در زمستان به کجا سفر کنیم؟|مقاصد عالی برای سفرهای زمستانی

سفرهای زمستانی|کیش|ایسفر

با فرا رسیدن فصل زمستان و سرد شدن هوا تا حدود زیادی از آمار سفرها کاهش می‌یابد، چون بیشتر مردم عاشق سفر در فصل بهار یا تابستانند که همه جا سرسبز است و خرم و همچنین اوضاع جوی نیز مساعد است. اما عده زیادی هم هستند که سرمای هوا از پا درشان نمی‌آورد و هنگامی که قصد سفر می‌کنند آب و هوا برایشان اهمیت زیادی ندارد.
در ادامه این مطلب، به این اشاره خواهیم کرد که در زمستان به مجا سفر کنیم؟ ، همچنین مقاصد عالی که برای سفرهای زمستانی مناسب است را در ایران و خارج از ایران برای شما آورده‌ایم.
مقاصد مناسب برای سفرهای زمستانی را در دو قسمت مقاصد خارجی برای سفرهای زمستانی و مقاصد داخلی تقسیم کرده‌ایم.

مقاصد خارجی برای سفرهای زمستانی

نیواورلئان – آمریکا
New Orleans
New Orleans winter

بهترین زمان برای سفر به نیواورلئان آمریکت ماه فوریه است. کارناوال معروف ماردی گرس (Mardi Gras) در تاریخ ۱۳ فوریه در این شهر برگزار می‌شود. همچنین در طول هفته قبل از کارناوال در محله فرانسوی‌ها و خیابان چارلز می‌توانید از شرکت در جشن‌های رقص و موسیقی لذت ببرید.

نیوزلند
New Zealand winter
New Zealand winter

اگر به دنبال استفاده از آفتاب و نور خوشید هستید بهتر است به کشور نیوزلند در نیمکره جنوبی زمین سفر کنید. در این موقع از سال آب وهوای نیوزلند تابستانی و گرم است . اگر طرفدار سفر های جاده ای هستید حتما به این کشور سفر کنید .

Miami winter
Miami winter

اگر در ماه فوریه به میامی سفر کنید خواهید دید رستوران‌ها و کافه‌های این شهر ۲۴ ساعت شبانه روز باز هستند. دمای هوا در این موقع از سال ۲۰ درجه سانتیگراد است که بسیار مطبوع و دلچسب است.

سنت لوشیا – کاراییب
Saint Lucia winter
Saint Lucia winter

سنت لوشیا یکی از جزایر بسیار زیبا و دیدنی کاراییب است که سواحل غربی آن به سواحل زیبایی مثل انس چانست (Anse Chastanet) متصل شده است. از سرگرمی‌های موجود در سنت لوشیا می‌توان به دوچرخه سواری و کوه نوردی اشاره کرد که هوای مطبوع این فصل از سال لذت آن را دو چندان می‌کند.

مجموعه جزایر هاوایی
Hawaiian Islands
Hawaiian Islands

با وجود فاصله طولانی و به هم ریختن ساعت خواب، به شما توصیه می‌کنیم تا در فصل زمستان حتما از هاوایی دیدن کنید. سواحل ویکی و هونولولو بسیار جذاب و دیدنی هستند. اگر به این شهر سفر کردید از دیدن آتشفشان مائونا لوا (Mauna loa) غافل نشوید.

عمان
Oman
Oman

اگرچه عمان به معروفی و شهرت ابوظبی و دبی نیست، اما از جاذبه‌های گردشگری متنوعی در فصل زمستان برخوردار است. دو خلیج Zhinghy و Sur از جمله مکان‌هایی است که برای گذران روز می‌توانید به آنها سر بزنید.

مقاصد داخلی برای سفرهای زمستانی

جزیره کیش
کیش
Kish

دمای هوای جزیره کیش از دی تا فرودین به طور متوسط ۱۸ تا ۲۵ درجه سانتی‌گراد است که این زمان، یعنی بهترین موقع سفر به این جزیره زیبا. کیش در زمستان و موقعی که بیشتر مناطق ایران سرد و زمستانی هستند، جایی گرم و مطلوب برای سفر است. ورزش‌های آبی در این جزیره جریان دارد و می‌توان در دریایش آب‌تنی کرد و در ساحلش آفتاب  گرفت. عصرها به دیدن غروب جزیره رفت و در زیر درختان جایی مثل پارک مرد ماهیگیر دمی لم داد. برای تفریح میتوانید به تم پارک آبی اوشن بروید که تعریف ها حول و حوش آن زیاد است.
بهترین مراکز خرید کیش را نیز در دیگر مقاله ما می‌توانید بخوانید و بهترین جاهایی که در کیش می‌توانید خرید کنید را بشناسید.

جزیره قشم
قشم
جزیره قشم

قشم هم مانند کیش در زمستان جای مناسبی است برای آنهایی که می‌خواهند از سرمای هوا به دور باشند. بهترین وقت سفر به قشم، جزیره اعجاب‌انگیز از اوایل آبان تا فروردین است. در این ماه‌ها به اندازه کافی وقت دارید که به همه جاهای دیدنی این جزیره سر بزنید. تنگه چاهکو، دره ستارگان، جنگل حرا و دره تندیس‌ها از جاهایی است که در سفر به قشم حتما باید دید. همچنین اگر در زمستان به قشم سفر کنید شانس خوردن یکی از خوش‌بوترین و خوشمزه‌ترین میوه‌ها را دارید. گوآوا میوه‌ای است که از آذر تا اسفند در بندرعباس که ایستگاه اصلی سفر به جزیره قشم است، می‌توانید پیدا کنید. جنوبی‌ها به گوآوا زیتون می‌گویند.

جزیره هنگام
جزیره هنگام
جزیره هنگام

در ۵۴ کیلومتری جزیره قشم، جزیره هنگام قرار دارد، جزیره‌ای بکر و تقریبا دست‌نخورده که زیبایی‌های زیادی دارد، مثل دولفین‌هایش. برای دیدن دلفین‌های هنگام بهترین وقت زمستان است به شرطی که سحرخیر باشید. از قشم با قایق و لنج خیلی راحت می‌توانید به جزیره هنگام بروید. دیدن بازارچه‌های محلی و ماهیگیری مردم آنجا را از یاد نخواهید برد

جزیره هرمز
جزیره هرمز
جزیره هرمز

هرمز به خاک قرمزش معروف است، خاکی که ترکیب بی‌نظیر و نابی را با آبی دریا به وجود آورده است و بهترین سوغاتی این جزیره زیبا است. در جزیره هرمز دیدن جاهایی مثل دره مجسمه‌ها، جزیره بکر مفنق، دره رنگین کمان و تنگه هرمز را که جایی است بی‌نظیر را نباید از دست بدهید. جایی که از بالای پرتگاه می‌توان رفت و آمد کشتی‌ها را که به صورت نقطه‌هایی بسیار کوچک می‌آیند.

چابهار
چابهار
چابهار

چابهار، شهر چهار فصل است و در هر فصلی دیدنی و زیباست. یکی از این فصل‌های زیبا چابهار زمستان است که دمای هوا در حدود ۲۵ درجه است.  چابهار به خاطر کوه‌های مینیاتوری و مریخی‌اش و ساحل آن که در شب از درخشش فیتوپلانپتون‌ها برق می‌زند و مهتابی می‌شود، معروف است. همچنین اسکله ماهیگیری چابهار و بازارهای ساحلی‌اش بسیار دیدنی است. در سفر به چابهار دیدن پل افشان و تالاب لیپار را از دست ندهید.

نظرت چی بود؟!