راهنمای حمل و نقل عمومی اصفهان

راهنمای حمل و نقل عمومی اصفهان
راهنمای حمل و نقل عمومی اصفهان

اصفهان یک موزه تمام عیار از شهر است و تمام نقاطش قابل بازدید و تماشایی هستند و این واقعیت مستلزم آن است که وقتی بحث استفاده از حمل و نقل عمومی اصفهان در میان باشد خلاقانه‌ترعمل کنید. حمل و نقل عمومی اصفهان تنوع زیادی دارد. وسایلی نظیر مترو، اتوبوس تندرو (BRT)، تاکسی، تاکسی آنلاین، دوچرخه و حتی کالسکه که می‌توانید برای رفتن از یک مکان به مکان دیگر از آن‌ها استفاده کنید. البته ما توصیه نمی‌کنیم که از مترو استفاده کنید زیرا تماشای زیبایی‌های این شهر و عدم شنیدن گویش دل‌نشین مردم محلی که در حال عبور از تونل‌های زیرزمینی با یکدیگر صحبت می‌کنند را از دست خواهید داد.

اصفهان کارت

آنچه در هنگام سفر به اصفهان باید در ذهن داشته باشید، اصفهان کارت است. نوعی کارت اعتباری است که می‌توانید برای پرداخت هزینه حمل و نقل عمومی اصفهان شامل هزینه تاکسی، اتوبوس، مترو و دوچرخه را با آن پرداخت کنید. حتی می‌توانید برای پرداخت هزینه ورودی برخی از مکان‌های جالب توجه شهر مانند باغ پرندگان و آکواریوم نیز از این کارت استفاده کنید. اصلی‌ترین مکانی که می‌توانید این کارت را از آنجا بخرید، جایگاه‌های اتوبوس سواری است که در کنار ایستگاه‌های اتوبوس قرارگرفته‌اند. این کارت تا سقف 20000 تومان قابل شارژ است.

اصفهان کارت

مترو

مترو که در واقع هنوز در این شهر تکمیل نشده و یک پروژه در حال انجام است، می تواند مسافران را در محدوده مشخصی جا به جا کند. مترو را به مردم محلی بسپارید و برای اینکه تجربه بازدید خود را عمیق‌تر کنید، از سایر وسایل جایگزین حمل و نقل عمومی اصفهان، در این شهر استفاده کنید.

اتوبوس

این شهر مجهز به سیستم اتوبوس اکسپرس یا همان (BRT) است. شاید برای شما جالب باشد که بدانید سیستم اتوبوس‌رانی آن به عنوان عملی ترین و کارآمدترین سیستم در ایران شناخته شده و تقریباً تمام گوشه و کنار شهر را تحت پوشش خود قرار داده است. تمام اتوبوس‌ها مجهز به پرداخت الکترونیکی هستند. بنابراین، اگر قصد دارید از اتوبوس به عنوان یکی از بهترین گزینه‌های حمل و نقل عمومی اصفهان استفاده کنید و با آن در شهر گشت بزنید و به طور کلی اگر قصد دارید درهزینه‌هایتان صرفه‌جویی کنید، باید یک کارت بخرید.

اتوبوس های اصفهان

تاکسی

یکی دیگر از وسایل حمل و نقل عمومی اصفهان تاکسی‌ها هستند. تاکسی‌ها در نوع خود بهترین وسیله رفت و آمد محسوب می‌شوند. در این شهر، تاکسی‌ها به تعدادی گروه‌های ویژه تقسیم می‌شوند که شامل فرودگاه‌ها، مدارس، بی سیم، توریست‌ها و تاکسی‌های اختصاصی ترمینال هستند و نیازی نیست که از تاکسی‌های آنلاین استفاده کنید. تقریباً تمام تاکسی‌های اصفهان به سیستم پرداخت الکترونیکی مجهز هستند و بنابراین شما می‌توانید هزینه‌ها را با کارت اصفهان خود پرداخت کنید. دسترسی به تاکسی های آنلاین همانند اتوبوس‌ها در هر گوشه این شهر در دسترس هستند. سیستم تاکسی آنلاین Doroshkeh یا Carriage نیز در سیستم حمل و نقل عمومی اصفهان وجود دارند که خدمات تاکسی سواری آنلاین را به مردم ارائه می‌دهند.

تاکسی در اصفهان

دوچرخه

اصفهان یک خانه دوچرخه دارد، به این معنی که در ایستگاه‌های خاص، دوچرخه به مشتریان و متقاضیان اجاره داده می‌شود. از آنجا که استفاده از خدمات دوچرخه سواری نیاز به گذراندن مراحل خاصی برای ثبت نام دارد، ممکن است برای بازدید گردشگران چندان مناسب نباشد. با این وجود، ممکن است بد نباشد که شما از وجود این وسیله حمل و نقل عمومی اصفهان نیز آگاه باشید و برای امتحان یکبار از دوچرخه برای گشت و گذار استفاده کنید.

دوچرخه سواری در اصفهان

کالسکه یا ارابه

سوار شدن بر ارابه یا کالسکه دقیقاً همان چیزی است که شما باید یک بار امتحان کنید و هیجان‌تان را افزایش دهید و ارزش‌های زیبایی شناختی و معنوی آن را افزایش دهید و عمیق‌تر کنید. ارابه یکی از انواع وسایل حمل و نقل عمومی اصفهان قلمداد می‌شود، اما برای لذت و تفریح، ارائه شده بیشتر از وظایف حمل و نقل است که می‌تواند انجام دهد. در مسیرهای خاص، مانند اطراف میدان نقش جهان، شما می‌توانید به عنوان مسافر ارابه سوار شوید و از تماشای مناظر تاریخی اطرافش لذت ببرید. ما به شما توصیه می‌کنیم این کار را امتحان کنید و اطمینان داریم که بسیار از آن لذت خواهید برد.

شاید سوار شدن بر کالسکه‌ای در بافت تاریخی و گشت‌ و گذار در اطراف میدان نقش جهان به منزله حیرت انگیزترین تجربه‌ای باشد که هر گردشگری از این شهر دیدن می‌کند، بنابراین بهتر است لذت کالسکه سواری در آنجا را از دست ندهید. به طور کلی، به لطف فاصله کم در بین جاذبه‌های گردشگری اصفهان و مکان‌های دیدنی آن و همچنین این واقعیت که این شهر تا حدودی نقش یک موزه شهر را بازی می‌کند، پیشنهاد می‌کنیم به جای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی، در اصفهان قدم بزنید و از مناظر موجود در آن لذت ببرید. اصفهان از آن دست شهرهایی است که باید از نزدیک و با آگاهی کامل با تمام حواس آن را تجربه کرد تا خاطره‌ای فراموش نشدنی در ذهن‌تان ایجاد کنید.

درشکه سواری در اصفهان

نظرت چی بود؟!

یک نظر