سفر به پاریس | محبوب‌ترین شهر جهان

پاریس شهری که همه‌ آن را با برج ایفل و خیابان‌های رمانتیک و موزه‌های جهانی‌ می‌شناسند. پاریس پایتخت کشور فرانسه و یکی از بزرگ‌ترین شهرها در قاره‌ اروپا و از مهم‌ترین مقاصد گردشگری جهان است. با ما همراه باشید تا شمارا با پاریس بیشتر آشنا سازیم.

تاریخچه غنی پاریس

پاریس در تاریخ چند هزار ساله‌اش گاهی دوران خوش و گاهی دوران تلخی را پشت سر گذاشته است. نشانه‌های تاریخی کشف‌شده در این شهر نشان از تمدن طولانی آن دارد. برخی از باستان‌شناسان بر این باورند که پیدایش سکونت اولیه در پاریس به ۴۲۰۰ سال پیش از میلاد و برخی دیگر نیز روایت‌هایی از زندگی مردمان پاریسی در ۲۵۰ سال پیش از میلاد مسیح را مطرح می‌نمایند.

چشم‌اندازهای فوق‌العاده شهر پاریس

زیباترین چشم‌اندازهای شهر پاریس را می‌توانید با تماشای عبور رودخانه‌ی سن از میان شهر و شهری نورانی بر فراز برج ایفل و قدم زدن بر روی سنگ‌فرش خیابان شانزلیزه و پل تاریخی بیر حکیم تجربه نمایید. نمای برج ایفل در این شهر به‌گونه‌ای است که از همه‌ی نقاط چشم‌انداز آن پیداست.

دیدنی‌های پاریس

گردشگران بسیاری پاریس را برای تماشای جاذبه‌های گردشگری و تاریخی و در کنار آن‌ها بازدید از موزه‌ها و کاخ‌های تاریخی‌ انتخاب می‌نمایند. برای آنکه از سفر به پاریس لذت ببرید می‌توانید بازدید از این مکان‌ها را در برنامه‌ی سفرتان قرار دهید.

موزه لوور؛ یکی از بزرگ‌ترین موزه‌های جهان که آثار فراوانی از تمدن ایران باستان نیز در آنجا نگه‌داری می‌گردد. این موزه در مرکز پاریس قرار دارد.

کاخ ورسای؛ کاخی باشکوه که نمونه‌ی کاملی از معماری باروک فرانسه است. این کاخ به فاصله‌ی نیم‌ساعته از مرکز شهر پاریس واقع‌ شده است.

کلیسای سکره‌کُر؛ معماری نمای بیرونی این کلیسا دلیل بسیاری از میهمانان پاریس برای بازدید از آن است. این کلیسا بر روی تپه‌ای سرسبز بناشده و میهمانان برای رسیدن به آن باید از چندین پله بالا بروند.

طاق پیروزی؛ همان‌گونه که از نامش پیداست طاقی است که پس از پیروزی ناپلئون در جنگ آسترلیتز در پاریس و میدان شارل دوگل ساخته و نصب‌شده است. خیابان ویکتور هوگو بلندترین خیابان پاریس از طاق پیروزی آغاز می‌گردد.

کلیسای نوتردام؛ یکی از کلیساهای معروف پاریس که متعلق به دوران تاج‌گذاری ناپلئون می‌باشد. نمای بیرونی بنای کلیسا در نوع خود زیباست و ۸۵۴ سال قدمت دارد.

باغ لوکزامبورگ؛ باغی در قلب پاریس و در کنار رودخانه سن که برای گذراندن پیک‌نیک یک روزه مناسب می‌باشد. در این باغ علاوه بر تماشای فضای آن می‌توانید به تماشای نمایش‌های عروسکی تئاتر لوکزامبورگ بروید.

باغ تویلری؛ یکی از مکان‌های تفریحی، گردشگری و تاریخی شهر پاریس باغ تویلری است. محوطه‌ی باغ با پوشش گیاهی سرسبز پوشیده شده و با قرارگیری در مجاورت خیابان معروف و توریستی ریوولی همواره موردتوجه مسافران قرار می‌گیرد.

مدارک مورد نیاز برای سفر به پاریس

اگر اولین بار است که قصد سفر به شهر پاریس دارید قبل از بستن چمدان‌هایتان و چیدن برنامه سفر، لازم است که چند نکته مهم را در نظر بگیرید. برای سفر به این شهر اروپایی داشتن پاسپورت و ویزای شینگن ضروری است. اگر پاسپورتتان مهلتش به پایان رسیده می‌توانید برای تمدید آن اقدام نموده و در همان فاصله از سفارت وقت بگیرید و مدارک لازم برای اخذ ویزای شینگن را ارائه نمایید. به‌طور معمول سفارتخانه مصاحبه‌ای با شما ترتیب می‌دهد که در صورت صحت حرف‌هایتان و مدارک ارائه‌شده ویزای شینگن را در مدت‌زمانی کوتاهی خواهید گرفت.

حمل‌ونقل عمومی در پاریس

در سفر به شهر پاریس جای نگرانی برای دسترسی به تمام نقاط آن وجود ندارد؛ زیرا در هر نقطه از شهر وسایل نقلیه عمومی در دسترس است. خطوط متروی پاریس یکی از قدیمی‌ترین خطوط و دارای ۱۶ خط می‌باشد. اگرچه استفاده از مترو برای گردشگران به‌صرفه است؛ اما با سوارشدن در اتوبوس‌های تندرو می‌توانید از تماشای فضاهای اطراف شهر لذت ببرید. از دیگر وسایل نقلیه عمومی در پاریس دوچرخه‌های اجاره‌ای قرار داده‌شده در سطح شهر است. با توجه به عبور رودخانه سن از میان شهر اتوبوس‌های قایقی از دیگر وسایل حمل‌ونقل عمومی مهم در پاریس می‌باشد.

چه زمانی به پاریس سفر کنیم؟

بهترین زمان سفر به پاریس ازنظر آب‌وهوایی و در کنار آن لذت بردن از فستیوال‌هایی کم‌هزینه فصل‌های بهار و پاییز است. مسئولان موزه‌ها و نمایشگاه‌های هنری هم‌زمان با فرارسیدن ماه می بلیط مشترکی از چندین موزه و نمایشگاه را در اختیار میهمانان قرار داده تا با صرف هزینه‌ی کمتری به بازدید از آن‌ها بروند.

نظرت چی بود؟!

ایسفر را دنبال کنید @esafarcom

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .