بهترین شهرهای هند

هند کشوری است که در جنوب آسیا واقع شده و هفتمین کشور بزرگ دنیاست. همچنین با ۱.۲ میلیارد جمعیت، دومین کشور پرجمعیت دنیاست. پایتخت این کشور دهلی نو است که حدود ۲۱.۷۵ میلیون جمعیت دارد. زبان رسمی مردمان آن هندی و انگلیسی است. هندوئیسم مذهب بیشتر مردم این کشور است، با این حال ۴ مذهب بزرگ در این کشور به رسمیت شناخته شده است: هندوئیسم (Hinduism) ، بودائیسم (Buddhism) ، جینئیسم (Jainism) و سیکئیسم (Sikhism) . این مذاهب در هند متولد شده و فرهنگ های گوناگونی را به وجود آورده است.
هند، کشور 72 ملت
در این مطلب به معرفی بهترین شهرهای هند، این کشور زیبا و پهناور، می پردازیم.

۱.بمبئی (Mumbai)، شهر رویاها

این شهر با عناوین مختلفی مثل “پایتخت اقتصادی هند”، “سرزمین بالیوود”، “شهر رویاها” و بسیاری نام های دیگر از بهترین شهرهای هند به شمار می آید. بمبئی پایتخت ماهاراشتراست (Maharashtra) که با چهره های متعددش برای هر توریستی جذاب به نظر می آید.
اگر چه این شهر بسیار پر جمعیت با مردمان فقیر و ترافیک های سنگین است، غروب چشم نواز، محله ها و سبک های زندگی جالب و دیدنی همواره همه توریست ها را به وجد می آورد. همچنین پارک های بسیار زیبایی وجود دارد که می توانید از زندگی شلوغ امروزی به آن جا پناه ببرید و با خود خلوت کنید.
دسترسی به کالاهای اساسی بسیار آسان و شهر پر از مجتمع ها و مراکز خرید و سوپر مارکت های قابل دسترس است.
بدون در نظر گرفتن آفتاب سوزان بمبئی در تابستان، این شهر مکان مناسبی برای بازدید و لذت بردن است.
بهترین شهرهای هند: بمبئی

۲.حیدر آباد (Hyderabad)، شهر نظام ها

حیدرآباد کلان شهری شلوغ است که مردم را در جای جای کافه ها و رستوران ها و معبد ها مشاهده می کنید و با این حال سرعت رشد این شهر بسیار بالاست و این شهر امروزه نیویورک سیتی جنوب هند شناخته می شود.
در سال ۲۰۱۵، روزنامه تایمز هند اعلام کرد حیدر آباد یکی از بهترین شهرهای هند برای زندگی است.
در این شهر جمعیت و کمپانی های بزرگ به کار گرفته شده اند تا زندگی رفاهمندی را برای شهروندانشان فراهم کنند.
این شهر همچنین با داشتن فرودگاه های درجه یک و مدارس بین المللی به عنوان مرکز فناوری اطلاعات شناخته می شود.
بهترین شهرهای هند: حیدرآباد

۳.پونه (Pune)، اکسفورد شرق

با جمعیت وسیعی از دانشجویان، پونه شهر دانشجویی هند شناخته شده و با رستوران های رنگارنگ، خیابان های شلوغ و … شهری با فضای جوان به حساب می آید.
از این ها گذشته ، این شهر آب و هوای فوق العاده ای دارد به این صورت که تابستان ها دما تا ۳۵ درج بالا می رود (که در مقایسه با بمبئی و دهلی دمای زیادی به حساب نمی آید) و بارش ها بسیار و لذت بخش است. بر خلاف سایر شهرهای هند این شهر هیچوقت مشکل کم آبی نداشته.
این شهر اگرچه ممکن است به اندازه بنگالور (Bangalore)  گران باشد، اما آلودگی و ترافیک به مراتب کمتر از آن است.
بهترین شهرهای هند: پونه

۴.بنگالور (Bangalore)، شهر باغ ها

این شهر به تدریج از شهر باغ ها به دره سیلیکونی هند تبدیل شد. بنگالور سومین شهر بزرگ هند ، آرزوی بسیاری از مردم هند و برای زندگی بهترین شهر هند است. بنگالور شهر فوق العاده ایست که همیشه برای مجذوب کردن مردم راهی پیدا می کند. این شهر که مرکز فناوری اطلاعات هند شناخته می شود، بهترین مکان برای بروز و ظهور شرکت های استارتاپی است.
اگر به دنبال شهری با تعادل میان کار و زندگی، تفریح، خرید، سفر، هنر و فرهنگ و غذا هستید این شهر بهترین گزینه برای شماست.
بهترین شهرهای هند: بنگالور

۵.چنای (Chennai)، کلان شهر فوق العاده ی گذشته و حال

چهارمین شهر بزرگ هند، که با معبدها، کلیساها و سواحل عجین شده است.
این شهر اگر چه مرطوب است و این ممکن است برای شهروندان محلی خوشایند نباشد، اما یکی از امن ترین شهرها در مقایسه با شهرهای بزرگ هند است.
یک سوم صنعت اتومبیل سازی هند در چنای است و به آن لقب دیترویت هند را داده اند.
بهترین شهرهای هند: چنای

۶.دهلی نو (New Delhi)، شهر شهرها

از بناهای تاریخی گرفته تا مراکز خرید بزرگ و شلوغ، از باغ های مغولان گرفته تا دانشگاه های دهلی (در این شهر که پایتخت کشور بزرگ هندوستان است)، وجود دارد.
این شهر چهره های متنوعی دارد که از زوایای مختلف ممکن است شهری خوب، شهری بد، یا شهری زشت به نظر بیاید.
اگرچه دهلی شهر شلوغی است اما با وجود عمارت های تاریخی، غذاهای خیابانی سنتی هندی و … در میان بهترین شهرهای هند برای زندگی قرار دارد.
در مورد مقبره همایون” Humayuns tomb”  یا چیلا نظام الدین علیا  “Chillah Nizamuddin Aulia”شنیده اید؟ این ها دارایی های هندوستان به شمار می آیند.
دهلی همچنین دارای دومین خطوط مترو با کارآمد و در دسترس دنیاست.

۷.جیپور (Jaipur)، شهر بنفش

جیپور، یکی از باشکوهترین، سلطنتی ترین و رنگارنگ ترین و بهترین شهرهای هند با فرهنگ و پیشینه قوی است. اگر شما قصد مهاجرت از یک کلان شهر را دارید ارمغان جیپور برای شما صلح و آرامش است. اگرچه ممکن است این شهر موقعیت شغلی برای شما نداشته باشد، اما این امکان را فراهم می کند که در آرامش کامل از فضای اجتماعی دور و در آرامش باشید. حتی این شهر گزینه مناسبی برای زمان بازنشستگی شماست.
بهترین شهرهای هند: جیپور

۸.کلکته (Kolkota)، شهر شادی

این شهر، پایتخت فرهنگی هند به حساب می آید و اگر شما یک فرد هنر دوست هستید این مکان به شما تعلق دارد. با ساختمان ها و بناهای تاریخی فوق العاده این شهر مکانی غنی با میراث فرهنگی عظیم به شمار می آید. اگر می خواهید یک زندگی لوکس بر اساس مد داشته باشید کلکته را در اولویت انتخاب های خود قرار دهید.
از سوی دیگر این شهر در بسیاری زمینه ها از جمله پوشاک، غذا و حمل و نقل شهری ارزان به شمار می آید.
بهترین شهرهای هند: کلکته

۹.کوچی (Kochi)، ملکه دریای عرب

تاریخچه بازرگانی و تجارت در کوچی به حداقل ۶۰۰ سال پیش باز می گردد و امروزه پایتخت اقتصادی کرالا (Kerala) به حساب می آید.
محیط همراه با آرامش در کلان شهر، آن چیزی است که شما در کوچی می یابید.
کوچی شهری با درصد سوادآموزی بالاست که به سبب سیستم آموزشی خود معروف است، به سرعت در زمینه فناوری اطلاعات پیشرفت کرد و پتانسیل پیشرفت در آینده را نیز داراست.
در کنار این ها این شهر به هنر و فرهنگ نیز اهمیت فراوان می دهد، این شهر امروزه به خاطر خدمت دهی سیستم مترو بسیار معروف شده و همانند دبی میزبان دومین مرکز خرید بزرگ هند است.
بهترین شهرهای هند: کوچی

۱۰.تریواندروم (Trivandrum)، شهری که طبیعت والهام بخشی به هم گره می خورند.

پایتخت کرالا، با سنت هایی به قدمت ۱۰۰۰ سال قبل از میلاد و واقع شده بر ۷ تپه کوتاه در نزدیکی جنوب هندوستان به سبب سواحل تمیز، معبدها و پوشش گیاهی سبز، معروف است. این واقعیت که این شهر پایتخت کرالاست نه کوچی بسیاری سوالات به ذهن متبادر می کند.
این شهر در مقایسه با کوچی کم جمعیت تر است.
هر دو شهر در کنار ساحل هستند اما تریواندروم امن تر و کمتر در معرض وقوع سونامی است تا کوچی.
فرودگاه بین المللی این شهر به مرکز شهر نزدیک تر است در حالی که فرودگاه بین المللی کوچی اندکی از شهر دور است.
با همه آنچه گفته شد این شهر مکان مناسبی برای زندگی است.
بهترین شهرهای هند
آنچه گفته شد تنها بخشی از زیبایی های محسور کننده هند بود، شما هم می توانید با سفر و بازدید از هر شهر جاذبه های کشف نشدنی و زیبای آن را ببینید. هند از دیدنی ترین کشورهای دنیاست.
 

نظرت چی بود؟!

یک نظر

پیام‌های شما