۵ قلعه سحرآمیز انگلستان|قلعه‌های باستانی و عجیب انگلستان را بشناسید

راهنمای سفر به آلمان
راهنمای سفر به آلمان

به هر کجای انگلستان که سفر کنید مجموعه‌ای از قلعه‌های قدیمی و افسانه‌ای برای گشت‌وگذار وجود دارد که معماری، تاریخ و فضای آنها شما را حیرت‌زده می‌کند.
با ایسفر همراه شوید تا شما را با ۵ قلعه سحرآمیز انگلستان (۵ Castles of England)، قلعه‌هایی باستانی و عجیب این کشور آشنا کنیم.
قلعه‌های که فیلم Game of Thrones نیز در آنجا فیلم‌برداری شده است.
برای دیدن جاذبه‌های بیشتر از اروپا نیز می‌توانید به مقاله ما با عنوان مکان‌های دیدنی اروپا سر بزنید و این جاذبه‌ها را بشناسید.

قلعه کوه‌های سنت مایکل – انگلستان (St Michael’s Mount)

St Michael’s Mount
St Michael’s Mount

اولین مورد از قلعه‌های سحرآمیز انگلیس که ما برای شما آورده‌ایم، قلعه کوه‌های سنت مایکل می‌باشد.
این قلعه در جزیره‌ای کوچک به نام کورن وال (Cornwall) در کوه‌های بی (Bay) در حدود ۳ مایلی شرق کوه‌های سنت مایکل قرار دارد. این مکان از قرن ۱۲ میلادی محل آثار باستانی و بناهای تاریخی بوده است.
ورودی قلعه در انتهای مسیری است که از بندرگاه آرام و خلوت عبور می‌کند. با عبور از راهروهایی با قدمت یک قرن و ورود به اتاق‌های پرپیچ‌وخم قلعه، قدم به گذشته خانواده سنت آبیین (St Aubyn) می‌گذارید.
با رفتن به قسمت بالایی قلعه کوه‌های سنت مایکل می‌توانید از مناظر جذاب و دیدنی ساحل لذت ببرید و در قسمت پشتی قلعه از باغ و گیاهان رنگارنگ دیدن کنید.

قلعه آیلین دونان – اسکاتلند (Eilean Donan Castle)

Eilean Donan Castle
Eilean Donan Castle

این قلعه، که قدمت آن به قرن ۱۳ میلادی باز می‌گردد، روی جزیره‌ای که در محل تلاقی سه دریاچه استری بنا شده است. این قلعه در چند سال اخیر توجه عکاسان زیادی را به خود جلب کرده است.
این مکان علاوه برداشتن جذابیت‌های تاریخی برای گردشگران، محل فیلم‌برداری فیلم‌هایی مثل The World is Not Enough و The Wicker Man نیز بوده است.
گردشگران با گشت‌وگذار در قلعه می‌توانند از آثار هنری خانواده ماکرا Macrae)) و لوازم جنگی که مربوط به بمباران سال‌های ۱۷۱۹ است دیدن کنند.
از دیگر جاذبه‌های این منطقه آبشار گلومچ است که در نزدیکی قلعه آیلین دونان واقع شده است.

قلعه کنوی – ولز (Conwy Castle)

Conwy Castle
Conwy Castle

این قلعه غول پیکر، با نمای سنگ ریزه‌های خاکستری، در نزدیکی ساحل و در پشت قله اسنوودیونی قرار دارد. قلعه کنوی در سال ۱۲۸۳ به دستور ادوارد اول ساخته شد و پس از آن افرادی مانند ریچارد دوم و هنری هشتم در این مکان زندگی کرده‌اند.
از برج‌های این قلعه مناظر و چشم‌اندازهای متنوعی مانند رودخانه‌های کنوی و اسنودیا به چشم می‌خورد. این قلعه با دیوارهایی که به ۸ برج منتهی می‌شود نماد بزرگی و شکوه است.

قلعه بلکروک – ایرلند (Blackrock Castle)

Blackrock Castle
Blackrock Castle

این بنا که در قرن ۱۶ میلادی ساخته شده است در فاصله کمی از شهر کرک و رودخانه لی (LEE) قرار دارد.
این قلعه در سال ۱۵۸۲ به درخواست مردم برای حفاظت از آنها در برابر مهاجمان به دستور ملکه الیزابت اول ساخته شد و از برج ساعت آن به‌عنوان راهنما برای افرادی که در بندر مشغول کار بوده‌اند استفاده می‎‌شده است.
نمای بیرونی قلعه، برخلاف نمای درونی آن، بر اساس سبک گوتیک ساخته شده است. در فضای داخلی قلعه یک نمایشگاه نجوم وجود دارد که عموماً مورد استقبال گردشگران جوان قرار می‌گردد. این مجموعه شامل سرگرمی‌هایی مناسب برای همه افراد خانواده است.

قلعه ورد – ایرلند شمالی (Castle Ward)

Castle Ward
Castle Ward

قلعه ورد در قرن ۱۸ میلادی به سبک کلاسیک و گوتیگ ساخته شده است. این قلعه در امتداد یک جنگل وسیع و پارک آبی قرار دارد و چشم‌انداز آن رو به دریاچه استرانگود است.
این مکان تاریخی محل فیلم‌برداری سریال پرطرفدار Game of Thrones است. در این مکان سرگرمی‌های متنوعی برای کودکان و نوجوانان وجود دارد.

نظرت چی بود؟!

ایسفر را دنبال کنید @esafarcom

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .