سفر به بندر انزلی

سفر به بندر انزلی
سفر به بندر انزلی

بندر انزلی یکی از شهرهای توریستی و ساحلی استان گیلان است. این شهر بندری در امتداد سواحل جنوبی دریای خزر واقع شده و مهم‌ترین جاذبه‌‌اش را می‌توان سواحل دریا نام برد. بندر انزلی بعد از شهر رشت در رده‌ی دومین شهر مهم و پرجمعیت استان گیلان قرار می‌گیرد. اقتصاد مردمان آن بر پایه‌ی صیادی، تجارت و گردشگری می‌چرخد. این شهر با توجه به بندرگاه بودن از قدیم تا امروز نقش مهمی در ارتباط تجاری با کشورهای مهم اروپایی نظیر روسیه ایفا می‌کند.

زبان اصلی اهالی انزلی گیلکی است و به شاد بودن شهرت دارند. شهر انزلی شهری پر از هیاهو و هیجان است. هیاهویی که از بازارهای ماهی‌فروشان شروع می‌شود و تا فضای شهری ادامه می‌یابد. برای آنکه بیشتر این شهر بندری را بشناسید و سفری ارزان را تجربه نمایید با این مطلب همراه شوید. در ادامه قصد داریم به ارائه‌ی اطلاعاتی از مکان‌های دیدنی بندر انزلی، هزینه‌های سفر، راه‌های کاهش هزینه و در انتها به زمان مناسب سفر بپردازیم.

۵ کاری که باید در سفر به انزلی انجام دهید

  1. به تماشای مکان‌های دیدنی بروید؛ اولین و مهم‌ترین کاری که باید در سفر به بندر انزلی انجام دهید، تماشای دیدنی‌های این شهر است. دیدنی‌های تاریخی و طبیعی که در کنار لذت بردن، امکان کشف ناشناخته‌های بندر انزلی را برایتان فراهم می‌سازد.
  2. از پرسه زدن در کنار سواحل لذت ببرید؛ سواحل متعددی در بندر انزلی واقع شده‌اند که امکانات رفاهی و گردشگری در آن‌ها فراهم است. با کمی تحقیق به کنار ساحلی آرام بروید و از پرسه زدن بر روی شن‌های ماسه‌ای لذت ببرید.
  3. لذت بردن از معاشرت با صیادان و تماشای صید ماهی؛ اگر زمان سفرتان به بندر انزلی را با فصل صیادی ماهی هماهنگ کنید، امکان معاشرت با صیادان زحمتکش برایتان فراهم می‌گردد. تماشای صید ماهی با تور‌های مخصوص و شور و هیجانشان نیز لذت‌بخش است. آن‌ها با هیجان خاصی یکدیگر را صدا می‌زنند و با همکاری تور ماهی را به سمت ساحل می‌کشند.
  4. از شنا کردن و تفریحات آبی لذت ببرید؛ در کنار سواحل بندر انزلی می‌توانید شنا کنید و لذت ببرید. البته که با سوار شدن بر جت اسکی و قایق‌های گردشگری لذت گشت‌وگذار در دریای خزر و تالاب انزلی تکمیل می‌شود.
  5. لذت بردن از گشت‌وگذار در منطقه آزاد؛ منطقه‌ی آزاد بندر انزلی با نام کاسپین شناخته می‌شود. در آنجا می‌توانید با قیمت مناسب اجناس متنوعی بخرید و به ساحل مجاور آن بروید. در این منطقه دسترسی به امکانات رفاهی و تفریحی نیز وجود دارد.

دیدنی‌های بندر انزلی

برای آنکه از سفر به بندر انزلی نهایت لذت را ببرید، به گشت‌وگذار در مکان‌های زیر بروید.

پل غازیان

یکی از مکان‌های دیدنی شهر انزلی پل غازیان است. با ایستادن بر روی پل غازیان امکان تماشای کشتی‌های بزرگی که در کنار بندرگاه پهلو گرفته‌اند از یکسو و از سمت دیگر چشم‌انداز تالاب برای گردشگران فراهم می‌گردد. پیشینه‌ی این پل به دوران پهلوی باز می‌گردد. جالب است بدانید که پل غازیان در گذشته تنها مسیر ارتباطی برای دسترسی به انزلی بود و جز اولین پل های متحرک در ایران به شمار می‌آید.

پل غازیان - سفر به بندر انزلی
پل غازیان

ساحل جفرود

ساحل جفرود از سواحل معروف بندر انزلی است. این ساحل در شرق بندر و به فاصله‌ی ۲۰ کیلومتری مرکز شهر قرار دارد. از آنجا که به فاصله‌ی اندکی از منطقه آزاد تجاری واقع شده است، همواره مورد استقبال گردشگران قرار می‌گیرد. در ساحل جفرود علاوه بر امکان انجام تفریحات آبی، جت اسکی و قایق‌سواری نیز برایتان فراهم است.

بلوار ساحلی

از مکان‌های معروف شهر بندر انزلی بلوار ساحلی است. این بلوار در کنار رودخانه واقع شده و در کنار آن قهوه‌خانه‌ و رستوران‌های سنتی قرار دارد. محوطه بلوار سنگچین شده و برای پیاده‌روی مناسب می‌باشد. در انتهای بلوار نیز مسیر معروف به موج‌شکن قرار داده شده که امکان تماشای کشتی‌های باری را برایتان فراهم می‌سازد. بلوار ساحلی انزلی از جمله مکان‌هایی است که بیشتر گردشگران ترجیح می‌دهند برای تماشای غروب آفتاب به آنجا بروند. جالب توجه که این بلوار در هر فصلی از سال زیباست. همچنین در مسیر پیاده‌روی دکه‌های خیابانی را خواهید دید که باقالی‌ پخته با سماق فراوان طبخ می‌کنند. حواستان باشد که وعده‌ای خود را میهمان کنید.

تالاب انزلی

یکی از پدیده‌های طبیعی بندر انزلی تالاب یا مرداب آن است. این تالاب در غرب بندر واقع شده و با زیبایی‌های خاصش گردشگران را به سمت خود می‌کشاند. تالاب انزلی حدود ۲۰ هکتار مساحت دارد و پناهگاه بسیاری از پرندگان و جانوران بومی و مهاجر است. از زیبایی‌های منحصر به فرد آن می‌توان به گل‌های نیلوفر آبی که بیشتر در فصل تابستان سر از آب بیرون می‌آورند اشاره نمود. گردشگران با سوار شدن بر قایق‌های موتوری می‌توانند از کل فضای آن در ۲۰ دقیقه تا نیم ساعت دیدن نمایند. در صورت تمایل می‌توانید از ماهیگیری در فضای آرام و پر از سکوت تالاب لذت ببرید. در سفرتان به بندر انزلی می‌توانید زیباترین عکس‌ها را در همین تالاب بیندازید. پیشنهاد می‌کنیم که از ریختن زباله در تالاب انزلی خودداری کنید.

تالاب انزلی - سفر به بندر انزلی
تالاب انزلی

پناهگاه حیات‌وحش سرخانکل

پس از آنکه از مرداب انزلی دیدن نمودید می‌توانید به تماشای حیات‌وحش سرخانکُل بروید. این پناهگاه در انتهای مسیر مرداب واقع شده و زیستگاه پرندگانی مانند قو، چنگر و انواع مرغابی‌ می‌باشد. اگر همان‌طور مسیر خود را ادامه دهید به مسیر دشتی خواهید رسید. در میان مسیر دشتی اسب‌های زیبا و حیواناتی مانند گاو و گاومیش را می‌بینید. پوشش گیاهی منطقه سرخانکل نیز شامل نیزار و لاله تالابی می‌باشد. در اینجا جز صدای طبیعت و انواع حیوانات صدای دیگری به گوش نمی‌رسد. بیشتر میهمانان بندر انزلی برای رسیدن به آرامش منطقه سرخانکل را برای گشت‌وگذار انتخاب می‌کنند.

برج ساعت

یکی از جاذبه‌های تاریخی بندر انزلی برج ساعت است. این برج با نام فانوس بندر انزلی نیز شهرت دارد. پیشینه‌ی بنای آن به حدود ۸۰ سال پیش باز می‌گردد. برج ساعت در بخش مرکزی شهر و در امتداد خیابان سپه واقع شده است. ساعت برج پس از گذشت ۸۰ سال هنوز زمان را به‌درستی نمایش می‌دهد.

بازدید از کاخ میان پشته

از بناهای تاریخی باقی‌مانده از دوران پهلوی در بندر انزلی کاخ میان پشته است. کاخ به سبک معماری اروپایی بنا شده و فضای اطراف آن با درختان نارنج تزئین گشته است. امروزه کاخ میان پشته به‌عنوان موزه‌ی نظامی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در بخش موزه آثاری همچون سلاح‌های سرد و گرم از دوران صفویه نگه‌داری و به معرض نمایش قرار داده شده است. برای دسترسی به کاخ میان پشته باید به مرکز شهر انزلی و بلوار تکاوران بروید.

بازدید از حافظیه

درست است که همه‌ی ما آرامگاه شاعر نامی ایران حافظ را در شهر شیراز دیده‌ایم؛ اما باید بگوییم که این بار در سفرتان به انزلی هم می‌توانید از حافظیه دیدن کنید. این بنا در کنار بلوار ساحلی انزلی قرار دارد. پیشینه بنای آن به حدود ۹۰ سال پیش باز می‌گردد. در چند سال گذشته از حافظیه انزلی برای برگزاری کنسرت‌های موسیقی استفاده می‌شد. در ماه‌های مشخصی از سال در کنار حافظیه و در محوطه‌ آن غرفه‌های صنایع‌دستی قرار داده می‌شود.

بازدید از کلیسای مریم مقدس

سومین کلیسای بنا شده در شهر بندر انزلی کلیسای مریم مقدس است. این کلیسا در بخش مرکزی شهر قرار دارد. پیشینه‌ی بنای آن به سال ۱۸۷۴ میلادی باز می‌گردد. افراد با مراجعه به کلیسا می‌توانند از تماشای معماری متفاوت و ظاهر ساده آن لذت ببرند. از ویژگی‌های ظاهری کلیسا می‌توان به پلان مستطیل شکل و گچ‌بری‌های زیبای آن اشاره نمود.

گشت‌وگذار در شنبه بازار

یکی از مکان‌های دیدنی و جذاب بندر انزلی شنبه بازار است. این بازار در مرکز شهر واقع شده و حدود ۷۰ سال از اولین روزهای برگزاری‌اش می‌گذرد. در شنبه بازار انواع محصولات محلی نظیر سبزی، ماهی و مرغ‌های محلی، صنایع‌دستی حصیری و میوه‌جات به فروش می‌رسد. در شنبه بازار حتی اگر خرید هم نکنید از تماشای فضای صمیمانه و پرشور آن لذت خواهید برد.

گشت‌وگذار در بازار گیلار

بازار گیلار از دیگر بازارهای قدیمی بندر انزلی است که در ابتدای ورودی شهر از مسیر رشت قرار دارد. این بازار به شکل مسقف بنا شده و در آن انواع پوشاک و محصولات آرایشی با قیمت مناسب به فروش می‌رسد.

سیاحت در پارک جنگلی

یکی دیگر از مکان‌های تفریحی و دیدنی بندر انزلی پارک جنگلی است. این پارک به فاصله‌ی اندکی از ساحل دریای خزر در حاشیه‌ی جاده رشت به انزلی قرار دارد. فضای پارک جنگلی به‌گونه‌ای است که بیشتر افراد برای گشت‌ شبانه به آنجا مراجعه می‌کنند. در محوطه‌ی پارک آلاچیق و امکانات رفاهی نظیر باربیکیو قرار داده شده است. در این پارک می‌توانید از قدم زدن در کنار ساحل دریا و تماشای درختان سرسبز لذت ببرید.

تماشای آکواریوم

آکواریوم بندر انزلی در منطقه‌ی آزاد تجاری در مجموعه‌ی کاسپین بنا شده که گردشگران را به تماشای ماهی‌های رنگارنگ فرا می‌خواند. در کنار تماشای ماهیان امکان تماشای پرندگان نیز برایتان فراهم می‌گردد.

کشتی تفریحی میرزا کوچک خان

برای تفریح در بندر انزلی می‌توانید سوار بر کشتی تفریحی میرزا کوچک خان شوید و از تماشای دریای خزر بر روی عرشه آن لذت ببرید. همچنین امکانات رفاهی نظیر کافی‌شاپ و رستوران نیز در آن قرار داده شده است. این کشتی در شب‌های پنج‌شنبه هر هفته از ساعت ۸ تا ۱۲ آماده پذیرایی از عموم مسافران می‌باشد.

گشت‌وگذار در روستای آبکنار

یکی از روستاهای دیدنی اطراف بندر انزلی روستای آبکنار است. آبکنار در مجاورت تالاب انزلی واقع شده و با مرکز شهر حدود ۴۰ کیلومتر فاصله دارد. از دیدنی‌های این روستای ساحلی و سرسبز می‌توان به بازارهای محلی و آرامش حاکم بر فضای آن اشاره نمود. بعد از روستای آبکنار، روستایی دیگر با نام اشپلا قرار دارد که تماشای طبیعت زیبای آن نیز خالی از لطف نیست.

هزینه‌های سفر به بندر انزلی

هزینه رفتن به بندر انزلی؛ برای رفتن به بندر انزلی چندین شیوه وجود دارد. گردشگران می‌توانند با توجه به بودجه سفرشان را با هواپیما، قطار، اتوبوس و خودرو شخصی آغاز نمایند. برای سفر هوایی باید بگوییم که بندر انزلی دارای فرودگاه اختصاصی نیست. افراد باید برای دریافت بلیط به مقصد فرودگاه سردار جنگل رشت اقدام کنند. پس از پیاده شدن از هواپیما از فرودگاه رشت با تاکسی دربستی به انزلی بروند. ه

زینه بلیط هواپیما از مبدا تهران به مقصد رشت برای هر نفر با توجه به نوع هواپیما از ۲۰۰ هزار تومان تا ۳۷۰ هزار تومان متغیر است. هزینه کرایه تاکسی دربستی از فرودگاه رشت تا انزلی ۳۰ هزار تومان می‌باشد. البته اگر از فرودگاه خارج شوید و از تاکسی‌های خطی که به سمت انزلی می‌روند، استفاده نمایید هزینه کرایه تاکسی برای هر نفر حدود ۱۰ هزار تومان می‌باشد. مسیر تهران تا رشت با هواپیما در ۱ ساعت و ۱۵ دقیقه پیموده می‌شود. مسیر رشت تا انزلی نیز با تاکسی در ۲۰ دقیقه طی می‌گردد.

یکی دیگر از روش‌های دسترسی به انزلی استفاده از قطار است. البته که با این روش نیز به‌طور مستقیم به انزلی نمی‌رسید. در ابتدا مسیر به سمت رشت پیموده می‌شود و از آنجا با استفاده از تاکسی‌های دربستی و خطی می‌توانید وارد شهر انزلی شوید. در این روش نیز زمان تقریبی مسیر دسترسی حدود ۶ ساعت است. هزینه بلیط قطار از مبدا تهران به مقصد رشت برای هر نفر از ۳۷ هزار تومان شروع و تا ۵۰ هزار تومان پایان می‌یابد. سومین روش مناسب برای رفتن به انزلی استفاده از اتوبوس‌‌های پایانه‌ی مسافربری است. در این روش گردشگران به‌طور مستقیم به انزلی می‌رسند و نیازی به طی نمودن چندین مسیر نیست. هزینه بلیط اتوبوس از مبدا تهران به مقصد انزلی با توجه به نوع ارائه‌ی امکانات از ۴۰ هزار تومان شروع و تا ۵۷ هزار تومان پایان می‌یابد. زمان تقریبی دسترسی نیز بین ۵ تا ۶ ساعت می‌باشد.

آخرین روش و البته متداول‌ترین روش دسترسی، پیمودن مسیر با خودرو شخصی است. بندر انزلی به فاصله‌ی ۳۶۴ کیلومتری شهر تهران قرار دارد. البته اگر مبدا سفرتان از شهر تهران باشد. در این روش افراد می‌توانند از آزادراه قزوین به رشت استفاده نمایند و با خیال راحت مسیر را بپیمایند. هزینه بنزین برای مسیر رفت‌وبرگشت از مبدا تهران حدود ۱۵۰ هزار تومان می‌شود. مسیر دسترسی نیز بدون توقف و ترافیک در حدود ۴ ساعت و نیم با خودرو شخصی پیموده می‌گردد.

هزینه اقامت

بندر انزلی از آن دسته شهرهایی است که جای نگرانی برای تعیین نمودن محل اقامت برای گردشگران باقی نمی‌گذارد. در این شهر امکان رزرو هتل، اجاره سوئیت، ویلا و خانه‌های بومگردی وجود دارد. شما می‌‌توانید از بودن در هتل‌ها و ویلاهای اجاره‌ای کنار دریا لذت ببرید؛ اما باید بگوییم بودن در هتل‌های چهار ستاره و ویلاهای لوکس بندر انزلی مستلزم پرداخت هزینه‌های بیشتری است. هزینه یک شب اقامت در هتل‌های چهار ستاره از ۴۰۰ هزار تومان شروع و تا ۹۰۰ هزار تومان با توجه به نوع امکانات رفاهی و تفریحی پایان می‌یابد. اگر هم قصد ماندن در سوئیت‌های اجاره‌ای را دارید باید مبلغی بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان را برای یک شب در نظر بگیرید. هزینه اقامت در ویلا نیز متغیر است.

اگر قصد ماندن در ویلایی لوکس با امکانات تفریحی استخر و جکوزی را دارید باید بگوییم که هزینه اقامت برای یک شب از ۶۰۰ هزار تومان شروع و تا ۱۵۰۰۰۰۰ تومان پایان می‌یابد. همان‌طور که قبلا اشاره نمودیم در بندر انزلی مکان‌های اقامتی با توجه به نوع بودجه و سلیقه‌ی افراد وجود دارد. اگر از آن دسته افرادی هستید که به ماندن در خانه‌های سنتی گیلان علاقه‌مندید ما به شما اقامت در خانه‌های بومگردی را پیشنهاد می‌کنیم. هزینه اقامت در چنین مکان‌هایی برای یک شب مبلغی بین ۲۰۰ تا ۳۵۰ هزار تومان متغیر است. بسیاری از بومیان بندر انزلی در زمان‌هایی که مسافر بیشتری به این شهر سفر می‌کنند، خانه‌های خود را به مسافران اجاره می‌دهند. هزینه اقامت آن‌ها نیز برای یک شب به‌طور متوسط مبلغی بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومان است.

هزینه غذا

شهر انزلی دارای غذاهای متنوعی است که امتحان نمودن هر کدامشان خالی از لطف نیست. هزینه مواد غذایی نیز به نسبت مناسب و ارزان است. اگر قصد دارید که به رستوران نروید و خودتان آشپزی کنید باید مبلغی بین ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان برای یک وعده ساده بپردازید. اگر هم قصد میل نمودن وعده‌های غذایی در رستوران‌های لوکس بندر انزلی را دارید باید مبلغی بین ۳۸ هزار تومان تا ۸۰ هزار تومان را در نظر بگیرید.

البته باید بگوییم که هزینه غذاهای محلی بندر نظیر ترشی تره و یا خورشت گمجی کباب به نسبت ارزان‌تر است. به طور مثال سرو خورشت ترشی تره با برنج برای هر نفر حدود ۱۸ هزار تومان هزینه دارد. خورشت گمجی کباب از آن دسته غذاهای محبوب خطه‌ی گیلان است. این غذا با مواد اولیه‌ای چون گوشت چنجه، رب انار و گردو طبخ می‌شود و هزینه آن برای هر نفر حدود ۳۴ هزار تومان است. اگر هم مایلید وعده‌ای غذای دریایی و آن هم ماهی سفید سرخ شده دریای خزر میل کنید، باید مبلغی بین ۵۰ تا ۶۰ هزار تومان برای هر نفر بپردازید.

هزینه بازدید از مکان‌های فرهنگی

برای بازدید از مکان‌های فرهنگی نظیر کاخ‌موزه بندر انزلی باید مبلغی جداگانه در نظر بگیرید. هزینه بازدید از کاخ‌موزه میان پشته برای هر نفر ۲۵۰۰ تومان است. جالب توجه که بازدید از کلیسای مریم مقدس رایگان است.

هزینه گشت‌وگذار در جاذبه‌های گردشگری؛ برای گشت‌وگذار در جاذبه‌های گردشگری بندر انزلی نظیر ورود به سواحل و ورود به منطقه‌ی آزاد تجاری و پارک‌های جنگلی باید مبلغ ۶ هزار تومان ورودی بپردازید.

هزینه تفریح

برای آنکه در کنار سواحل بندر انزلی قایق‌سواری و یا جت اسکی را تجربه کنید، باید مبلغی بپردازید. به‌طور متوسط هزینه قایق‌سواری و جت اسکی برای زمان ۱۵ تا ۲۰ دقیقه مبلغی بین ۵۰ تا ۷۰ هزار تومان است. برای بازدید از آکواریوم مجموعه‌ی کاسپین بندر انزلی نیز باید برای تهیه بلیط اقدام نمایید. هزینه بلیط ورودی به آکواریوم برای هر نفر ۷۰ هزار تومان است. در زمان‌های تخفیف هزینه بلیط به نفری ۴۰ هزار تومان کاهش می‌یابد. هزینه‌ی گشت‌وگذار با کشتی تفریحی میرزا کوچک‌ خان جنگلی نیز بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تومان است.

حمل و نقل در بندر انزلی

در بندر انزلی دسترسی به وسایل حمل‌ونقل عمومی نظیر تاکسی، اتوبوس‌های بین شهری و تاکسی‌های اینترنتی وجود دارد. در صورت تمایل هم می‌توانید برای گشت‌وگذار از خودرو شخصی خود استفاده کنید.

هزینه‌ رفت‌وآمد با تاکسی در بندر انزلی

یکی از شیوه‌های آسان و در دسترس برای رفت‌وآمد در بندر انزلی تاکسی است. کرایه تاکسی برای هر نفر با توجه به مسافت از ۱۵۰۰ تومان شروع می‌شود. البته هزینه تاکسی‌های اینترنتی نیز متفاوت است.

هزینه‌ی رفت‌وآمد با اتوبوس‌ در بندر انزلی

یکی دیگر از گزینه‌های گشت‌وگذار در انزلی استفاده از اتوبوس‌های بین شهری است. این اتوبوس‌ها از سمت مرکز شهر حرکت می‌کنند و قسمت‌هایی از شرق شهر انزلی را پوشش می‌دهند. قیمت بلیط اتوبوس نیز با توجه به مسافت بین ۵۰۰ تا ۱۲۰۰ تومان متغیر است.

هزینه‌ی رفت‌وآمد با خودرو شخصی در بندر انزلی

برای گشت‌وگذار در مکان‌های دیدنی بندر انزلی با استفاده از خودرو شخصی باید هزینه‌ی بنزین را جداگانه در نظر بگیرید. هزینه بنزین با توجه به مسافت جاذبه‌های گردشگری برای مسیر رفت‌وبرگشت حدود ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان است.

راه‌های صرفه‌جویی در هزینه‌های سفر به بندر انزلی

حال که متوجه شدید که چه مقدار پول باید برای سفر به انزلی داشته باشید، بد نیست که راه‌های کاهش هزینه ی سفر را هم در برنامه‌تان قرار دهید. روش‌هایی که کمک می‌کند تا پول کمتری خرج کنید.

سفرتان را زمینی آغاز کنید

برای رفتن به بندر انزلی می‌توانید از قطار و یا اتوبوس استفاده کنید. درست است که با هواپیما و یا خودرو شخصی راحت‌تر به مقصد می‌رسید اما در آن صورت باید پول بیشتری خرج کنید.

شب را در سوئیت‌های ارزان قیمت بمانید

برای اقامت در بندر انزلی چندین گزینه داشتید، اگر به دنبال سفری ارزان هستید شب را در سوئیت‌های متوسط و یا خانه‌های اجاره‌ای بگذرانید. اقامت در ویلاهای لاکچری میزان زیادی هزینه‌های سفر را افزایش می‌دهد.

به کمپینگ‌های اقامتی بروید

یکی دیگر از روش‌های کاهش هزینه اقامت در سفر به بندر انزلی استفاده از کمپینگ‌های اقامتی است. بیشتر کمپینگ‌های اقامتی به امکانات رفاهی نظیر حمام، سرویس بهداشتی و پارکینگ مجهز هستند. بندر انزلی دارای چهار کمپینگ اقامتی در حاشیه‌ی ساحل قو، بلوار پاسداران، بلوار پیشوایی و منطقه‌ی بی‌بی حوریه می‌باشد.

پیاده‌روی کنید

از آنجا که مکان‌های دیدنی شهر انزلی در کنار هم واقع‌ شده‌اند، گردشگران می‌توانند با پای پیاده به بازدید از آ‌ن‌ها بروند.

آشپزی کنید

برای صرف هزینه‌ی کمتر در سفر به بندر انزلی می‌توانید خودتان آشپزی کنید؛ مثلا به جای آنکه به رستوران بروید و برای خوردن ماهی برای هر نفر ۶۰ هزار تومان بپردازید. می‌توانید به شنبه بازار مراجعه کنید و از آنجا ماهی را به قیمت ارزان‌تری بخرید. دو عدد ماهی سفید با اندازه‌ی متوسط به‌طور تقریبی ۶ تا ۷ نفر را سیر می‌کند. همچنین می‌توانید از خوردن غذاهای محلی بندر انزلی لذت ببرید و پول کمتری بپردازید.

بهترین زمان سفر به بندر انزلی

بندر انزلی با توجه به قرارگیری در حاشیه‌ی دریای خزر دارای آب‌وهوای مرطوب و ساحلی می‌باشد. به‌طور متوسط دمای هوا در فصل بهار از ماه فروردین تا اواسط ماه خرداد معتدل و مطلوب است. همگام با شروع تابستان گرما و رطوبت هوا افزایش می‌یابد. در فصل پاییز نیز هوا ملایم و معتدل است و بیشترین بارندگی را دارد. زمستان‌های بندر انزلی نیز هوا رو به سردی می‌رود. به‌طور کلی بهترین زمان‌های سفر به این شهر ساحلی را می‌توان سه فصل بهار، پاییز و زمستان از نظر آب‌وهوایی برشمرد. هر چند که اگر در ماه مرداد به انزلی سفر کنید می‌توانید به جشنواره‌ی لاله‌های تالابی بروید و از تماشایشان لذت ببرید.

نظرت چی بود؟!

ایسفر را دنبال کنید @esafarcom

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .