کشورهایی که در پرواز از ایران محدودیت اعمال کرده‌اند

کنسلی پروازها

تا این لحظه کشور های ترکیه، عراق، کویت، گرجستان، ارمنستان، ترکمنستان، تاجیکستان، عمان، روسیه، لبنان، آلمان، سوئد، کانادا، امریکا، استرالیا، پاکستان، هندوستان و آذربایجان مرزهای خود را برروی ایرانیان بسته اند.

ایرلاین هایی که پروازهای خود را کنسل کرده‌اند

تا این لحظه خطوط هوایی ترکیش تا ۲۰ اسفند (۱۰ مارس) ، امارات تا ۲۵ اسفند (۱۵ مارس) ، فلای دبی تا اطلاع ثانوی ، هواپیمایی کویت تا اطلاع ثانوی، ایرعربیا تا ۱۲ فروردین (۳۱ مارس) ، العراقیه تا اطلاع ثانوی، سلام ایر تا اطلاع ثانوی، عمان ایر تا اطلاع ثانوی، آرمنیا تا ۲۰ اسفند (۱۰ مارس) ، هواپیمایی قطر تا ۲۴ اسفند (۱۴ مارس) ، ایرفلوت تا ۱۵ فروردین (۳ آوریل) ، طبق اعلام ماهان / بوتا ایرویز تا اطلاع ثانوی، لوفتهانزا و هواپیمایی آذربایجان در کلیه مسیرهای پروازی از مبدا ایران را مسافرین ایران را کنسل کرده‌اند.

همچنین سایر ایرلاین‌های داخلی و خارجی در مورد مقاصد مخنلف اطلاعات دقیقی ارائه نداده اند‌ و تا اطلاع ثانوی، با محدودیت‌های ایجاد شده پیش خواهند رفت. گفته شده که اگر بحران تا انتهای ماه فوریه کنترل نشود، این محدودیت‌ها یک ماه دیگر نیز تمدید خواهند شد.

بروز رسانی آخرین اخبار محدودیت های سفرهای خارجی

۱۲ اسفند

– کلیه پروازهای هوایپمایی قطر از مبدا ایران به مقصد استرالیا لغو شده است و فقط سیتیزن‌های استرالیا ممنوعیت ورود ندارند.

– طبق اطلاعیه هواپیمایی ماهان، امروز و فردا یعنی ۱۲ و ۱۳ اسفند آخرین پروازها از دبی به تهران انجام خواهد شد. اگر قصد و شرایط بازگشت به ایران را دارید می‌توانید از این پروازها استفاده کنید. لازم به ذکر است تا روز ۱۲ فروردین (۳۱ مارس) پرواز بازگشت دیگری وجود نخواهد داشت.

– طبق اطلاعیه هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما»، این ایرلاین برای انتقال هموطنان به کشور، یک پرواز دبی-تهران در روز ۱۲ اسفند ماه خواهد داشت.

این پرواز در ساعت ۱۸ به وقت محلی وارد فرودگاه آل‌مکتوم دبی می‌شود و در ساعت ۱۹ به وقت محلی، این فرودگاه را به مقصد فرودگاه امام خمینی (ره) تهران ترک خواهد کرد.

هموطنان گرامی برای تهیه بلیط این پرواز می‌توانند با دفتر فروش «هما» در دبی با شماره تلفن ۴۲۲۴۰۲۰۰_۰۰۹۷۱ تماس بگیرند و حضورا به این دفتر فروش مراجعه کنند.

– پیروی اطلاعیه شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما»، مسافران ایرانی جهت ورود به کشورهای اروپایی و کشور لبنان باید فرم سلامت تکمیل شده داشته باشند. این فرم در زمان پذیرش مسافر در فرودگاه امام خمینی (ره) توسط کارکنان خدمات فرودگاهی «هما» به مسافر تحویل می‌شود و مسافر باید آن را تکمیل و در زمان ورود به کشورهای نامبرده، به کارکنان فرودگاه ارائه کند.

  • طبق بخشنامه هواپیمایی قشم ایر، در مسیرهای تفلیس و استانبول به تهران پروازهای این ایرلاین برای بازگرداندن مسافران انجام می‌شود. بنابراین مسافرین طبق اطلاعات بلیط خود و در ساعت مقرر در فرودگاه حاضر باشند.
  • طبق اعلام سخنگوی دولت مرزهای کشور با برخی از همسایه ها بر اساس پروتکل های امضا شده بازگشایی شده است.

اما اطلاعات دقیقی از جزئیات آن در اختیار نیست.

۱۳ اسفند

هواپیمایی آتا در مسیر استانبول – تبریز پرواز فوق‌العاده‌ای در روز یکشنبه ۱۸ اسفند ماه انجام خواهد داد.

قشم ایر در مسیر تفلیس – تهران پرواز فوق‌العاده‌ای در روز جمعه ۱۶ اسفند انجام خواهد داد. جهت تهیه بلیط هر چه سریع‌تر از طریق آژانس‌های مسافرتی تفلیس یا ایران اقدام کنید.

مجوز انجام دو پرواز برای انتقال ایرانیان بازمانده در ترکیه از استانبول به تهران برای هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» صادر شد. این پروازها در روزهای ۱۳ و ۱۵ اسفند ماه انجام خواهند شد

نظرت چی بود؟!

ایسفر را دنبال کنید @esafarcom

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .