راهنمای سفر به آلمان

راهنمای سفر به آلمان
راهنمای سفر به آلمان

سفر به آلمان! کشور هم‌ معنی با آبجو، سوسیس، “جدیت”، پیاده روی شگفت‌انگیز، کاخ های بی‌نظیر و مهمانی های با موزیک فوق‌العادهکشوری بزرگ، متنوع و حیرت آور!هنر پر جنب و جوش بین‌المللی و صحنه های موسیقیایی عالی در برلین؛ جنگل های زیبا در غرب؛ کلیسا های بزرگ؛ شهر هایی در جنوب که موسیقی را معنا می کنند و شهر های تاریخی مهم‌ در سواحلی زیبا در شمال.چه بخواهید با کوله پشتی و بودجه‌ای محدود مسافرت کنید و چه بخواید با بودجه‌ای نامحدود سفر‌ کنید، سفر به آلمان‌ یک‌ تجربه فوق‌العاده خواهد بود.

هرچه بیشتر آلمان را ببینید بیشتر به آن علاقمند می شوید.

آلمان کشور بزرگی است پس عجله نکنید!

این کشور چیز‌های زیادی برای دیدن‌ دارد و تک تکش آن ها هم ارزش دیدن دارند!

آلمان کشوری اقتصادی برای سفر است پس می توانید مقداری پول نیز صرفه جویی کنید!

راهنمای سفر به آلمان‌‌ به شما کمک‌ میکند بفهمید که چکار کنید، چه ببینید، قیمت هر چیز چقدر است، راه های صرفه جویی، در امنیت ماندن و هر چیز‌ دیگری که‌ نیاز دارید تا یک‌ سفر به یاد ماندنی داشته باشید.

دیدنی های آلمان

دیگر اماکن دیدنی آلمان

دریاچه کنستانس (Constance) را کاوش کنید

در کنار مرز جنوب غربی این‌کشور با سویس و اتریش، دریاچه کنستانس بزرگ ترین دریاچه آب شیرین آلمان و سومین دریاچه بزرگ‌ در اروپای مرکزی نام‌ می گیرد.

فضای اطراف این دریاچه و قسمت انتهایی رود راین، دارای آب و هوای بسیار معتدل و زمین حاصل خیزی است که باعث می شود این‌ منطقه مهم ترین جا برای به عمل آوردن شراب و رشد میوه در کشور باشد.

به هانوفر (Hanover) سر بزنید

هانوفر یک شهر خیلی معمولی در اروپا نیست! انتظار دیدن ساختمان های بسیار قدیمی زیبا را نداشته باشید. این‌ شهر در زمان جنگ جهانی دوم یکی از بزرگترین ضربه ها را خورد که باعث شد فقط تعداد انگشت شماری از نقاط برجسته شهر باقی بمانند! این منطقه با ساختمان های خاکستری سال های ۱۹۵۰ احاطه شده که جو سنگینی را به خیابان ها القا می کنند!

ولی چیزی که راجع به هانوفر نظر افراد را جلب می کند، مناطق بزرگ‌ سرسبز و پارک ها و جنگل ها، رود لین که درست از میان شهر می گذرد و البته موزه اسپرنگل خواهد بود. تعداد خیلی کمی از مردم به اینجا سفر می کنند ولی بی شک هانوفر یکی از مقاصد مهم در آلمان است که آن طور که باید به آن توجه نشده است‌.

در پارک ملی برشتس‌گادن Berchtesgaden پیاده روی کنید

این‌ پارک ملی بهشتی از کوه های آلپ و جنگل های سرسبز؛ سنگ های شیب دار؛ دریاچه هایی با آب زلال، روستاهای خواب آلود و چمنزار های زیبا است! فقط شمایید و آواز پرندگان و صدای زنگوله گاو ها! مسیر های پیاده روی به خوبی مشخص شده که از میان این‌ منظره عبور‌ می کند و کاملا فرصت مناسب برای پیاده روی و دوچرخه سواریست!

شهر ترییر (Trier) را‌ ببینید

این‌ شهر قدیمی ترین نقطه کشور است.

با بیش از ۲۰۰۰‌ سال تاریخ، ترییر زادگاه ۶ پادشاه رومی بوده و صاحب تعداد قابل توجهی از مخروبه های تاریخیست! و مهمترین مثال نیز تا کنون دروازه سیاه است؛ بنای یادبودی که در ابتدا بخشی از دیوار های شهر بوده است. در دره رود موسل واقع شده است؛

ترییر زیبا مملو از تاکستان های زیبا و دهکده های معنویست.  در نهایت اینجا مقصدی بسیار دوست داشتنی است.

به درسدن (Dresden) سری بزنید

گنجینه ها و ساختمان های بزرگ این مکان زیبا را بگردید، که به واسطه رود با شکوه الب جدا شده. این شهر بعد از جنگ بطور کامل بازسازی شده و امروزه یکی از بزرگ ترین مکان ها برای شب زنده داری جوانان است!

درسدن

یک‌ روز را در کلن بگذرانید

یک‌ شهر تاریخی با کلیسایی بی‌نظیر، کلن یه مقصد فوق‌العاده برای توقف در آلمان غربی در مسیر رفت یا بازگشتتان از هلند است. کلیسای جامع مشهور ترین بنا های این شهر است ( والبته یکی از مشهور ترین ها در کشور) و منظره هنری زیبا، رستوران‌های بین المللی شگفت‌ انگیز و تعداد زیادی کافه و بار در کنار رودخانه.

قلعه نوی‌شوان‌اشتاین (Neuschwanstein)

این‌ یک قلعه رومانتیک از قرن ۱۹ است که روی‌ تپه ای نزدیک فوسن (Füssen) قرار گرفته. این‌ قلعه به دستور لودویگ دوم باواریایی “دیوانه” ، به عنوان یک عقب نشینی و البته منزلی برای ریچارد وگنر ساخته شد.

قلعه نوی‌شوان‌اشتاین، مدل نمونه استفاده شده برای قلعه دیزنی است و قطعا چیزیست که در آلمان ارزش دیدن را دارد. بلیط ورود آن ۱۳ یوروست) ۱۵ دلار(

سری‌ به فرانکفورت بزنید

فرانکفورت یک شهر فوق‌العاده دیگری ست در آلمان که خانه، رستوران های مختلف، بنا های قدیمی دیدنی و البته جاذبه هایی که ذهن‌ را درگیر می کنند، دارد.

یک‌ سالن‌ نمایشگاه بزرگ — یکی‌ از بزرگترین ها در دنیا — و چند موزه علمی وجود دارند که باید به آن ها سر بزنید. در مقایسه با بقیهی  شهر های آلمان کمی ارزان‌تر است و یک فرودگاه خوب برای رفت و آمد دارد.

پارک‌ المپیک را‌ ببینید

این‌ مجموعه بزرگ که در مونیخ قرار دارد، در اصل برای بازی های المپیک سال ۱۹۷۲ ساخته شده بود و البته توسط بزرگ ترین سقف دنیا پوشیده شده که بالغ بر ۷۰۰،۰۰۰ فوت می باشد! این جا یک رستوران خوب وجود دارد و تور هم‌ بسیار عالیست و البته موزه بی ام و هم‌ نزدیک است و ارزش دیدن دارد.

قلعه کلدیتز( Colditz)

این ساختمان جالب که‌ قرار بود قلعه‌ای رنسانسی باشد، تاریخچه‌ای طولانی و عجیب دارد! در نقاط مختلف تاریخ یک‌ شکارگاه، اسکانی برای بی خانمان ها و حتی بیمارستان روانی بود! البته بیشتر به عنوان‌ زندان در دوران جنگ‌جهانی دوم معروف است. در داخل این کاخ موزه ای نیز وجود دارد که بلیط ورود آن تنها ۴ یوروست) 4.5 دلار)  اما یک تور گردشی داخل قلعه به تنهایی ۹‌‌ یورو (۱۰ دلار) برایتان آب می خورد!

هامبورگ

شهری در شمال آلمان! هامبورگ دومین‌ شهر بزرگ آلمان‌ است. این‌ شهر بندری که دومین بندر پر تردد اروپاست بخاطر پارک ها و کانال هایش مشهور است.‌ نزدیک به مرکزش، دریاچه اینر الستر( Inner Alster) با قایق ها نشانه گذاری شده و با تعدادی کافه احاطه شده است. بلوار اصلی شهر، نوی‌اشتات) شهر جدید( را به آل‌اشتات  )شهر قدیم(متصل می کند! و خانه بنا های تاریخی ای مثل کلیسای سنت مایکل در قرن ۱۸ می باشد.

این شهر، شهری کاملا برقیست!

باغ وحش تیر پارک هاگنبک Hagenbeck))

واقع شده در هامبورگ، این‌ محوطهی  رو باز با وسعتی بیش از ۶۰‌ هکتار که خانه ای برای نزدیک ۲۵۰۰ جاندار است! علاوه بر جاذبه های متداول، یک بخش غذا دادن به حیوانات وجود دارد! راه آهن مینیاتوری، اسب سواری و زمین‌ بازی عالی برای کودکان‌ و البته باغ ژاپنی برای بزرگسالان از دیگر جاذبه های این مکان است. در مجموع بلیط باغ‌ وحش‌ و آکواریوم ۳۰‌ یوروست ‌(۳۴ دلار) البته تخفیف هایی‌ نیز برای خانواده ها و کودکان وجود دارد.

در برمن (Bremen) نفسی تازه‌ کنید.

در‌ شمال آلمان (نزدیک هامبورگ) شهری کوچک تر است که ارزش دیدن دارد!

منطقه اسکنورSchnoor)) مناسب یک قدم‌ زدن عالیست  و البته یک کلیسای زیبا در میدان‌ مارکت وجود دارد! اگر دنبال شهر‌ کم تردد تری می گردید، برمن‌ شهر شماست!

هزینه های روزانه سفر به آلمان

محل اقامت — محل اقامت در آلمان به نسبت دیگر کشور های اروپایی بسیار ارزان تر است. هتل های زیادی وجود دارد و رنج قیمتی آن هم برای یک‌ اتاق خوابگاهی بین شبی ۱۰ الی ۲۲ یورو (۱۱ الی ۲۵ دلار) می باشد. اما برای اتاق خصوصی انتظار پرداخت شبی ۴۰ الی ۵۰ یورو (۴۵ الی ۵۷ دلار)  را داشته باشید. اینترنت رایگان متداول است و خیلی از هتل ها نیز صبحانه رایگان سرو می کنند.

قیمت هتل های اقتصادی نیز در همان رنج‌ قیمت هستند؛ پس‌ انتظار پرداخت شبی بین ۴۵ الی ۶۵ یورو (۵۱ الی ۷۱ دلار) را برای یک سوییت کوچک با ۲ اتاق با سرویس بهداشتی شخصی و کمد و شاید میز داشته باشید. Airbnb نیز راهکاری به صرفه‌ای دیگر است با محل اقامت مشترک که شبی فقط با ۳۰‌یورو (۳۴ دلار) قابل استفاده است و حتی‌ یک آپارتمان یا خانه نیز از ۵۰‌ یورو (۵۷ دلار) قابل اجاره است. درحالی که‌ کمپ‌ کردن غیرقانونی است، محل های کمپینگ بسیار زیادی در سراسر کشور وجود دارند! پس آنجا‌ نیز انتظار پرداخت بین ۵ الی ۲۰‌ یورو (۶ الی ۲۳ دلار)  به ازای یک جایگاه کوچک داشته‌ باشید!

غذا — غذا در آلمان خیلی ارزان است (و البته دلچسب). شما می توانید فقط‌ با ۲ الی ۴ یورو (2.5 الی ۵ دلار) از اغذیه ها، غذا تهیه کنید(سوسیس های عالی و برتوورست). اگر بخواهید در سالن های بار سراسر کشور غذا بخورید هزینه آن چیزی بین ۹ الی ۱۵ یورو(۱۰ ‌‌الی ۱۷ دلار) خواهد بود! ساندویچ های آماده نیز ۵ یورو (۶ دلار)  هستند.

فست فود ها (مثلا مک‌دونالد) نزدیک ۷ یورو (۸ دلار) هستند. قیمت یک‌ لیوان آبجو معمولا بین ۴ الی ۵ یوروست (4.5 الی 5.5 دلار). اگر در سالن های آبجو غذا می خورید، یک‌غذای سنتی آلمانی به علاوه آبجو چیزی حدود ۱۴ الی ۱۸ یورو(۱۶ الی ۲۰ دلار) برایتان هزینه دارد.

غذا های ترکی، خاورمیانه‌ای و آسیایی نیز فقط با ۵ یورو (6دلار) قابل استفاده هستند. با این حال یک‌ غذای بهتر در یک غذاخوری نزدیک ۲۰‌ یورو (۲۳ دلار) هزینه دارد. اگر‌ برنامه دارید‌ برای خودتان  آشپزی کنید، یک‌ هفته ملزومات حدودا ۳۵ الی ۶۵ یورو(۴۰ الی ۷۴ دلار)هزینه دارد.

حمل و نقل — قطار های پرسرعت، که خیلی در آلمان معروف‌ هستند، خیلی هم‌ گران‌ هستند. از برلین تا مونیخ حدود ۱۸۰‌ یورو خرج دارد (۲۰۵ دلار)!! بیشتر قطار های بین شهری کم‌ سرعت‌ دیگر چیزی‌ بین ۳۰ الی ۷۰‌ یورو (۴۶ الی ۸۰ دلار) برای بلیط درجه دوم هزینه دارد. اگر یک‌ قطار آرام منطقه‌ای یا اتوبوس شبانه سوار‌ شوید هزینه‌ کمتری دارد.

بیشتر‌ اتوبوس های بین شهری بین ۱۵ الی ۳۰‌‌ یورو (۱۷ الی ۳۴ یورو) خرج‌ دارند. در آلمان‌، هرچه‌ زودتر بلیط رزرو کنید، ارزان تر است پس اگر قرار از قبل تعیین‌ شده‌ای دارید عجله‌ کنید! برای حمل و نقل عمومی، سیستم حمل و نقل شهری بسیار قابل اطمینان است و برای‌ یک‌ بلیط یک‌ طرفه باید ۱ الی ۳ یورو هزینه کنید! البته معمولا میتوانید بلیط های روزانه تهیه کنید که صرفه اقتصادی بیشتری دارند! اگر‌ می خواهید با دوچرخه بگردید، اکثر شهر‌ها به ازای ۱۸‌یورو (۲۱ دلار) دوچرخه اجاره می دهند!

فعالیت ها — موزه ها هزینه ای بین ۱ الی ۱۵ یورو) 1.15 الی ۱۷ دلار) در بر دارد. تور های دوچرخه‌ای و تور های دریایی بین ۲۴ الی ۴۰ یورو (۲۷ الی ۴۶ دلار( هزینه دارد. اکثر تور های شهری بین ۱۲ الی ۲۵ یورو (۱۴ الی ۲۹‌ دلار( و اجاره دوچرخه بطور روزانه ۱۸‌ یورو (۲۱ دلار( هزینه دارد. با این وجود قیمت ها بسته به روز متفاوتند.

سفر اقتصادی با کوله پشتی در آلمان

اگر‌ می خواهید در سفر به آلمان با کوله پشتی سفر کنید، پیشنهاد اقتصادی من روزانه بین ۴۰‌ الی ۶۰‌ یورو (۴۶ الی ۶۸ دلار(می باشد. این‌ یک پیشنهاد اقتصادی ست درصورتی که بخواهید در یک خوابگاه مشترک اقامت داشته باشید، غذای خودتان‌ را بپزید و گاهی نیز از غذا های خیابانی آلمانی (مثل وورست( لذت ببرید و از حمل و نقل عمومی استفاده کنید ولی اکثر جاها را پیاده بروید.

هم چنین می توانید به چند موزه سر بزنید و هر از چند گاهی از تور های پیاده روی استفاده کنید.

بودجه متوسط اما روزانه هزینه‌ ای ۱۱۵ یورویی (۱۳۲ دلار(در بر دارد. همچنین می توانید در یک خوابگاه خصوصی یا یک هتل اقتصادی اقامت داشته باشید، از فست‌فود لذت ببرید و یا غذای معمولی با یک لیوان آبجو در سالن های آبجو داشته باشید. برای سفر بین شهر ها از اتوبوس استفاده کنید و تور های پیاده روی بیشتری داشته باشید.

و اما با یک بودجه حد بالا و لاکچری که شامل روزانه بیش از ۲۸۵ یورو (بیش از ۳۲۵ دلار) می توانید در یک هتل خوب ۴ ستاره بمانید، با استفاده از قطار بین‌ شهر ها جابجا شوید، برای تمام وعده های غذایی به رستوران‌‌ بروید (به همراه آبجو در تمام وعده ها) و البته می توانید از سفر های روزانه بیشتری لذت ببرید و با کشتی به تور های رودخانه‌ای بروید.

میانگین هزینه روزانهجاذبه‌هاحمل و نقلغذامحل اقامتنوع اقامت
46 – 68 $20 $8 $15 $11 – 25 $اقتصادی
132 $30 $20 $25 $57 $متوسط
+325 $50 $80 $75 $120 $لوکس

راهنمای سفر به آلمان: راه های صرفه جویی مالی

بطور کلی آلمان‌ کشوری گران‌قیمت برای سفر نیست! بله، کشتی های رودخانه‌ای گران‌ هستند. تعداد زیادی غذا های گران‌ قیمت در این کشور وجود دارد! فرانکفورت،‌پایتخت اقتصادی هزینه زیادی از شما می گیرد!

اما این ها استثناء هستند. آلمان با وجود اینکه‌کشوری اروپاییست بسیار ارزان است و حتی تخفیف ها و شرایط خوبی‌ نیز در سراسر کشور می بینید!

اگر می خواهید چند یورو بیشتر صرفه جویی کنید، من راهنماییتان می کنم:

در غذاخوری های خیابانی غذا بخورید — سرتاسر آلمان، غذاخوری های فروش سوسیس پیدا خواهید کرد! این غذا های ارزان‌ و سریع فقط چند یورو برایتان خرج دارد.

غذا های محلی ارزان بخورید — بعضی از بهترین و ارزان ترین غذا های آلمان، غذاهای ترکی و خاورمیانه‌ای هستند. می توانید وعده های غذایی زیادی را فقط با ۵ یورو (۶دلار) داشته باشید. خوشمزه‌ست، سیر می کند و ارزان است.

تور های رایگانبروید — شهر های بزرگ آلمان تور های پیاده روی رایگان دارند. این راه خوبی برای دیدن شهر و یادگیری تاریخ و بالابردن اطلاعاتتان بدون خرج‌ کردن پول است. سندمن یکی از بهترین تور های رایگان پیاده روی را دارد! فقط حواستان باشد به راهنمای تور انعام بدهید.

قطار را زودتر رزرو کنید — قطار ها در آلمان گران هستند اما می توانید بلیط پس‌انداز بخرید که تقریبا ۴۰٪ الی ۵۰٪ از بلیط معمولی ارزان تر هستند اگر یک هفته زودتر آن را بخرید! این بلیط ها محدود هستند پس نسبت به برنامه سفرتان منعطف باشید.

سفر مشترک — اگر‌نسبت به برنامه زمانیتان منعطف هستید، از سفر مشترک BlaBlaCar استفاده کنید و با افراد محلی سوار یک ماشین شوید تا بین شهر ها (یا کشور ها) سفر کنید. شما‌پول صرفه جویی می کنید و می توانید با محلی ها صحبت کنید. تمامی رانندگان تایید شده هستند و اینکار کاملا امن است.(با این حال بعضی اوقات راننده ها حاضر نمی شوند و به این دلیل است که باید نسبت به برنامتان منعطف باشید).

اقامت در منزل دیگران —درحالی که اقامت در آلمان‌ بسیار ارزان‌ قیمت است، اگر‌ می خواهید دید بهتری از طرف محلی ها به کشور داشته باشید بهتر است که در منزل محلی ها مقیم شوید. نه تنها در اقامت برایتان‌ پول صرفه جویی می شود، بلکه با افراد محلی جدیدی آشنا می شوید که‌ می توانند کمکتان‌ کنند از فاز توریستی خارج‌ شوید و با اطراف آشنا شوید.

