۱۵ اشتباه رایج در بستن چمدان

15 اشتباه رایج در بستن چمدان
15 اشتباه رایج در بستن چمدان

اگر مسافر هستید، هنگام بستن چمدان از این پانزده اشتباه دوری کنید. بی‌تردید دانستن این موارد قبل از سفر در بستن چمدان بسیار به شما کمک خواهد کرد. در ادامه با مجله گردشگری ایسفر همراه شوید تا شما را با این اشتباهات رایج آشنا سازیم.

 1. جمع کردن لباسها

رول کردن به جای تا کردن! این یکی از قوانین طلایی بستن چمدان است. به این ترتیب، نه تنها فضای بیشتری در اختیار خواهید داشت، بلکه اگر این کار را درست انجام دهید از چروک شدن لباسها نیز جلوگیری کردهاید. 

 1. وسایل بهداشتی را به درستی در چمدان قرار دهید.

اول از همه: اگر ظرفی احتمال نشت و چکه کردن دارد، فرض را بر این بگیرید که حتما نشت خواهد کرد! پس اگر چیزهایی مثل دهانشویه یا شامپو را در چمدان خود قرار میدهید، آنها را از لباسها جدا کنید. 

 1. لیست خود را خیلی زود دور نیاندازید.

خیلیها از وابستگی به لیست خوششون نمی‌آید، اما تجربه ثابت کرده است که این لیستها در خیلی از مواقع به دادتان میرسند. فرقی ندارد که تازه‌کار باشید یا سرد و گرم روزگار را چشیده باشید، همیشه ممکن است چیزی را از یاد ببرید.

یک راهنمایی: بیشتر مسافران چیزهایی مثل ضدآفتاب، عینکآفتابی، ساعت و پاوربانک را فراموش میکنند.

 1. مسافران دو چمدانه!

یکی از بزرگترین اشتباه بیشتر مسافران برداشتن دو چمدان یا دو کوله‌پشتی است. چه دلیلی دارد که بخواهید در فرودگاه با دو چمدان از این سو به آن سو بروید؟ حتی اگر به فضای بیشتری نیاز داشتید، سعی کنید از یک چیز سبک‌تر مثل یک کیف دستی استفاده کنید.

 1. کفش زیادی!

اجازه دهید خیلی رک و بی مقدمه‌چینی بگوییم: نمیتوانید کفشها را تا یا رول کنید! نمیتوانید هیچ کاری برای کوچکتر شدن کفشهایتان انجام دهید. بنابراین بهترین کار ممکن این است که از چند جفت آنها دل بکنید و آنها را در منزل بگذارید. 

کفش زیادی ممنوع
 1. بررسی وضعیت آب وهوا

شگفت‌زده میشوید اگر بفهمید که چندین نفر بر سر چک نکردن وضعیت آب وهوای مقصد مرتکب اشتباهاتی بزرگ در بستن چمدان خود می‌شوند! بله! مثلا اگر عازم جایی گرمسیر مانند بالی (Bali) هستید، باید انتظار آب و هوایی گرم در طول سال را داشته باشیم، اما هستند زمانهایی که این جزیره شاهد بارش سنگین باران نیز است! و اگر شما آماده این باران نباشید، خاطره خوشی از سفر در ذهنتان نقش نخواهد بست.

 1. به صورت مشترک از یک چمدان استفاده نکنید، نصیحتی خطاب به زوجها!

بهتر است که همواره زوجها چمدان‌های جدا داشته باشند. در برخی موارد احتمال گم شدن یا جابه‌جایی چمدان‌ها وجود دارد. حداقل چند روزی طول می‌کشد تا شرکت هوایی چمدان شما را پیدا کند. بنابراین، در صورت داشتن چمدان‌های جدا، حتی در صورت گم شدن یکی از آنها شما آماده خواهید بود. 

 1. محصولات آرایشی زیاد

بسیاری از دختر خانومها آنقدری درگیر آوردن وسایل آرایشی هستند که از آوردن آیتمهای بهداشتی ضروری مثل کرم ضدآفتاب غافل می‌شوند.

یک نصیحت کاربردی: اگر اصرار دارید تا حتما برخی از محصولات آرایشی و زیبایی را با خود به سفر بیاورید، از اندازه مسافرتی آنها استفاده کنید.

 1. یک داروخانه در چمدان خود جای ندهید!

حادثه هیچگاه خبر نمی‌کند. شاید به یک استراحتگاه گرمسیری بروید و هنگام بیرون پریدن از قایق پای خود را به لبه یک سنگ بزنید. مهم نیست که این اتفاق بزرگ یا کوچک باشد، همیشه یک جعبه کمکهای اولیه کوچک همراه داشته باشید تا بتوانید در مقابل خونریزی و زخمهای سطحی آماده باشید.

قرار دادن یک یا دو ورق قرص در چمدان

۱۰-برنامه ضعیف

یک برنامه سفر مشخص به ذهنتان آرامش میدهد. در ضمن، برنامه باعث میشود که در بستن چمدان نیز عملکرد بهتری داشته باشید. 

 1. کیسه لباسهای کثیف

به احتمال زیاد، چمدان شما به هنگام بازگشت پر از لباسهای کثیف خواهد بود. هیچ کسی دوست ندارد لباسهای کثیف و تمیزش در کنار یکدیگر قرار بگیرند. داشتن یک کیسه برای لباسهای کثیف بهترین راه چاره است!

 1. حمل مایعات

طبق قانون  ۱-۱-۳ TSA (Transportation Security Administration) مسافران ملزم به حمل مایعات در اندازه کمتر از ۱۰۰ میلی لیتر هستند. به‌علاوه، تمام ظروف مایعات باید در کیسه‌های پلاستیکی زیپی بسته بندی شوند. همواره به این قانون پایبند باشید، البته اگر نمی‌خواهید با وسایل خود خداحافظی کنید.

 1. فرهنگ محلی

هنگام بستن چمدان همواره فرهنگ مقصد و نحوه لباس پوشیدن مردم محلی را به خاطر بیاورید. شما که نمی‌خواهید در یک کشور بسته با مردمانی محافظه‌گرا لباسهایی پر زرق و برق که خیلی جلب توجه می‌کنند به تن کنید؟ در ضمن، به یاد داشته باشید که به هنگام بازدید از مکان‌های مقدس و معابد باید لباسهای پوشیده‌تری به تن داشته باشید.

 1. کتاب

بد برداشت نکنید! ما عاشق کتاب هستیم و کتابخوانی را تشویق می‌کنیم، اما حمل بیش از دو کتاب عاقلانه نیست. چرا که به احتمال زیاد درگیر گردش در مقصد خواهید بود و وقت مطالعه نخواهید داشت.

 1. کیسه‌های کوچکتر

برای اینکه چمدان‌تان ظاهر مرتب‌تری داشته باشد و بتوانید به راحتی به وسایل خود دسترسی داشته باشید، سعی کنید تا حین بستن چمدان هر گروه از وسایل خود را در یک کیسه یا بسته کوچکتر قرار دهید و آنها را داخل چمدان خود بچینید.

استفاده از کیسه‌های کوچک

مطالب مرتبط : ۷ ترفند برای داشتن چمدانی مرتب

نظرت چی بود؟!