نیویورک؛ شهر آسمان‌خراش‌ها و پایتخت اقتصاد جهان

نیویورک؛ شهر آسمان‌خراش‌ها و پایتخت اقتصاد جهان
نیویورک؛ شهر آسمان‌خراش‌ها و پایتخت اقتصاد جهان

نیویورک، شهری مدرن در شرق ایالت متحده‌ آمریکا همسایه‌ اقیانوس اطلس شمالی که شب و روزش پر از هیاهوست. نیویورک را باید شهر ترین‌ها نامید زیرا بیشترین تعداد آسمان‌خراش‌ها، طولانی‌ترین خطوط مترو و بزرگ‌ترین بازار بورس جهان در آن واقع‌ شده است. در نگاه اول برج‌های سربه فلک کشیده و خیابان‌های شلوغ و پرجمعیت به چشم‌ می‌خورد. پل معلق منهتن یکی از زیباترین پل‌های معلق دنیاست که نیویورک آن را از آن خود نموده و مجسمه‌ مشهور آزادی نیز در همین شهر واقع شده.

این شهر یکی از مهاجر‌پذیرترین شهرهای آمریکاست به‌گونه‌ای که از ملیت‌های مختلف با صلح‌ و آرامش در کنار هم زندگی می‌کنند. فروشگاه‌های مدرن در کنار رستوران‌های متنوع و مراکز تفریحی متعدد و محله‌های جذاب و خاص که همه‌شان ساخته دست‌های انسان‌اند. در این شهر پر است از موزه‌های باشکوه و جاذبه‌های فرهنگی چون موزه مهاجران، موزه متروپولیتن، موزه هنرهای مدرن و صدها مکان‌های فرهنگی دیگر. شهری که ساختمان امپایر استیت را نماد خود می‌داند. در نیویورک مردمانش بر روی پشت‌بام‌هایشان کشاورزی می‌نمایند و سنترال پارک خیابان قدیمی منهتن نیز مکانی برای پیاده‌روی و فرار از شلوغی شهر و خیابان پنجم  آن به خیابان خرید شهرت دارد. هر ساله جشنواره کلاه در ماه آپریل و جشنواره اپرا نیز در همین شهر برگزار می‌گردد. 

مطالب خواندنی : آشنایی با شهر شیکاگو

نظرت چی بود؟!

چندین نظر
  • […] نیویورک، شهری که هرگز نمی‌خوابد، استثنایی‌ترین جاذبه‌های جهان را در دل خود جای ‌داده است که بسیاری از آن‌ها به دلیل اهمیت فرهنگی و تاریخی بسیار ارزشمند هستند. سفر به نیویورک برای هر کس رنگ و بوی خاص خود را دارد زیرا این بزرگ‌ترین شهر جهان، همیشه طوفانی از فعالیت‌هاست که می‌تواند هر گردشگر با هر هدف و سلیقه‌ای‌ را راضی کند. برخی از مردم برای لذت بردن از نمایش‌های برادوی (Broadway shows) به اینجا می‌آیند. برخی نیز به ‌طور خاص برای خرید و تجربه غذاهای خوشمزه و بسیاری به ‌سادگی برای دیدن جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی می‌آیند تا از نزدیک مجسمه آزادی، ساختمان امپایر استیت، پل بروکلین، پارک مرکزی، محله‌های تاریخی و موزه‌های متعدد معروف جهان را ببینند. برخی دیگر از جاذبه‌های جدید گردشگری نیز در سال‌های اخیر افتتاح ‌شده‌اند، مانند High Line و One World و رصدخانه که چشم‌اندازهای منحصر به ‌فرد این شهر را ارائه می‌دهد، سبب شده تا گردشگرانی که قبلاً از این شهر پر جنب ‌و جوش دیدن کردند، بار دیگر سفر به نیویورک را در لیست سفرهای خود قرار دهند. در هر روز از سال و هر زمان از شبانه‌روز مجموعه‌ای بی‌پایان از مواردی برای دیدن و انجام دادن در این شهر در انتظار شماست که در ادامه با هم به بررسی و مرور همه آن‌ها خواهیم پرداخت. در این راهنمای سفر به نیویورک با ما همراه باشید. […]