اقامت در آلمان

این ها محبوب ترین‌ مکان‌ها برای اقامت در سفر به آلمان هستند:

 • St. Christopher’s (Berlin)
 • Circus Hostel (Berlin)
 • Wombats (Munich)
 • Jaeger’s Hostel (Munich)
 • Five Elements Hostel (Frankfurt)
 • Frankfurt Hostel (Frankfurt)
 • Meininger (Hamburg)
 • Generator Hostel (Hamburg)
 • Station Hostel for Backpackers (Cologne)
 • Black Sheep Hostel (Cologne)
 • Lollis Homestay (Dresden)
 • Hostel Mondpalast (Dresden)
 • A&o Nürnberg Hauptbahnhof (Nuremberg)
 • Five Reasons Hostel (Nuremberg)

حمل و نقل و تردد در آلمان

حمل و نقل عمومی — آلمان یکی از بهترین دستگاه های حمل و نقل عمومی جهان‌ را دارد. بالاخره آن ها اولین سیستم بزرگراهی را ساختند! تمامی شهر ها و محله های بزرگتر، دارای حمل و نقل عمومی ای هستند که قابل اعتماد و کارآمد است. در شهر هایی مثل برلین و مونیخ، همهی  شبکه های مختلف یکپارچه هستند. یک بلیط به شما امکان دسترسی به اتوبوس، ترن، قطار های زیرزمینی و قطار های زمینی را می دهد. کرایه ها بر اساس منطقه هستند؛ اما بطور معمول یک بلیط یک‌ طرفه از 2.9 یورو (3.30 دلار) شروع می شود. همچنین شما می توانید بلیط یک‌ روزنه نامحدود را با ۷ یوروو (۸ دلار) و برای ۳ روز با ۱۷ یورو (۱۹ دلار) تهیه کنید.

دوچرخه — یکی دیگر از راه های فوق‌العاده استفاده از دوچرخه است. آلمانی ها عاشق دوچرخه هایشان هستند. بیشتر شهر ها لاین مختص دوچرخه دارند که در خیابان‌های پرتردد کار ‌را برایشان راحت تر می کند. در بیشتر‌ مکان ها شما می توانید با روزانه ۱۸ یورو (۲۱ دلار) دوچرخه کرایه کنید. البته بعضی از هتل ها نیز برنامه اجاره دوچرخه دارند.

تاکسی — تاکسی ها گران هستند و پیشنهاد نمی شوند! خصوصا وقتی حمل و نقل عمومی چنین کیفیتی دارد.

تمامی تاکسی ها تاکسیمتر دارند؛ و هزینه سوار شدن اولیه 3.70 یورو 4.20 دلار) به علاوه 1.90 یورو( 2.15 دلار)به ازای هر‌ کیلومتر. واقعا ارزشش را ندارد! UBER در آلمان استفاده نمی شود اما اگر‌ می خواهید  تاکسی سفارش دهید باید از برنامه My Taxi استفاده کنید.

قطار — سفر با قطار راهی بسیار کارآمد برای سفر در آلمان است، هرچند بهترین انتخاب برای صرفه جویی مالی نیست. خط اصلی ریلی آلمان Deutsche Bahn است که علاوه بر خط ریلی معمولی، خط پر سرعت نیز دارد. قطار های پرسرعت‌ معمولا بهترین راه برای جابجاییست اما خیلی هم‌ گران هستند.

برای مثال بلیط یک‌ قطار‌ پر سرعت از برلین به مونیخ نزدیک ۱۹۰ یورو( ۲۱۶ دلار) است! اما اگر‌ برنامه سفر منعطفی دارید میتوانید صندلی هایی فقط با ۲۰‌ یورو‌ (۲۳ دلار) پیدا کنید. بلیط های لحظه آخری از برلین به هامبورگ می تواند نزدیک ۵۰ یورو(۵۷ دلار)باشد اما با رزرو از قبل  قیمت بلیط ها از ۲۰‌یورو(۲۳ دلار) شروع می شوند.

همیشه بهتر است در صورت امکان از قبل بلیط رزرو کنید در غیر این‌صورت‌ این‌ شمایید که هزینه خرید بلیط لحظه آخری را می پردازید. شما میتوانید از سایت Deutsche Bahn Website برای بررسی کرایه ها و برنامه زمانی حرکت قطار ها استفاده کنید.

یک بلیط یوریل (Eurail Pass)، بلیطی که به مسافران اجازه می دهد فقط با چند توقف با زمان مشخص، اروپا را بگردند، ممکن است اگر قصد گشت و گذار در کشور ها را دارید انتخاب خوبی باشد.

اتوبوس — به غیر از رایگان‌سواری و همسفری، اتوبوس ها ارزان ترین راه برای رفت و آمد در برلین هستند. این سرویس معمولا سر وقت هستند اما نه به کار آمدی قطار ها.‌ اتوبوس ها راحت هستند با صندلی های در چرخش و تهویه هوا و توقف برای استراحت و گاهی اوقات اینترنت رایگان!

چندی از بزرگترین شرکت‌های اتوبوس رانی آلمانی شامل:

 • Flixbus
 • Eurolines
 • Deinbus

پیشنهاد من Flixbus برای ارزان ترین و در عین حال راحت ترین اتوبوس ها است.شما می توانید فقط با ۸ یورو (۹ دلار) از برلین به درسدن و یا با ۲۵ یورو(۲۸ دلار) از برلین به مونیخ بروید! از مونیخ به هامبورگ نیز نزدیک ۲۶ یورو (۳۰ دلار) می باشد.

همسفری — هم‌سفری در آلمان‌ بسیار متداول است! و به این معناست که شما به عنوان مسافر با کسی سفر می کنید و فقط در ازای پرداخت هزینه بنزین شخص مقابل اینکار انجام‌ می شود ! این کار هم ارزان است هم‌‌ باعث آشنایی با شخصیت هایی جدید میشود. BlaBlaCar و Mitfahren دو تا از معروف ترین شرکت ها در این زمینه می باشند.

رایگانسواری — رایگان‌سواری در آلمان امن است اما برای هرکسی نیست! سایت HichWiki بهترین سایت در این زمینه است و به شما کمک‌ می کند.

چه زمانی به آلمان‌ سفر کنیم؟

آلمان‌ کشوری ۴ فصل است.

تابستان محبوب ترین زمان برای سفر به آلمان است. هوا گرم است و همه بیرون خانه ها از آن لذت می برند! مردم به باغ های آبجو می روند و یا داخل دریاچه شنا می کنند! همچنین تابستان فصل اوج قیمت هاست! زمانی که قیمت ها از حد معمول بالاتر هستند. طی این زمان دمای معمول نزدیک ۷۵درجه  فارنهایت و یا ۲۴ درجه سلسیوس است و درنهایت به ۳۰ درجه میرسد.

دمای هوا در بهار سریع افزایش پیدا می کند و این فصل ، فصل شکوفه های گیلاس است. تا ماه می، هوا انقدری گرم شده است که با تیشرت و شلوارک پیاده روی کنید! روز اول ماه می، (Der Erste Mai) روز کارگر است و کشور آماده جشن می شود! اگر بقدری خوش شانس باشید که طی این زمان در آلمان باشید، با دوستان آلمانیتان به خیابان بروید و از موسیقی زنده و نوشیدن و رقص و شادی لذت ببرید!

به لطف اوکتوبرفست معروف، پاییز نیز زمان بسیار محبوبی برای سفر به مونیخ است! از اواخر سپتامبر تا اوایل اکتبر میلیون ها نفر از سراسر دنیا به آنجا می آیند تا از بی نظیر ترین جشنواره آبجو خوری در دنیا لذت ببرند! هوا در طی این زمان معمولا به مطلوبی تابستان است. اگر می خواهید طی اوکتوبرفست به آلمان سفر کنید محل اقامتتان را زودتر رزرو کنید… خیلی خیلی زودتر!

به طور کلی سفر به آلمان در پاییز ایده بسیار خوبی است؛ خصوصا در باواریا وقتی که شاخ و برگ‌ درختان روی کوه ها منظره ای عالی برای عکس برداری می سازند ! بعضی اوقات شاید سوز سردی بیاید ولی یک لایه لباس بیشتر مشکل را حل می کند.

زمستان های آلمان سردند!(با پایین ترین حد دمای ۱۰- درجه)  اما آلمان به خاطر روحیه کریسمسی که دارد شناخته شده است و فروشگاه های سراسر کشور ارزش وقتتان را دارند! خصوصا در مونیخ و برلین و درسدن! چند لباس گرم با خود ببرید در غیر این صورت اجازه دهید Glüwein خوشمزه (شراب معطر) گرمتان کند!

امنیت در سفر به آلمان

آلمان کشوری به شدت امن برای سفر است. تعداد خیلی کمی جیب بری و جرائم خشن وجود دارد. هرچند، بخاطر چند حمله تروریستی اخیر و پوشش خبری که هنوز در جریان است، معمولا این سوال وجود دارد که آیا آلمان امنیت کافی برای سفر دارد یا خیر؟

اینجا شما فقط باید حواستان به کلاهبرداری ها و جرائم کوچک باشد. خصوصا اواخر شب در برلین باید حواستان جمع باشد. از خودتان در فضاهای شلوغ محافظت کنید و مراقب کسانی که به شما چیزی پیشنهاد می کنند باشید.

همیشه به  حس ششمتان اطمینان کنید. اگر یک راننده تاکسی به نظر مشکوک است، آن را متوقف کنید و از تاکسی خارج شوید! اگر هتلتان از چیزی که فکر می کردید بد تر است، از آن خارج شوید. از مدارک شناساییتان چند کپی بگیرید، الخصوص پاسپورت و کارت شناسایی.

برنامه سفرتان را به دوستان و یا خانواده بفرستید تا آن ها بدانند شما کجایید.

اگر‌ یک‌ سری کار ها را در محل زندگی خودتان انجام نمی دهید، در آلمان نیز انجام‌ ندهید!

مهمترین توصیه‌ای که می توانیم به شما بدهیم این است که یک بیمه خوب برای خودتان بخرید! بیمه مسافرت در مقابل مریضی، صدمات بدنی، دزدی و لغویات از شما محافظت می کند.

این یک محافظت همه جانبه‌ست در صورتی که اتفاق پیش بینی نشده ای بیفتد.

راهنمای لوازم ضروری سفر به آلمان

برای سفرچه چیزی با خود به همراه ببریم؟

 • یک شلوار جین( انتخاب دیگر شلوار خاکی‌ست)
 • یک‌ شلوارک
 • ۵ تیشرت
 • ۱ تیشرت‌آستین‌‌ بلند
 • یک‌ جفت‌ دمپایی
 • یک جفت کتانی
 • ۶ جفت جوراب
 • ۵ لباس زیر
 • مسواک
 • خمیر دندان
 • تیغ
 • نخ دندان
 • شامپو سر
 • شامپو‌ بدن
 • حوله
 • اسپری خوشبو کننده

وسایل پزشکی(سلامتی همیشه مهم است!)

 • چسب زخم
 • پماد کورتون
 • پماد آنتی‌باکتریال
 • گوش گیر
 • آستامینوفن
 • ضدعفونی کننده دست( کثیفی = مریضی = مسافرت بد)

متفرقه

 • کلید یا قفل رمزی(امنیت همیشه مهم‌است)
 • زیپ‌ کیف قفلی که از بیرون‌‌ ریختن یا انفجار اجسام جلوگیری می کند!
 • کیسه پلاستیکی(برای شستشوی لباس)
 • شارژر یا آداپتور
 • نی حیات(یک بطری آب با یک تصفیه کننده! و آب قابل آشامیدن است. این فقط برای جلوگیری از مصرف بی رویه پلاستیک است)

وسایل مورد نیاز‌ برای بانوان

 • مایو
 • سارونگ(نوعی دامن سنتی
 • یک شلوار جین استرچ(آن ها راحت شسته و خشک می شوند)
 • لگ(اگر هوا سرد باشد می توانید آن را زیر جین هایتان بپوشید اگر‌ نه با لباس مجلسی و پیرهن‌ ساده)
 • ۲،۳ عدد لباس آستین بلند
 • ۲،۳ عدد تیشرت
 • ۳،۴ عدد تاپ
 • ۱ ژاکت خنک

لوازم‌‌‌ بهداشتی

 • یک اسپری، شامپو و پودر طلق (باعث از بین‌ رفتن چربی مو های بلند می شود).
 • شانه
 • لوازم‌ آرایشی
 • کلیپس یا هدبند
 • لوازم‌ بهداشتی زنان (می توانید این لوازم‌ را از آنجا هم بخرید اما بهتر است اینکار‌ را نکنید! همچنین اکثر افراد محصول‌ مورد اطمینان خود را دارند).

مطالب مرتبط: رزرو هتل‌های برلین

پیام‌های شما