چگونه برای سفر در فصل تعطیلات برنامه‌ریزی کنیم؟

برنامه‌ریزی سفر در فصل تعطیلات
برنامه‌ریزی سفر در فصل تعطیلات

همه ما می‌دانیم که فصل تعطیلات امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا چقدر برای همه سخت گذشت. حتی با بازگشایی هتل‌ها، رستوران‌ها و پروازهای داخلی باز هم تردید اجازه رفتن به سفر را به گردشگران نداد. در مواقع بحرانی بهتر است که با امید برای آینده برنامه‌ریزی کنید. درحالی‌که که با وجود ویروس کرونا سخت می‌توان به سفر رفت. اما دلیلی برای برنامه‌ریزی کردن برای تعطیلات آینده وجود ندارد.

در هر صورت از مثبت‌اندیشی دست برندارید. مطمئن باشید که همه چیز خوب پیش خواهد رفت. با اعتماد به شرکت‌های پروازی و یا هتل‌هایی که موارد بهداشتی را رعایت می‌کنند، برای فصل تعطیلات برنامه‌ریزی کنید. معمولا افراد پس از گذراندن دوران سخت رفتن به مقاصد دیدنی و دور شدن از محل زندگی‌شان را بر می‌گزینند. هدف ما از نوشتن این مطلب، ارائه‌ نکاتی جهت برنامه‌ریزی مناسب در فصل تعطیلات است.

در اینجا به ارائه‌ ۷ مورد از نکات در برنامه‌ریزی سفر در فصل تعطیلات می‌پردازیم:

  • لیستی از سفرهای کوتاه مدت تهیه کنید
  • وسیله‌ پیمودن مسیر سفر و محل اقامت را مشخص کنید
  • آگاهی از هشدارهای مهم مقصد سفر
  • اضافه نمودن اقوام و خانواده نزدیک به سفر
  • پیشامدهای ناگهانی را در نظر بگیرید
  • دامنه تاریخ سفرتان را گسترده‌ کنید
  • سیاست‌های بهداشتی و ایمنی را بررسی کنید

لیستی از سفرهای کوتاه مدت تهیه کنید

گام اول برای برنامه‌ریزی سفر در فصل تعطیلات نوشتن لیستی از سفرهای کوتاه مدت است. لیستی از سفرهای کوتاه مدت تهیه و در آن مقاصد محبوبتان را بنویسید. این مقاصد ممکن است یکی از شهرهای توریستی ایران و یا حتی روستایی زیبا در کنار جنگل و کوه باشد. بستگی به سلیقه و بودجه سفرتان دارد. سفرهای کوتاه مدت معمولا دو تا سه روز برگزار و کمک می‌کند تا خودتان را بازیابی نمایید.

وسیله پیمودن مسیر سفر و مکان اقامتی را مشخص کنید

دومین مرحله برای برنامه‌ریزی سفر در فصل تعطیلات مشخص نمودن وسیله‌ پیمودن مسیر است. به طور مثال می‌خواهید مسیر را با اتومبیل شخصی و یا هواپیما بپیمایید. در این ایام که ویروس کرونا شیوع یافته، بهتر است مسیر را تا حد امکان با هواپیما طی نمایید. بی‌تردید سفری سلامت را با هواپیما تجربه خواهید نمود. اگر هم قصد پیمودن مسیر با خودرو شخصی و یا اتومبیل‌های کرایه‌ای دارید، از ایمنی‌شان مطمئن شوید. همچنین مکانی که قرار است در آن مقیم شوید را در لیستتان قرار دهید.

به طور مثال قصد دارید در کانکسی در فضای جنگل بمانید و یا اینکه در هتل اقامت کنید. حال این سوال مهم مطرح می‌شود که در صورت در دسترس نبودن هواپیما، اتومبیل اجاره‌ای و هتل برنامه دومتان چیست؟ این سوال کمک می‌کند تا در همان ابتدا راه‌حل دومی در برنامه‌تان قرار و برای پیشامد ناگهانی آمادگی داشته باشید. البته پیشنهاد ما اینکه قبل از انجام هر کاری از فعالیت‌ شرکت‌های هواپیمایی، هتل و یا اقامتگاه‌ها مطمئن شوید.

همه ما می‌دانیم که نگرانی از وجود ویروس کووید ۱۹ با شما همراه است. یادتان باشد که هواپیماها، هتل‌ها و یا مجتمع‌های اقامتی با رعایت موارد بهداشتی فعالیت می‌کنند. برای آنکه اصلا نگران نباشید می‌توانید بردن چادر مسافرتی را در لیست برنامه‌تان قرار دهید. در صورت نبود هتل و یا اقامتگاه ایمن شب را در آنجا بگذرانید.

وسیله پیمودن مسیر سفر
برنامه‌ریزی سفر در فصل تعطیلات

آگاهی از هشدارهای مهم مقصد سفر

مرحله‌ سوم برنامه‌ریزی سفر در فصل تعطیلات توجه به هشدارهای بهداشتی و قیمتی مقصد است. در درجه اول آگاهی از بهداشت و کنترل ویروس کرونا در مقصد بسیار مهم می‌باشد. افراد می‌توانند با اندکی تحقیق و یا گوش دادن به اخبار از موارد بهداشتی شهر مورد نظر با خبر شوند. آنگاه در لیست خود سطح بهداشتی مقصد را یادداشت کنید. توجه به هشدارهای قیمتی نیز بسیار حائز اهمیت است. احتمال اینکه قیمت هتل‌ و یا بلیط هواپیما تغییر یابد نیز وجود دارد. توجه به این نکته کمک می‌کند تا در کنار برنامه‌ریزی بودجه سفرتان در فصل تعطیلات را نیز مدیریت نمایید.

اضافه نمودن اقوام و خانواده نزدیک به سفر

ما می‌دانیم که معمولا دیدن اقوام و خانواده‌های نزدیک در فصل تعطیلات هر سال صورت می‌گیرد. متاسفانه امسال این رسم به دلیل همه‌‌گیری ویروس کرونا برگزار نشد. نگران نباشید ما برای تعطیلات فصل سفر در آینده برنامه‌ریزی می‌کنیم. در لیست‌تان فهرستی از اقوام تهیه کنید و به همراه آن‌ها به سفرهای کوتاه مدت با رعایت توصیه‌های بهداشتی بروید. جالب توجه که در این زمان در کنار دیدن اقوام هزینه‌های سفر کاهش و در بین افراد تقسیم می‌شود.

پیشامدهای ناگهانی را در نظر بگیرید

با توجه به اینکه ممکن است اتفاقات بسیاری در ۵ ماه یا حتی ۵ ساعت آینده رخ دهد. این نکته را در نظر بگیرید که کدام شرکت‌های مسافرتی خدمات راحت‌تر و بیشتری در اختیار مسافران قرار می‌دهند. در لیست برنامه‌ریزی سفر در فصل تعطیلات این نکته را نیز قرار دهید. پیشنهاد ما از وب‌سایتی اقدام به رزرو بلیط هواپیما و هتل نمایید که امکان لغو و یا کنسلی داشته باشد.

دامنه تاریخ سفرتان را گسترده‌ کنید

ششمین مرحله برای برنامه‌ریزی سفر در فصل تعطیلات گسترده نمودن دامنه تاریخ سفر است. برنامه‌ریزی برای زمان دور کمک می‌کند تا نگرانی‌های حاصل از شیوع ویروس کرونا کاهش یابد. راه‌های بیشتری برای مقابله با آن کشف و تا آن زمان مقدار قابل توجهی پول پس‌انداز کنید.

سیاست‌های بهداشتی و ایمنی را بررسی کنید

همان‌گونه که قبلا اشاره نمودیم توجه به سطح بهداشتی و ایمنی مقصد سفر کمک می‌کند تا راحت‌تر برنامه‌ریزی کنید. این تنها شامل مقصد سفر نیست. بلکه باید نگران سیاست‌های بهداشتی و ایمنی وسایل سفر نیز باشید. افراد می‌توانند در لیست برنامه‌ریزی سفر در فصل تعطیلات تحقیق در این باره را نیز بگنجانند. به طور مثال می‌توانید از طریق شرکت‌های مسافرتی اقدام به رزرو بلیط هواپیما و هتل نمایید. از همان ابتدا شیوع ویروس کرونا، سیاست‌های بهداشتی که سازمان بهداشت جهانی وضع نمود رعایت می‌نمودند.

در انتها باید بگوییم برنامه‌ریزی برای سفر در فصل تعطیلات به گردشگران کمک می‌نماید تا امیدشان را از دست ندهند. افراد نباید به دلیل وجود این ویروس زندگی و سفر را کلا تعطیل نمایند. برای آنکه از فصل تعطیلات لذت ببرید. می‌توانید از طریق تورهای مسافرتی که توصیه‌های بهداشتی و ایمنی را رعایت می‌کنند نیز اقدام نمایید. تورهای مسافرتی که برای چندین ماه آینده برنامه‌ریزی شده‌اند، بی‌تردید شما را به مقاصد گردشگری مهیجی خواهند برد.

نظرت چی بود؟!

ایسفر را دنبال کنید @esafarcom

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .