سفر به مونترال(Montreal)

راهنمای سفر به مونترال
راهنمای سفر به مونترال

مونترال بزرگ ترین شهر استان کبک (Quebec) می باشد. این شهر در شرق کانادا و در جنوب غرب استان کبک واقع شده است.فاصله منترال تا پایتخت کانادا یعنی اتاوا ۱۹۶ کیلومتر می باشد. مونترال بعد از پاریس دومین شهر پرجمعیت فرانسوی زبان می باشد ولی به دلیل وجود دانشگاه ها و کالج های مختلف مهاجر پذیر می باشد و مردم به زبان انگلیسی هم صحبت می کنند.

درباره شهر مونترال کانادا

مونترال به نام شهر فرهنگ کانادا مشهور است و در یونسکو شهر طراحی ثبت شده است. مونترال دومین شهر شاد در جهان است.

جمعیت: بیش از ۴.۵ میلیون نفر

زبان رسمی: فرانسه

واحد پول:دلار کانادا (CAD)

اختلاف زمانی نسبت به تهران: ۸ ساعت و نیم عقب تر

اخذ ویزای مونترال

ایرانیان برای ورود به خاک کانادا نیاز به اخذ ویزای کانادا دارند ولی چون کانادا در ایران سفارت ندارد ایرانیان برای اخذ ویزا باید به کشورهای دیگر سفر کنند. اداره مهاجرت کانادا سفارت کانادا در ترکیه را که در شهر آنکارا قرار دارد برای بررسی پرونده ایرانیان اختصاص داده و متقاضیان برای انگشت نگاری و یا تحویل مدارک باید به ویزا متریک (VAC) بروند و در آن مرکز انگشت نگاری کنند. برای دریافت ویزای کانادا مصاحبه وجود ندارد و فقط مدارک برای سفارت upload  می شوند. نزدیک ترین و راحت ترین شهرهایی که ایرانیان می توانند مراجعه کنند: استانبول-آنکارا-دبی-ایروان-باکو می باشند.

آب و هوا

آب و هوای مونترال متفاوت از تورنتو و اتاوا می باشد. زمستان های بسیار سرد و یخ زده و تابستان های گرم و مرطوب دارد ولی دمای هوا در تابستان بین ۲۳ تا ۲۷ می باشد.

سیستم حمل و نقل عمومی

این شهر به سیستم حمل و نقل عمومی بسیار قوی مجهز است. مترو و اتوبوس بسیار پر استفاده می باشد به طوری که حتی افرادی که ماشین شخصی دارند از وسایل نقلیه عمومی استفاده می کنند. اتوبوس در این شهر در دسترس ترین و ارزان ترین وسیله نقلیه شناخته شده است .خیابان های اصلی مسیر ویژه دوچرخه سواری دارد و دوچرخه سواری هم در این شهر پر طرفدار است.

ایستگاه های مترو این شهر بسیار جذاب می باشد زیرا که هریک از این ایستگاه ها توسط یک معمار طراحی شده است.

فرودگاه بین المللی مونترال پییر الیوتترودو

(Montreal-Pierre Elliott Trudeau international airport )

فرودگاه مونترال با کد یاتا (YUL)در منطقه Dorval در فاصله ۲۰ کیلومتری مرکز شهر مونترال واقع شده است. این فرودگاه شلوغ ترین فرودگاه استان کبک می باشد. فرودگاه بین المللی مونترال فقط ۱ ترمینال دارد که این ترمینال ۲ طبقه است و به ۴ بخش تقسیم شده. پروازهای داخلی و خارجی از همین فرودگاه انجام می شوند.

این فرودگاه نیز به وسایل حمل و نقل عمومی از جمله مترو و اتوبوس و تاکسی و سرویس شاتل مجهز می باشد.

نکته منحصر به فرد در این فرودگاه این است که: در این فرودگاه برای کاهش هراس از پرواز برخی از مسافران از شیوه سگ درمانی استفاده می کنند.

جاذبه های گردشگری مونترال

مونت رویال (Mont-Royal)

ریه سبز مونترال در ارتفاع ۲۳۳ متری در نزدیکی مرکز شهر قرار دارد. این منطقه سبز شامل بناهای تاریخی از جمله ژاک کارتیه و پادشاه جورج ششم است.

کلیسای جامع نوتردام (Notre-Dame Basilica)

این کلیسا از کلیسای اصلی نوتردام بزرگ تر است و با شیشه های رنگ آمیزی شده تاسیس مونترال را نمایش می دهد. این کلیسا رو به روی  Palace d’Armesمی باشد.

میدان سنت لوئیس و رو دنیس (SQ Saint- Louis and Rue Denis)

این میدان زیبا و قدیمی در محله مسکونی فرانسوی کانادایی واقع شده است. در خیابان های اطراف این میدان چندین خانه مجلل مربوط به زمان ویکتوریا وجود دارد، برخی از این خانه ها رستوران هستند.

کانال لاچین (Lachin Canal)

این کانال در جنوب شرقی مونترال قرار گرفته است. این کانال در قرن ۱۷ به دنبال ایجاد مسیری به سمت چین بنا شده. طول این کانال ۱۴.۴ کیلومتر می باشد. اکنون این کانال در میان پارک قرار گرفته و محلی برای پیاده روی و دوچرخه سواری  و قایق رانی می باشد.

محله چینی ها (Chinatown)

این محله با دروازه های چینی در منطقه Rue de la Gauchetiere  مشخص می باشد. امروزه این محله رنگارنگ پر از رستوران ها و مغازه های آسیایی می باشد.

پارک المپیک (Olympic park)

این پارک از چندین بخش تشکیل شده از جمله موزه بایودوم – بخش مسابقات بوکس و کشتی – چندین استخر- باغ گیاه شناسی و…   

در ورزشگاه المپیک که به The big Oمعروف می باشد مسابقات مختلفی از جمله بیسبال و مسابقات نمایشی ماشین و همچنین کنسرت های گوناگون انجام می شود.

جشن های رو باز از جمله First Friday  که بسیار پر طرفدار می باشد به همراه موسیقی زنده در این ورزشگاه  برگزار می شود.

برج مونترال

این برج بلندترین برج کج دنیا می باشد و ارتفاع ۱۶۵ متر و خمیدگی ۴۵ درجه دارد. این برج به بخش شمالی ورزشگاه المپیک متصل می باشد و این اتصال باعث شده تا این برج کج سرپا بماند.

برج مونترال

هتل های مونترال

در این جا به معرفی معروف ترین هتل های این شهر می پردازیم:

هتل های معروف ۵ ستاره مونترال

The Ritz Carlton

Sofitel Montreal Golden Mile

Le Crystal hotel

هتل های معروف ۴ ستارع مونترال

Hotel Gault

Sheraton Laval

Renaissance Montreal downtown

هتل های معروف ۳ ستاره مونترال

Hilton Garden Inn Montreal Centre-Ville

The Loft

Ramada Plaza by Wyndham Montreal

برای آشنایی با شهر کلگری کانادا کلیلک نمایید.

نظرت چی بود؟!

ایسفر را دنبال کنید @esafarcom

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .