راهنمای سفر به شهر کلگری کانادا (Calgary)

راهنمای سفر به شهر کلگری
راهنمای سفر به شهر کلگری

کلگری در جنوب استان آلبرتا و جنوب غرب کانادا واقع شده است. رشته کوه های راکی 80 کیلومتر تا شهر کلگری فاصله دارند. رودخانه بو (Bow River) از مرکز این شهر عبور کرده و حاشیه این رودخانه مسیر مناسبی برای دوچرخه سواری و پیاده روی فراهم کرده است.

درباره شهر وارنا

جمعیت: بیش از 1 میلیون نفر.  این شهر بزرگ ترین شهر آلبرتا و پنجمین شهر بزرگ کاناداست.

زبان رسمی:انگلیسی ولی به سبب مهاجرت های انجام شده، بیشتر کارمندان به فرانسوی هم تسلط دارند

واحد پول: دلار کانادا (CAD)

اختلاف زمانی نسبت به تهران: 10 ساعت و نیم عقب تر

با توجه به وجود علفزارهای وسیع در کلگری گاوچرانی در این شهر مرسوم است و کلگری به  Cowtown معروف می باشد.حدود 1 قرن است جولای هر سال فستیوال گاو چرانی The Calgary Stampede)) به مدت 10 شبانه روز برگزار می شود .

با وجود گاوچرانی در کلگری، این شهر پاکیزه ترین شهر جهان است.

اخذ ویزا برای سفر به کلگری

ایرانیان برای ورود به خاک کانادا نیاز به اخذ ویزای کانادا دارند ولی چون کانادا در ایران سفارت ندارد ایرانیان برای اخذ ویزا باید به کشورهای دیگر سفر کنند. اداره مهاجرت کانادا سفارت کانادا در ترکیه را که در شهر آنکارا قرار دارد برای بررسی پرونده ایرانیان اختصاص داده و متقاضیان برای انگشت نگاری و یا تحویل مدارک باید به ویزا متریک(VAC) بروند و در آن مرکز انگشت نگاری کنند. برای دریافت ویزای کانادا مصاحبه وجود ندارد و فقط مدارک برای سفارت upload  می شوند. نزدیک ترین و راحت ترین شهرهایی که ایرانیان می توانند مراجعه کنند: استانبول-آنکارا-دبی-ایروان-باکو می باشند.

آب و هوای کلگری

آب و هوای کلگری سرد و خشک است و اغلب در زمستان بادهای گرم و خشکی از روی کوه های راکی به سمت کلگری وزیده می شود که می تواند تا 20 درجه سرمای هوا را کاهش دهد. سالانه به طور میانگین 2600 ساعت نور خورشید دارد.

فرودگاه بین المللی کلگری(Calgary international airport)

فرودگاه کلگری با کد یاتا (YYC) در فاصله 17 کیلومتری مرکز شهر کلگری قرار دارد.این فرودگاه 2 ترمینال دارد یکی برای پروازهای خارجی و دیگری برای پروازهای داخلی.

جاذبه های گردشگری کلگری

پارک Banff

این پارک بخشی از پارک های ثبت شده در یونسکو است. از کلگری تا پارک Banff با ماشین حدود 90 دقیقه فاصله است. در این پارک 3 پیست اسکی و یک مسیر 1600 کیلومتری برای کوهپیمایی دارد.

باغ وحش و پارک ماقبل تاریخ کلگری(Calgary zoo and prehistoric park)

این باغ وحش در جزیره سنت جورج و در رودخانه بو  (Bow River) واقع شده است.  این باغ وحش خانه گونه های کمیاب و تهدید شده حیوانات و همین طور باغ گیاه شناسی است. بهترین فصل برای تفریح با حیوانات تازه متولد شده فصل بهار می باشد. 

پارک المپیک کلگری

این پارک مکان مناسبی برای اسکی وسورتمه سرعتی و سورتمه برفی و زیپ لاین می باشد.

موزه هوا و فضای کلگری

این موزه در نزدیکی فرودگاه کلگری به صورت تخصصی به صنعت هوا و فضا پرداخته و این موزه به منظور نمایش هواپیماهای مختلف و شبیه سازها و تاریخ صنعت هوا و فضا بنا شده است.

باشگاه سوارکاری(Spurce Meadows)

پیست سوارکاری این باشگاه یکی از بزرگ ترین پیست های جهان می باشد. در فصل بهار مسابقات قهرمانی سوارکاری در فضای باز و در فصل های دیگر در فضای سرپوشیده برگزار می شوند.

باغ های دوونیان(Devonian)

طبقه چهارم Core Mall  یک محوطه یک هکتاری باغ های سرپوشیده وجود دارد. در این باغ حدود 10 هزار گیاه و حوضچه های ماهی و مجسمه های مختلف به نمایش گذاشته شده است. ازاین باغ با سقف شیشه ای از ورود سرما حفاظت می کنند.

باغ های دوونیان

هتل های کلگری

در این جا به معرفی معروف ترین هتل های این شهر می پردازیم:

هتل های معروف 5 ستاره کلگری

The Rimrock resort

Fairmont Chateau Lake Luise

Four Season resort

هتل های معروف 4 ستاره کلگری

Calgary Marriot downtown

Hyatt Regency Calgary

Fairmont Palliser Calgary

هتل های معروف 3 ستاره کلگری

Ramada by Wyndham Cochrane

Hilton Garden Inn downtown

Delta hotels Calgary south

نظرت چی بود؟!

یک نظر