آشنایی با شهر بروکسل

آشنایی با شهر بروکسل
آشنایی با شهر بروکسل

شاید در میان اخبار سیاسی  نام بروکسل زیاد به گوشتان خورده باشد، اما این شهر زیبا و اصیل خیلی بیشتر چیزهای کسلکننده سیاسی است. بروکسل میزبانی مهماننواز است و دنیایی متفاوت به روی مهمانان خود میگشاید؛ دنیایی که فاکتورهای مدرن و کهن خیلی سخت به هم گره خوردهاند. 

هر کشوری و مردمانش در دنیا به چیزی مشهور هستند. اما آیا میدانید مردمان بروکسل به چه چیزی شهرت دارند؟ غذا و شکلات! اینجا بهشت شکموهاست! طبق بررسیها مشخص شده است که در هر مایل مربع این شهر، صدوسیهشت رستوران وجود دارند! این یعنی پایتخت بلژیک چیزهای خوشمزه زیادی برای ارائه دادن دارد؛ پس هنگام سفر به اینجا انتظار چند کیلویی اضافه وزن را داشته باشید. علاقه به خوراکی و شکلات در بلژیک به حدی است که مسافران پایتخت به سختی از این شهر دل میکنند. تا حدی که فرودگاه بروکسل عنوان بزرگترین مکان فروش شکلات در دنیا را کسب کرده است! همین مطلب گویای خوشمزگی خوراکیهای اینجا است.

فضاهای سرسبز گسترده، تاریخ و معماری غنی و آبوهوای متغیر و غیرقابلاعتماد دیگر ویژگیهای این شهر غنی هستند.

معماری و مکانهای توریستی هم دست کمی از آشپزی و خوراکیها ندارند. هیچ میدانستید که در سال ۲۰۱۰ گرند پلاس (Grand Place) زیبای بروکسل که در زمره آثار ثبت شده یونسکو است طبق رای و نظرسنجیها موفق به کسب عنوان زیباترین میدان جهان شد؟ رویال پالاس (Royal Palace of Brussels) هم که همواره در زیبایی و شکوه با کاخ باکینگهام رقابت میکند یکی دیگر از دیدنیهای این شهر است. 

Grand Place

راستی اگر خوششانس بودید و همزمان با رونمایی از فرش گل میدان گرند پلاس در شهر حضور داشتید، حتما سری به این رویداد مسحورکننده بزنید که لبریز از رنگ و زندگی است. به هر روی، از آنجایی که بروکسل به نوعی پایتخت اروپا محسوب میشود، همواره فستیوالها و رویدادهای شاد و مفرحی برای لذت بردن در آن یافت میشوند.

مطالب خواندنی : برنامه سفر ۵ روزه به استانبول

نظرت چی بود؟!

ایسفر را دنبال کنید @esafarcom

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .