طبق آخرین تحقیقات وضعیت سفرهای تفریحی چگونه است؟؟

چگونه رغم خواهد خورد؟سرنوشت سفرهای تفریحی در زمستان امسال
وضعیت سفرهای تفریحی امسال

در مقابل افرادی که تعطیلات را در خانه می مانند چه تعدادی امسال به سفرهای تفریحی می‌روند؟!

طبق تحقیقات امکس, در رزدو هتل و پروازهای لحظه آخری چیزی که مصرف کنندگان بیشتر به آن توجه می‌کنند داشتن خلوت و فضای بیشتر است: ۶۱% حاضر هستند پول بیشتری برای هتلی بپردازند که دارای وسایل پذیرایی خصوصی بیشتری است ( مانند استخر خصوصی). ۸۰% دوست دارند که تعطیلات خود را در محلی بگذرانند که جمعیت آنجا کمتر و با امکانات خصوصی باشد و ۵۳% تمایل به هتلی دارند که چشمه آب معدنی با فاصله اجتمایی مناسب داشته باشد و البته به فکر رزرو هتل لحظه آخری هم هستند. با نگاهی به داده‌های اطلاعاتی شرکت امریکن اکسپرس, ۸۱% از دارندگان کارت ظرف سی روز آینده به سراغ رزرو هتل می‌روند. این تعداد بیشتر از آمار همین ماه در سال گذشته است (۶۱%)

فصل زمستان مسافرت تفریحی پیش روی ما است و همراه با آن سئوالاتی هم مطرح می‌شود. آیا فرودگاه‌ها در ۲۰ دسامبر شلوغ خواهند بود؟ آیا هنوز هم باید سه ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشیم؟ و یا بهتر است زمان کمتری را در فرودگاه سپری کرد. آیا بهتر نیست تعطیلات را در همان ایالت خود بمانیم تا اینکه به سفرهای دور و دراز برویم؟ از آنجاییکه در موقعیت نامعلومی به سر می‌بریم بهتر است نگاهی به تمایل بازار در حال حاضر و آینده نظری بیاندازیم. شرکت امکس ترندکس متعلق به کمپانی بزرگ امریکن اکسپرس تحقیقی را در این زمینه انجام داده است که می‌تواند راهنمای مفیدی برای مقصود ما باشد.

سرنوشت سفرهای تفریحی امسال

آمار سال پیش فقط ۵۴% بود. خانم هندلی مورد دیگری را هم بر اساس این اطلاعات اعلام کرد که بسیاری از مسافران در نظر دارند با پس انداز هزینه سفر امسال خود در سال ۲۰۲۱ به تعطیلات طولانی‌تری بروند و عده‌ای هم امیدوارند برنده سفرهای تفریحی برای سال ۲۰۲۱ که از طرف شرکتهای هوایی و مسافرتی قرعه کشی می‌شود, باشند. نیمی بیشتر از مسافرینی که در این نظرخواهی امکس شرکت کرده بودند اظهار امیدواری می‌کردند که برنده پرواز داخلی %۵۸ و یا پرواز بین المللی ۵۴% باشند. دیگر اینکه از هر پنج نفر, سه نفر اظهار نظر می‌کردند که برای سال ۲۰۲۱ در نظر دارند مدت زمان بیشتری را به تعطیلات خود اختصاص دهند. و درصد بیشتری عقیده داشتند که به خاطر این بیماری همه‌گیر از سفر منصرف شده پول آن را برای تعطیلات سال بعد پس انداز می‌کنند.

خانم اودری هندلی مدیر امریکن اکسپرس خاطر نشان کرد که گرچه بسیاری از مصرف کنندگان به هنگام تعطیلات ترجیح می‌دهند که در خانه بمانند ولی اطلاعات ما نشان می‌دهد که آنهایی که این فصل به سفر تفریحی میروند به دنبال رزرو لحظه آخری اقامت و پرواز خود هستند و تمایل دارند که این حس به سفر رفتن در خود را اقناع کنند. بخشی از این رزرو اقامت متعلق به کسانی است که درایالت خود به سفر می‌روند ( ۲۷% ) سال پیش در همین ماه ۱۵% بود. واضح است که در خانه ماندن در تعطیلات به آنها امکان این را می‌دهد که از پرواز پرهیز کنند و قوانین قرنطینه در سایر ایالتها را هم پیگیری کنند. در مورد پروازهم, اطلاعات حاکی از آن است که ۶۹% از مسافران به دنبال پروازهای لحظه آخری هستند.

نظرت چی بود؟!