سفر به آمستردام | شهر کانال‌های آب و ساختما‌ن‌های آجری قرمز

آمستردام پایتخت کشور هلند و زادگاه نقاشان مشهوری چون رامبراند و بزرگ‌ترین مسیر دوچرخه‌سواری در جهان است. این شهر به‌واسطه‌ی وجود موزه‌های تاریخی و باغ‌های لاله رنگارنگ در کنار کافی‌شاپ‌های بی‌نظیر سالانه پذیرای میلیون‌ها گردشگر است. در این مطلب به دانستنی‌های مهم قبل از سفر به آمستردام اشاره می‌نماییم تا سفری بی‌دغدغه را تجربه نمایید.

تاریخچه غنی آمستردام

با نگاهی به موزه‌های شهر آمستردام و بافت تاریخی مرکز آن متوجه خواهیم شد که این شهر اروپایی از پیشینه‌ی عمیقی برخوردار است. آمستردام اولیه در قرون وسطی پدید و در قرن شانزدهم توسعه‌ یافت و به مهم‌ترین شهر تجاری اروپا تبدیل شد. این شهر در قرون هفدهم و هجدهم نیز دوران طلایی اقتصادی را پشت سر گذاشت. جالب توجه است که نیمی از جمعیت آن را افراد خارجی تشکیل و زبان مردمان آن هلندی و دینشان مسیحیت است.

چشم‌اندازهای فوق‌العاده شهر آمستردام

اگرچه آمستردام به‌واسطه‌ی وجود موزه‌ها و باغ‌های متعدد گل شهرت دارد؛ اما اگر بر فراز کتابخانه عمومی آمستردام بایستید نمای زیبایی از کانال‌های قدیمی شهر را در کنار ساختمان‌های یکپارچه به سبک معماری قرون وسطایی و در مقابل ساختمان کشتی ‌مانند مشهور رنزو را خواهید دید.

دیدنی‌های آمستردام

حال که اندکی با شهر آمستردام آشنا شدید وقت آن رسیده که برای گشت‌وگذارتان در آنجا برنامه‌ریزی نمایید. در این شهر مکان‌های دیدنی‌ بسیاری وجود دارد که ما در اینجا به تعدادی از آن‌ها اشاره می‌نماییم.

پیاده‌روی در اطراف کانال پرنسس؛ در میان شهر آمستردام کانال آبی پرنسس جریان دارد که مقصد پیاده‌روی برای بسیاری از میهمانان شهر و حتی بومی‌های آنجاست. در صورت تمایل افراد نیز می‌توانند سوار بر کشتی‌های تفریحی شوند و از تماشای فضای آرام شهر لذت ببرند. این کانال در مرکز شهر آمستردام واقع شده است.

موزه ملی آمستردام (Rijksmuseum)؛ یکی از مهم‌ترین مکان‌های دیدنی در آمستردام موزه ملی آن است که از ارزش والایی در میان شهروندان و گردشگران برخوردار است. در این موزه مجموعه‌ای از آثار نقاشان مشهور هلندی و کتاب‌های قدیمی و چندین نسخه‌ خطی نگه‌داری می‌شود. موزه ملی در مرکز شهر آمستردام واقع‌ شده است.

موزه ونگوگ؛ این موزه همان‌گونه که از نامش پیداست متعلق به هنرمند مشهور ون‌سان گوگ که مجموعه‌ای از نقاشی‌های ارزشمند او در این موزه نگه‌داری می‌شود.

کاخ سلطنتی آمستردام؛ این کاخ در میان کانال‌های آبی آمستردام در مرکز شهر در قرن هفدهم میلادی ساخته شده است. نمای بیرونی کاخ زیبا و تحسین برانگیز و نمای داخلی آن با نقاشی‌ها و سقف‌های بلند تزئین شده و امروزه در محوطه‌ی آن نمایشگاه‌های متنوع برگزار می‌شود.

پارک وندل؛ از مشهورترین و بزرگ‌ترین جاذبه‌های تفریحی و طبیعی آمستردام پارک وندل است. این پارک با توجه به قرارگیری در مجاورت موزه‌ی ونگوگ همواره مورد استقبال گردشگران قرار می‌گیرد. در پارک وندل امکان پیاده‌روی و تماشای درختان کهن‌سال ۱۵۰ ساله وجود دارد.

باغ‌وحش آرتیس؛ باغ‌وحشی بزرگ و قدیمی در مرکز شهر آمستردام که بازدید از آن حداقل یک روز زمان نیاز دارد. در باغ‌وحش آرتیس انواع حیوانات مانند زرافه و پلنگ نگه‌داری می‌شوند.

گشت‌وگذار در پارک جنگلی آمستردام (Amesterdame bos) ؛ تماشای درختان سرسبز و سربه فلک کشیده در کنار قایق‌سواری و دوچرخه‌سواری در فضای باز و خوش‌ آب‌وهوا را می‌توانید در پارک جنگلی آمستردام تجربه نمایید.

حمل‌ونقل عمومی در شهر آمستردام

در آمستردام اصلا جای نگرانی برای دسترسی به هر نقطه از شهر وجود ندارد؛ زیرا همانند سایر شهرهای اروپایی دارای شبکه گسترده مترو، تراموا، اتوبوس، دوچرخه‌های اجاره‌ای و قایق می‌باشد. دوچرخه‌سواری چنان در این شهر مرسوم است که گاهی ترافیک می‌شود. برای استفاده از سیستم حمل‌ونقل عمومی آمستردام می‌توانید از کارت شهری آن با اعتبار یک روز تا سه روزه استفاده و با همان کارت رایگان به بازدید از موزه‌ها و مکان‌های دیدنی بروید.

مدارک مورد نیاز برای سفر به آمستردام

قبل از آنکه چمدان‌هایتان را به قصد سفر به آمستردام ببندید، باید اقدام به دریافت ویزای شینگن هلند و روادید نمایید. نوع ویزای شینگن هلند بستگی به هدفتان از سفر به آمستردام و مدت زمان صدور آن حدودا ۲۰ روز می‌باشد.

بهترین زمان سفر به آمستردام

به‌طور معمول آب‌وهوای آمستردام در همه‌ ایام سال مساعد و معتدل است؛ زیرا در آنجا از گرمای شدید تابستانی و سوز سرمای زمستانی خبری نیست. در فصل تابستان آمستردام پر از مسافر و اواخر فصل زمستان و اوایل بهار بهترین زمان برای بازدید از فستیوال گل لاله و فستیوال قهوه است.

نظرت چی بود؟!

ایسفر را دنبال کنید @esafarcom

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .