سفر به رم در بهار و پاییز است که هوایی ملایم و گردشگرانی کمتر دارد. از جاذبه‌های رم می‌توان به این موارد اشاره کرد:

کلوسئوم (Colosseum)

از مهم‌ترین آثار تاریخی رم و نماد این شهر است. این مکان آمفی‌تئاتری قدیمی است که برای امپراطوران و مردمان روم باستان محلی برای دیدن نمایش‌ها و نبرد گلادیاتورها بود. معماری و تاریخچه‌ی کلوسئوم نفس‌گیر است و دیدن آن به همه‌ی گردشگران پیشنهاد می‌شود.

پانتئون رم(The Pantheon)

از آثار برجسته‌ی معماری و تاریخ در شهر رم است. این بنا در مرکز شهر واقع شده و با ستون‌های عظیم و تزئینات سنگی خودنمایی فوق‌العاده خلق می‌کند.

آب‌نمای ترِوی (Trevi fountain)

از زیباترین آب‌نماهای جهان و نمادی از اساطیر روم است. این سازه شامل مجسمه‌هایی از خدای اقیانوس رومی و پیام‌ رسانانش می‌شود که بر جریان آب نظارت می‌کنند.

کلیسای سیتسین (Sistine Chapel)

در سراسر جهان به نقاشی‌های خود شناخته می‌شود. این کلیسا در شهر واتیکان واقع شده و جزئیات هنری آن سالانه گردشگران زیادی را به خود جلب می‌کند. نقاشی روز رستاخیر از مایکل‌آنجلو نیز بر روی سقف این کلیسا نقاشی شده است.

محله‌ی تراستور رم (Trastevere)

از محله‌های قدیمی رم است که زندگی در این شهر را به شما نشان می‌دهد. علاوه بر خانه‌های قدیمی و منحصر به فرد، می‌توانید از کافه‌ها و رستوران‌های سنتی آن نیز لذت ببرید.

رستوران Bistro64

یکی از بهترین رستوران‌های ایتالیا و دارای ستاره‌ی میشلین است. این رستوران غذاهای ایتالیایی کلاسیک خود را با آشپزی ژاپنی درآمیخته و با قیمت‌های مناسب ارائه می‌دهد.

نظرت چی بود؟!