راهنمای ترمینال فرودگاه مهرآباد

راهنمای ترمینال فرودگاه مهرآباد
راهنمای ترمینال فرودگاه مهرآباد

تصور کنید که امروز قرار است پروازی از فرودگاه مهرآباد به شهری از ایران داشته باشید و این سوال برایتان پیش بیاید که به کدام ترمینال فرودگاه مهرآباد بروید. ما در ادامه قصد داریم به این سوالتان پاسخ بدهیم. قبل از هر چیزی باید بدانید که فرودگاه مهرآباد ۶ ترمینال دارد که پروازهای ورودی و خروجی هر کدام از ایرلاین‌ها از ترمینال خاصی صورت می‌پذیرد. در ادامه به معرفی اختصاری ۸ ایرلاین‌ ایران و شماره ترمینال در پروازهای ورودی و خروجی‌شان می‌پردازیم.

شرکت هواپیمایی ایران ایر

ایرلاینی قدیمی که با نام هما نیز شناخته می‌شود. سالانه حدود ۶ میلیون مسافر به ۴۰ مقصد داخلی و خارجی از طریق شرکت هواپیمایی ایران ایر جابه‌جا می‌گردند. این شرکت ۳۰ فروند هواپیما از انواع مختلف ایرباس، فوکر و بوئینگ ۷۴۷ را در ناوگان هوایی خود جای داده است. بلیط‌های پروازی شرکت ایران ایر در سه دسته اکونومی، بیزنس کلاس و ویژه خانواده شهدا و جانبازان ارائه می‌گردد. جالب است بدانید که یکی از بزرگ‌ترین کترینگ‌ها متعلق به شرکت هواپیمایی ایران ایر می‌باشد. پروازهای ورودی و خروجی ایرلاین ایران ایر از ترمینال شماره دو فرودگاه مهرآباد انجام می‌پذیرد. به طور کلی مقاصد پروازی خارجی شرکت هواپیمایی ایران ایر نیز از طریق فرودگاه امام خمینی صورت می‌گیرد.

ایران ایر

شرکت هواپیمایی ماهان

یکی دیگر از ایرلاین‌های ایرانی که فعالیت خود را از سال ۱۳۷۱ آغاز نمود. سالانه میلیون‌ها مسافر از طریق ناوگان هوایی ماهان ایر به ۵۰ مقصد داخلی و خارجی روانه می‌گردند. این شرکت ۵۴ فروند هواپیما از انواع ایرباس، بوئینگ ۷۴۷ و هواپیمای انگلیسی bae146-300 را در ناوگان هوایی خود دارد. پروازهای ماهان ایر در دو دسته تجاری و اکونومی ارائه می‌گردد. همچنین کترینگ این ایرلاین در رده بهترین کترینگ در بین سایر ایرلاین‌های ایرانی قرار می‌گیرد. پروازهای ورودی ماهان ایر از طریق ترمینال شماره ۶ و پروازهای خروجی از طریق ترمینال شماره ۴ فرودگاه مهرآباد انجام می‌پذیرد.

ماهان ایر

شرکت هواپیمایی کیش ایر

یکی از معتبرترین شرکت‌های هواپیمایی در ایران که فعالیت خود را از سال ۱۳۷۰ با هدف توسعه گردشگری آغاز نمود. کیش ایر دارای ۱۲ فروند هواپیما از ایرباس، فوکر و مک دونل داگلاس ام دی می‌باشد. از طریق این ایرلاین به چند مقاصد خارجی نظیر دبی، شارچه و ترکیه و مقاصد داخلی نظیر اصفهان، مشهد و تبریز پرواز صورت می‌گیرد. شرکت هواپیمایی کیش ایر بلیط‌های پروازی خود را در دو دسته اکونومی و بیزنس ارائه می‌نماید. کترینگ مجموعه کیش ایر نیز با توجه به اهمیت جلب رضایت مسافران بسیار به این نکته مهم توجه نموده و بسیاری دلیل محبوب بودنش را همین موضوع برآورد می‌نمایند. پروازهای ورودی کیش ایر از ترمینال شماره ۲ و پروازهای خروجی از ترمینال شماره ۱ فرودگاه مهرآباد صورت می‌گیرد.

کیش ایر

شرکت هواپیمایی زاگرس

یکی دیگر از ایرلاین‌های مشهور در ایران شرکت هواپیمایی زاگرس که فعالیت خود را از سال ۱۳۸۴ آغاز نموده است. این ایرلاین اکنون ۱۸ فروند هواپیما از انواع ایرباس و بوئینگ ام دی را در ناوگان هوایی خود دارد. مقاصد خارجی شرکت هواپیمایی زاگرس تنها به عراق، ترکیه و تفلیس می‌باشد. مقاصد پروازهای داخلی آن نیز شامل شهرهای بزرگی چون مشهد و تهران است. بلیط‌های پروازی شرکت هواپیمایی زاگرس در دو نوع اکونومی و بیزنس کلاس ارائه می‌گردد. پروازهای ورودی شرکت هواپیمایی زاگرس در ترمینال شماره ۲ و پروازهای خروجی از ترمینال شماره ۱ فرودگاه مهرآباد صورت می‌گیرد.

هواپیمایی زاگرس

شرکت هواپیمایی آسمان

این ایرلاین در سال ۱۳۵۹ تاسیس و از ادغام چندین شرکت هواپیمایی به وجود آمده است. شرکت هواپیمایی آسمان دارای 23 فروند هواپیما از انواع ایرباس، بوئینگ ۷۳۷ و ای تی آر و فوکر می‌باشد. از طریق این شرکت هواپیمایی به کلیه مقاصد داخلی ایران پرواز صورت می‌گیرد. مقاصد پروازی خارجی آن نیز شامل ایروان، استانبول، مسقط، کویت و دبی می‌باشد. پروازهای ورودی شرکت آسمان از ترمینال شماره ۶ و پروازهای خروجی از ترمینال شماره ۴ فرودگاه مهرآباد صورت می‌گیرد.

هواپیمایی آسمان

شرکت هواپیمایی قشم ایر

یکی دیگر از ایرلاین‌های مشهور ایرانی که فعالیت خود را از سال ۱۳۷۲ آغاز نمود. شرکت هواپیمایی قشم ایر دارای ۱۶ ناوگان هواپیمایی می‌باشد. ناوگان‌های هوایی این شرکت از انواع ایرباس، فوکر و هواپیمای RJ تشکیل می‌شود. جالب است بدانید که کترینگ آن در رده ۵ کترینگ برتر شرکت‌های هواپیمایی ایران قرار می‌گیرد. افراد می‌توانند از طریق شرکت هواپیمایی قشم ایر به مقاصد داخلی نظیر مشهد، رشت، ساری و بندرعباس سفر نمایند. مقاصد خارجی آن نیز شامل کشورهای عربی نظیر شارجه و دبی می‌باشد. خوب است بدانید که ایرلاین قشم ایر در طول فعالیت ۲۷ ساله‌اش تاکنون خسارت جانی به همراه نداشت. پروازهای ورودی و خروجی هواپیمایی قشم در ترمینال شماره ۲ فرودگاه مهرآباد صورت می‌گیرد.

قشم ایر

شرکت هواپیمایی ایران ایرتور

یکی دیگر از شرکت‌های هواپیمایی که در مجموعه ایرلاین ایران ایر قرار می‌گیرد. هواپیمایی ایران ایرتور فعالیت رسمی خود را از سال ۱۳۷۱ آغاز نمود. امروزه ناوگان هوایی این شرکت از انواع ایرباس و مک دانل داگلاس تشکیل و به بیش از ۲۰ مقصد داخلی از فرودگاه مهرآباد و مقاصد خارجی از طریق فرودگاه امام خمینی پرواز صورت می‌گیرد. کترینگ این مجموعه نیز از انواع غذاهای متنوع و مطابق با اصول بهداشتی عرضه می‌گردد. پروازهای ورودی و خروجی شرکت ایران ایرتور در فرودگاه مهرآباد از ترمینال شماره دو انجام می‌پذیرد.

هواپیمایی ایران ایرتور

شرکت هواپیمایی کاسپین

تاریخچه پیدایش هواپیمایی کاسپین به سال ۱۳۷۲ باز می‌گردد. این ایرلاین از همان ابتدا فعالیت خود را با ۵ فروند هواپیمای توپولوف آغاز نمود. سال‌ها بعد با توجه به ممنوعیت استفاده از هواپیمای توپولوف در ایران و با وارد شدن هواپیماهای به روزتر در عرصه هوایی کشور، مسئولان این شرکت اقدام به خرید ۵ فروند مک دانل داگلاس ۸۳ و ۳ فروند بوئینگ ۴۰۰-۷۳۷ نمودند. جالب است بدانید که پروازهای داخلی شرکت هواپیمایی کاسپین از شهر تهران در فرودگاه مهرآباد و شهر مشهد از فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد صورت می‌گیرد.

مقاصد داخلی ایرلاین کاسپین به شهرهای مشهد، اهواز، کیش، چابهار، قشم و بندرعباس می‌باشد. همچنین مسافران از طریق این ایرلاین می‌توانند به مقاصد خارجی نظیر استانبول، ازمیر، نجف، بغداد و ارمنستان پرواز نمایند. کترینگ شرکت هواپیمایی نیز با توجه به اهمیت سلامت میهمانان از تیمی کار آزموده تشکیل شده است. پروازهای ورودی ایرلاین کاسپین وارد ترمینال شماره ۶ می‌گردد و پروازهای خروجی آن از طریق ترمینال شماره ۴ فرودگاه مهرآباد انجام می‌پذیرد.

هواپیمایی کاسپین

سخن پایانی: ما در اینجا تنها به ۸ مورد از شرکت‌های هواپیمایی ایرانی اشاره نمودیم. در صورت تمایل برای رزرو بلیط هواپیما به هر مقصدی از ایران و جهان و یا هر ایرلاینی می‌توانید به وب‌سایت رزرواسیون آنلاین ایسفر مراجعه نمایید.    

نظرت چی بود؟!

ایسفر را دنبال کنید @esafarcom

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .