بهترین تفریحات کیش

بهترین تفریحات کیش
بهترین تفریحات کیش

کیش جزیره‌ای در جنوب ایران که در طی چند سال اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در گذشته هدف گردشگران از سفر به جزیره تنها رفتن به کنار سواحل نیلگون خلیج‌فارس و مراکز خرید کیش بود. اما امروزه افراد می‌توانند در کنار تماشای سواحل از انجام تفریحات مهیج موجود در آن‌ها نیز لذت ببرند. در ادامه قصد داریم به معرفی بهترین تفریحات کیش، هزینه، زمان تقریبی انجام آن‌ها و آدرس برخی از مجموعه‌ها بپردازیم.

تفریحات کیش به دو دسته آبی و غیر آبی نظیر گشت هوایی، تور سافاری، تور گشت جزیره و انواع جنگ‌های شبانه تقسیم می‌شوند.

بهترین تفریحات آبی‌ جزیره کیش

غواصی

یکی از مهم‌ترین و شناخته‌ شده‌ترین تفریحات آبی در جزیره کیش غواصی است. بیشتر گردشگران با شنیدن نام غواصی تصور اینکه آن‌ها نمی‌توانند از این تفریح لذت ببرند به سراغشان می‌آید. جالب توجه که در مرکز غواصی جزیره کیش گردشگران می‌توانند زیر نظر مربیان کار آزموده دل به دریا بزنند. معمولا به سه شیوه غواصی در آب‌های سطحی، به وسیله اسکوتر و در شب صورت می‌گیرد. این تفریح آبی هیجا‌ن‌انگیز معمولا در مرکز غواصی جزیره کیش از ساعت 9 صبح انجام می‌پذیرد. مدت زمان  انجام آن نیز بین 20 تا 40 دقیقه می‌باشد. البته قبل از ورود به آب مربیان زمانی را برای آموزش به گردشگر اختصاص می‌دهند.

غواصی در کیش

هزینه غواصی در دل آب‌های خلیج‌فارس و در مرکز غواصی جزیره کیش بین 90 تا 150 هزار تومان است.

شاتل

پس از غواصی نوبت به شاتل سواری می‌رسد. شاتل یا همان قایق بادی که با سرعت به وسیله‌ جت اسکی کشیده می‌شود. گاهی راننده جت اسکی برای آنکه هیجان شاتل‌ سواری را برای گردشگران بیشتر کند. با سرعت بالا اقدام به دور زدن می‌نماید. معمولا قایق‌های شاتل دو تا 3 نفره طراحی شده‌اند. مدت زمان تقریبی سوار شدن بر قایق شاتل 15 تا 20 دقیقه می‌باشد.

شاتل‌سواری

هزینه آن نیز به نسبت زمان برای هر نفر بین 30 تا 50 هزار تومان است. شاتل سواری در ساحل مرجان و مرکز غواصی جزیره کیش انجام می‌پذیرد.

بنانا

از دیگر تفریحات آبی مهیج در سواحل جزیره کیش بنانا سواری است. بنانا نیز نام قایق بادی که به شکل موز طراحی شده و تفاوت آن با شاتل تعداد نفرات بیشتر می‌باشد. این قایق هیجان‌انگیز نیز با وصل شدن به قایق‌های سرعتی در آب کشیده می‌شود. بنانا سواری در گروه‌های 5 تا 7 نفره در مدت زمان 15 تا 20 دقیقه انجام می‌پذیرد. برای آنکه از این تفریح لذت ببرید می‌توانید به کنار سواحلی چون سیمرغ و یا مرکز غواصی کیش مراجعه کنید. هزینه آن نیز به طور تقریبی 45 هزار تومان برای هر نفر است.

بناناسواری

پاراسل

پس از بنانا سواری نوبت به تفریح بی‌نظیر پاراسل در جزیره کیش می‌رسد. تفاوت پاراسل با سایر ورزش‌های آبی این است که شما این بار در میان آب دریا نیستید. بلکه به وسیله چتر نجات پرواز را بر روی دریای خلیج‌فارس تجربه می‌نمایید. پاراسل با اتصال به قایق‌ موتوری از سرعت کم شروع به حرکت و کم‌کم شما را به پرواز در می‌آورد. اصلا نگران نباشید با رعایت ایمنی کامل بر پاراسل سوار می‌شوید و از پرواز لذت می‌برید. میزان ارتفاع را نیز خود گردشگران انتخاب می‌کنند.

معمولا در ارتفاع 150 تا 300 متر از سطح دریا است. دیگر چه می‌خواهید از انجام این تفریح هیجان‌انگیز در کنار سواحل دریای خلیج‌فارس لذت ببرید. مدت زمان پاراسل سواری نیز 15 تا 20 دقیقه متغیر و هزینه بلیط برای هر نفر 120 هزار تومان است. البته این مبلغ با تخفیف به 75 هزار تومان نیز می‌رسد

فلای‌بورد

از دیگر تفریحات آبی بسیار هیجان‌انگیز در سواحل جزیره کیش فلای‌بورد است. این وسیله فرد را به جت اسکی متصل و با فشار به بالا پرتاب و چند دقیقه‌ای به او اجازه حرکات نمایشی می‌دهد. به طور معمول گردشگران با فلای‌بورد تا ارتفاع 12 متر از سطح دریا به بالا پرتاب می‌شوند. مدت زمان انجام این تفریح آبی در مرکز غواصی جزیره کیش بین نیم تا یک ساعت می‌باشد.

فلای‌بورد

هزینه بلیط آن نیز برای هر نفر حدود 200 هزار تومان است.

پارک آبی اوشن

لذت تفریحات آبی جزیره زمانی تکمیل می‌شود که سری به پارک آبی اوشن بزنید. سوار بر سرسره‌های بلند و هیجان‌انگیز شوید. این پارک در رده‌ بزرگ‌ترین پارک‌های آبی روباز در خاورمیانه قرار می‌گیرد. همه چیز آنجا مهیاست تا حسابی خوش بگذرانید و از تماشای تم آبی پارک لذت ببرید. جالب توجه که بانوان نیز با خیال آسوده می‌توانند در روزه‌های ویژه به پارک آبی اوشن بروند. زیرا هیچ‌گونه پروازی بر آسمان این پارک صورت نمی‌گیرد.

فلای‌بورد

هزینه بلیط برای هر نفر در سانس تمام وقت 218 هزار تومان و نیمه وقت 180 هزار تومان است.

ساعت کاری پارک آبی اوشن: همه روزه از ساعت 10 صبح تا 21:30

کشتی تفریحی نوید

سوار شدن بر کشتی‌های تفریحی کیش نیز حال و هوای متفاوتی دارد. کشتی نوید بسیار پرطرفدار است. این کشتی در سه طبقه ساخته شده و از امکانات رفاهی نظیر کافی‌شاپ و رستوران برخوردار می‌باشد. جالب توجه که گروه موسیقی در آن قرار داده شده و موزیک زنده برای گردشگران اجرا می‌کنند.

کشتی تفریحی نوید

زمان گشت‌وگذار با کشتی نوید حدود 2 ساعت و قیمت بلیط برای هر نفر 95 هزار تومان می‌باشد. برای دسترسی به این کشتی به بندرگاه جزیره کیش بروید.

ساعت کاری کشتی تفریحی نوید: همه روزه از ساعت 15 تا 12 شب

کشتی دنا

دومین کشتی تفریحی محبوب در بین مسافران جزیره کیش کشتی دنا است. این کشتی نیز دارای سه طبقه و سالن‌های متفاوت می‌باشد. معمولا افراد برای تماشای دریای زیبای خلیج‌فارس به روی عرش آن می‌روند. دسترسی به امکانات رفاهی نیز وجود دارد. این کشتی گردشگران را به گشت دو ساعته در میان دریای خلیج‌فارس می‌برد.

هزینه بلیط ورودی به کشتی دنا نیز برای هر نفر 95 هزار تومان است. البته این مبلغ در زمان تخفیف به 80 هزار تومان می‌رسد.

ساعت کاری کشتی دنا: همه روزه از ساعت 15 تا 12 شب 

کشتی آکواریوم

کشتی با کف شیشه‌ای که گردشگران را به تماشای ماهی‌های رنگارنگ خلیج‌فارس دعوت می‌نماید. کشتی آکواریوم در اسکله تفریحی جزیره کیش واقع شده است. مدت زمان گشت‌وگذار با آن نیز حدود 1 ساعت با هزینه 40 هزار تومان برای هر نفر می‌باشد. البته در زمان‌های تخفیف گردشگران می‌توانند بلیط را با قیمت 25 هزار تومان دریافت نمایند.

ساعت کاری کشتی آکواریوم: همه روزه از ساعت 9 صبح تا 18 عصر

کشتی اوستا

یکی از بزرگ‌ترین کشتی‌های تفریحی در جزیره کیش کشتی اوستا است. این کشتی نیز در بندرگاه واقع و دارای عرشه‌ای بزرگ می‌باشد. امکانات رفاهی نیز در آن قرار داده شده است. میهمانان کشتی اوستا در کنار سرو غذایی خوشمزه می‌توانند از شنیدن موزیک زنده و شاد جنوبی لذت ببرند. مدت زمان سیاحت با کشتی اوستا 2 ساعت و قیمت بلیط برای هر نفر 150 هزار تومان است.

ساعت کاری کشتی اوستا: همه روزه از 19 عصر تا 1 بامداد

کشتی آرتمیس

از دیگر کشتی‌های تفریحی جزیره کیش که دارای بزرگ‌ترین رستوران با انواع غذاهای دریایی می‌باشد. این کشتی نیز در شرق جزیره در بندرگاه کیش قرار دارد. همه روزه گردشگران را به گشت دو ساعته در میان دریای خلیج فارس می‌برد. قیمت بلیط ورودی برای هر نفر 93 هزار تومان می‌باشد.

ساعت کاری کشتی آرتمیس: همه روزه از ساعت 19 عصر تا 1 بامداد

تفریحات غیر آبی جزیره کیش

گشت هوایی

از تفریحات هیجان‌انگیز جزیره کیش گشت هوایی است. افراد با سوار شدن بر وسیله‌ای به نام جایروکوپتر از گشت‌وگذار در آسمان جزیره کیش لذت می‌برند. مدت زمان پرواز بستگی به خودتان دارد. هزینه بلیط از 350 هزار تومان شروع می‌شود.

سافاری پارس کیش

 یکی از مجموعه‌های جذاب تفریحی در جزیره کیش که هیجانی متفاوت را به گردشگران هدیه می‌نماید، سافاری پارس کیش است. در آنجا می‌توانید سوار بر موتور دریفت، باگی خانواده و استوانه‌های شیشه‌ای جادویی شوید و هیجان را تجربه نمایید. پیشنهاد ما اینکه از شترسواری بر روی ریگزار نیز لذت ببرید. برای رفاه حال میهمانان در مجموعه سافاری پارس امکانات رفاهی نظیر رستوران سنتی و بوفه نیز قرار داده شده است.

هزینه ورودی برای هر خانواده 15 هزار تومان می‌باشد. اگر از پک خانوادگی که شامل ترامپولین، پینت بال، موتورسواری و تور سافاری استفاده کنید باید مبلغ 215 هزار تومان بپردازید.

ساعت کاری سافاری پارس کیش: همه روزه از ساعت 16 تا 21

جنگ پازل‌ شو

یکی دیگر از تفریحات رایج در جزیره کیش تماشای استند آپ گروهی از هنرمندان است. ما در اینجا به شما تماشای هنرنمایی گروه پازل شو را پیشنهاد می‌کنیم. این گروه در آیتم‌های شاد و متفاوتی نظیر موسیقی با کلام اینترنشنال، حلقه و استند آپ برنامه اجرا می‌کنند. هزینه بلیط برای هر نفر 85 هزار تومان می‌باشد.

ساعت کاری جنگ پازل‌ شو : از ساعت 24 تا 3 بامداد

تور گشت جزیره کیش

تور چند ساعته‌ای که گردشگران را به بازدید از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی کیش می‌برد. افراد با ثبت‌نام در تور می‌توانند با پرداخت 20 هزار تومان از کل فضاهای جزیره دیدن نمایند. زمان شروع تور گشت جزیره معمولا از ساعت 15 عصر شروع و تا ساعت 8 شب ادامه می‌یابد.

بانجی جامپینگ

یکی دیگر از تفریحات مهیج موجود در ساحل جزیره کیش بانجی جامپینگ است. سکویی بلند با ارتفاع 60 متر که افراد بر روی آن با طنابی فنردار سقوط آزاد را انجام می‌دهند. زمان تقریبی انجام سقوط حدود 10 دقیقه و قیمت بلیط برای هر نفر 170 هزار تومان می‌باشد.

ساعت کاری مجموعه بانجی جامپینگ: همه روزه از ساعت 16 عصر تا 2 بامداد

برای آنکه از انجام بهترین تفریحات جزیره کیش لذت ببرید و تجربه‌ای متفاوت از سفر به جزیره داشته باشید. می‌توانید در تور سه روزه جزیره کیش ثبت‌نام نمایید. در سفر با تورهای مسافرتی هیچ‌گونه دغدغه‌ای برای تهیه بلیط و مسیرهای دسترسی به محل تفریحات نخواهید داشت.

جستجو رزرو هتل‌های کیش

نظرت چی بود؟!

یک نظر