چگونه بلیط هواپیما تهران کیش ارزان بخریم؟

بلیط هواپیما تهران کیش
چگونه بلیط هواپیما تهران کیش ارزان بخریم؟

معمولا سفر به جنوب ایران در نیمه دوم سال که آب و هوا به سمت خنک شدن می‌رود، افراد خوش سفر را به فکر رفتن به جزیره کیش می‌اندازد. تجربه ثابت نموده که این دست از افراد، بیشتر اوقات با توجه به بودجه‌شان به دنبال بلیط هواپیما ارزان هستند تا بتوانند با هزینه کمتری خود را به کیش برسانند. اگر شما هم چند روزی است که تصمیم به سفر دارید و به دنبال خرید بلیط هواپیما تهران کیش ارزان هستید، با مجله گردشگری ایسفر همراه شوید تا در کنار هم بدانیم که چه چیزهایی در یافتن بلیط هواپیما ارزان به شما کمک می‌کنند.

زمان خرید بلیط هواپیما

اگر قصد دارید سفر تفریحی به جزیره کیش دارید و خیلی هم زمان رفتن برایتان مهم نیست، می‌توانید زمان پرواز را به اوایل یا اواسط هفته تغییر دهید. با توجه به اینکه در این زمان‌ها تقاضای کمتری برای خرید بلیط هواپیما وجود دارد، به همان میزان، برای آنکه ایرلاین‌ها ناوگان‌های هوایی‌شان با صندلی‌های خالی مسیر را طی نکنند، درصد قابل توجهی بلیط هواپیما تهران کیش را ارزان‌تر ارائه می‌کنند.

نوع بلیط، چارتری یا سیستمی؟!

در همین ابتدا باید بگوییم که اصلا تصور نکنید که چون بلیط هواپیما تهران کیش چارتر و یا سیستمی صادر شده، تفاوتی بین خدمات‌شان وجود دارد. معمولا بلیط هواپیما یا چارتری و یا سیستمی صادر می‌شوند. بلیط‌های سیستمی عموما از طریق شرکت‌های هواپیمایی و با نرخ مصوب قیمت‌گذاری می‌شوند. با توجه به اینکه بلیط‌های چارتر مبلغ آن توسط آژانس‌ها تعریف می‌شوند معمولا ارزان‌تر هستند که آن هم بستگی به زمان رزروتان دارد. پیشنهاد می‌کنیم حتما قبل از خرید بلیط هواپیما تهران کیش، ابتدا به مقایسه قیمتی بلیط سیستمی و چارتری بپردازید و زمانی را به این کار اختصاص دهید.

ایرلاین

بد نیست بدانید که یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در قیمت بلیط هواپیما نوع ایرلاین است. بسیار پیش آمده که قیمت بلیط در چندین ایرلاین با توجه به خطوط هوایی متنوع و متفاوت هستند. شما به راحتی و با مراجعه به وب‌سایت ایسفر می‌توانید به مقایسه قیمتی چندین ایرلاین ایرانی شناخته شده بپردازید و از میان آن‌ها بلیط هواپیما تهران کیش ارزان را رزرو نمایید.

ساعت پرواز

مطمئنا با دیدن این گزینه هم شگفت‌زده می‌شوید، اما باید بگوییم که ساعت پرواز هم در قیمت بلیط هواپیما تاثیرگذار است. به طور معمول پروازهایی که در صبح و در ایام معمولی و غیر تعطیل از تهران به کیش صورت می‌گیرند، بلیط‌ها ارزان‌تر هستند. جالب است بدانید که شما با خرید بلیطی که زمان پروازش صبح است هم زودتر به جزیره کیش خواهید رسید و زمان بیشتری برای تفریح و گشت ‌و گذار دارید و در عین حال هم پول کمتری پرداخت می‌کنید.

کلاس پروازی

همان طور که می‌دانید بلیط‌های هواپیمایی به هر مقصدی معمولا توسط ایرلاین‌ها در چهار نوع فرست، بیزنس و پریموم اکونومی و اکونومی ارائه می‌شوند. بلیط‌های هواپیمایی با کلاس پروازی فرست و بیزنس همیشه گران‌تر هستند. زیرا غذا به صورت گرم سرو و ارائه می‌شوند و کترینگ جداگانه‌ای دارند. پریموم اکونومی نیز یکی دیگر از کلاس‌های پروازی است که به نسبت کلاس پروازی اکونومی خدمات بیشتری توسط ایرلاین ارائه می‌شود. مثلا شما اگر بلیط هواپیمایی بخرید که کلاس پروازی‌اش پریموم اکونومی است، می‌توانید از استراحتگاه‌های ویژه ایرلاین مورد نظر در فرودگاه استفاده کنید.

و اما کلاس پروازی اکونومی پیشنهاد ما برای شمایی است که قصد خرید بلیط هواپیما تهران کیش ارزان دارید. اکونومی یکی از کلاس‌های پروازی رایج در ایران است و اگر اهل سفر آن هم با هواپیما باشید، بارها با این کلمه رو به‌ رو شده‌اید. بلیط‌های هواپیمایی که در آن کلاس پروازی اکونومی درج شده، بدین معناست که صندلی‌ها در کنار هم قرار گرفته‌اند و به شما خدمات معمولی ارائه می‌شود. در صندلی‌های اکونومی معمولا امکاناتی نظیر تلویزیون، هدفون، مجله و روزنامه قرار داده شده که به سرگرم شدنتان و تا رسیدن به کیش کمک می‌کند.

بلیط هواپیما تهران کیش ارزان؛ کلاس پروازی اکونومی
کلاس پروازی اکونومی

بلیط لحظه آخری

بی‌تردید نام بلیط لحظه آخری بارها به گوشتان خورده است. بلیط لحظه آخری به بلیط‌هایی گفته می‌شود که چندین ساعت به زمان پرواز باقی مانده و تعدادی صندلی خالی مانده است. معمولا رزرواسیون‌های آنلاین بلیط هواپیما با ارسال ایمیل به کاربران اطلاع‌رسانی می‌کنند. بلیط‌های لحظه آخری گاهی با شکستن عجیب قیمت ارائه می‌شوند. پیشنهاد ما به کسانی که قصد خرید بلیط هواپیما تهران کیش ارزان دارند، بلیط لحظه آخری است. لازم به ذکر است که اصلا هیچ نوع تفاوتی از نظر سرویس‌دهی و خدمات با بلیط‌های معمولی ندارند و تنها شما همان بلیط را قیمت کمتری می‌خرید.

حال که متوجه شدید باید چه نکاتی را برای یافتن بلیط هواپیما تهران کیش ارزان و یا هر مقصد دیگر در نظر بگیرید بد نیست که کمی درباره فرودگاه بین‌المللی و بهترین زمان سفر به کیش هم بدانید.

فرودگاه بین‌المللی کیش

این فرودگاه درست در کنار بلوار فرودگاه و خیابان هنگام واقع شده و دسترسی آسانی به همه نقاط جزیره کیش دارد. فرودگاه کیش در سال 1352 بنا شده و تا به امروز میزبان گردشگرانی از سراسر دنیاست. همه روزه از شهرهای بزرگ و توریستی چون تهران، اصفهان، تبریز، شیراز و مشهد پروازهایی ورودی و خروجی در زمان‌های مختلف صورت می‌پذیرد. جالب توجه پروازهای خارجی این فرودگاه تنها به دو مقصد دبی و مسقط است. فرودگاه بین‌المللی کیش 4 ترمینال دارد و از امکانات رفاهی نظیر گروه پزشکی مستقر، جایگاه وی آی پی تشریفاتی، تاکسی سرویس و دستگاه‌های خودپرداز متعدد از بانک‌های مختلف، رستوران، کافی‌شاپ و پارکینگ برخوردار می‌باشد.

بهترین زمان سفر به کیش

از آنجا که کیش زیبا جزیره است و دور تا دورش را دریای خلیج فارس فرا گرفته و از طرفی هم دارای آب و هوای نیمه بیابانی است، در هر فصلی از سال نمی‌توان به آنجا سفر کرد. بهترین زمان سفر از نظر شرایط اقلیمی 6 ماه دوم سال است. در این زمان هوا آنچنان شرجی و گرم نیست تا موجب آزارتان شود. اما اگر به دنبال خرید بلیط هواپیما تهران کیش ارزان هستید و قصد سفر کم هزینه دارید می‌توانید فصل بهار و اواخر تابستان هم به جزیره سفر کنید. معمولا در این زمان‌ها جشنواره‌های تخفیف ویژه در مرکز غواصی و مراکز خرید کیش عرضه می‌شود. نگران گرمی هوا هم نباشید زیرا دسترسی به سیستم‌های خنک کننده در همه جای جزیره وجود دارد.

بلیط هواپیما تهران کیش؛ بهترین زمان سفر به کیش
بهترین زمان سفر
نظرت چی بود؟!

پیام‌های شما