سفر به ایسلند

راهنمای سفر به ایسلند
راهنمای سفر به ایسلند

کشور ایسلند از جزایر بکر شمالی‌ترین نقطه اروپا در میان آب‌های اقیانوس اطلس که از شهرت فراوانی در بین گردشگران سراسر دنیا برخوردار است. در این مطلب از مجله گردشگری ایسفر به بیان اطلاعاتی دقیق برای سفری بی‌دغدغه به ایسلند می‌پردازیم.

تاریخچه غنی ایسلند

تاریخچه پیدایش کشور کوچک ایسلند به دهه ۸۶۹ میلادی باز می‌گردد. نخستین کسانی که آن را کشف نمودند، کشیش‌های وایکینگی بودند. کشیش‌های وایکینگی در حقیقت همان کسانی‌اند که راه خود را به سمت جزایر فارو گم کرده و به اتفاق راهی خشکی‌های ایسلند می‌شوند. این کشور کوچک در طول سال‌های متمادی تحت تصرف پادشاهان نروژی و پس از آن کشور دانمارک بود. تا اینکه در اوایل قرن نوزدهم مردمانش خواهان استقلال از کشور دانمارک می‌شوند. جالب توجه که مردم ایسلند به زبان ایسلندی صحبت می‌نمایند و پایتخت کشورشان شهر زیبای ریکیاویک است. هر چند که در گذشته در رده‌ی کشورهای فقیر جهان قرار می‌گرفت؛ اما از سال ۲۰۰۵ تا امروز رشد اقتصادی و جمعیتی چشم‌گیری برخوردار شده است.

چشم‌اندازهای فوق‌العاده ایسلند

با نگاه به هر گوشه از کشور ایسلند چشم‌اندازی زیبا خواهید دید. چشم‌انداز شفق‌های قطبی در آسمان شب، سرزمین‌های آتش‌فشانی عجیب، سواحل شنی و ماسه‌ای و تماشای پولک‌های سفید سنگی که در حقیقت جزایر کوچ یخ‌زده اطراف آن هستند. هرکدامشان حکایتی جداگانه از این سرزمین را بیان می‌نمایند.

چشم‌انداز زیبای شفق قطبی

دیدنی‌های ایسلند

ایسلند پر از مناظر زیبا و نفس‌گیر است. مناظری که بکر مانده و روز به روز به زیبایی‌شان افزوده می‌گردد. در ادامه به تعدادی از آن‌ها اشاره می‌نماییم.

پارک ملی وانتایوکول

یکی از شگفتی‌های طبیعی ایسلند پارک ملی و یا یخچال وانتایکول است. در میان این پارک مجموعه غارهای یخی واقع شده که تماشای آن‌ها هوش از سرتان می‌برد. جالب است بدانید که این غارهای یخی حاصل فعالیت‌های آتش‌فشانی است.

دریاچه گرینداویک

این دریاچه یا بهتر است بگوییم چشمه‌ آب گرم گرینداویک که در مسیر ۴۵ دقیقه‌ای از ریکیاویک ایسلند قرار دارد. آب دریاچه از خاصیت درمانی برخوردار است. در اینجا جدای از تماشای محیط زیبای دریاچه می‌توانید با مراجعه به فروشگاه‌های اطرافش محصولات طبیعی مراقبت از پوست تهیه نمایید.

آبشار دتیفوس

این آبشار خروشان در شمال ایسلند واقع شده و پهنای آن به ۱۰۰ متر می‌رسد. آبشار دتیفوس در بین گردشگران نسبت به سایر آبشارهای ایسلند محبوبیت بیشتری دارد. جالب است بدانید که این آبشار در محدوده پارک ملی وانتایوکول واقع شده است.

آبشار دتیفوس

تماشای نهنگ‌های غول‌پیکر

در آب‌های ایسلند بیش از ۲۰ نهنگ غول‌پیکر زندگی می‌کنند که امکان تماشای شنای آن‌ها در همه ایام سال وجود دارد.

بازدید از شهر ریکیاویک

همانگونه که قبلا اشاره نمودیم ریکیاویک پایتخت و بزرگترین شهر ایسلند است. در شب ریکیاویک را شهری نورانی و یکپارچه و در روز با آسمانی آبی و تمیز خواهید دید. این شهر در جنوب غربی ایسلند قرار دارد.

موزه ملی ایسلند

بزرگترین موزه ایسلند که در پایتخت آن قرار دارد. در این موزه آثاری از دوران وایکینگ‌ها نگه‌داری می‌شود.

کلیسای هالگریمسکرکجا

این کلیسا یکی از جاذبه‌های متفاوت ایسلند است. بنای کلیسای هالگریمسکرکجا بلندترین و عظیم‌ترین بنا در شهر ریکیاویک که از هر گوشه‌اش می‌توان آن را مشاهده نمود.

کلیسای هالگریمسکرکجا

تماشای آتش‌فشان ترینکاگیگر

آتش‌فشانی خفته در جنوب ایسلند در مسیر نیم ساعته از شهر ریکیاویک که ۴۰۰۰ سال پیش فوران نمود و زیبایی‌های شگفت‌انگیزی به جای گذاشت.

مدارک مورد نیاز برای سفر به ایسلند

ایسلند یکی از کشورهای اروپایی و جز اتحادیه شینگن است. به همین دلیل برای سفر باید اقدام به دریافت ویزای توریستی شینگن نمایید. برای درخواست ویزا توریستی شینگن به مقصد ایسلند باید به سفارت کشور دانمارک در ایران مراجعه نمایید. آن‌ها برایتان وقت مصاحبه تعیین نموده و پس از صحت اطلاعاتتان در مدت زمانی بین یک هفته تا یک ماه ویزای توریستی شینگن صادر می‌گردد.

حمل‌ونقل عمومی در ایسلند

به طور معمول وسایل حمل‌ونقل عمومی قابل دسترس در ایسلند اتوبوس‌های بین شهری، تاکسی و اتومبیل‌های کرایه‌ای است. در میان موارد ذکر شده استفاده از اتوبوس‌های بین شهری متداول‌ و به ‌صرفه‌تر هستند.

اتوبوس‌های بین شهری ایسلند

چه زمانی به ایسلند سفر کنیم؟

آب‌ و هوای ایسلند سرد و قطبی، اما به تاثیر عبور آب‌های گرم گلف استریم در جنوب آن دمای هوا به نسبت شمال گرم‌تر می‌باشد. در مجموع فصل‌های بهار و تابستان بهترین زمان برای سفر از نظر آب و هوایی است. اگر قصد تماشای فستیوال موسیقی رادیویی و سفری کم هزینه به ایسلند را دارید، می‌توانید زمان سفرتان را اواسط فصل پاییز در نظر بگیرید.

بهار ایسلند

نظرت چی بود؟!

ایسفر را دنبال کنید @esafarcom

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .