سفر به شانگهای بزرگ‌ترین شهر چین

سفر به شانگهای

شانگهای، شهری زیبا و تاریخی در کشور چین است که از جوانب مختلف چه برای چین و چه برای مردم دنیا مورد توجه بوده و همچنان در کانون توجهات جهانی قرار دارد. شانگهای بزرگ‌ترین شهر در کشور پهناور چین است و در حال حاضر جمعیت بسیار زیادی در آن زندگی می‌کنند. جاذبه‌های مدرن شانگهای در کنار بناهای تاریخی فراوان و البته رستوران‌ها و کافه‌های جذاب، تنها بخشی از دلیل توریست‌ها برای سفر به شانگهای است. جاذبه‌های تجاری زیادی در شانگهای قرار گرفته که باعث می‌شود در طول سال بسیاری از تجار برای عقد قراردادهای تجاری با شرکت‌های معتبر مستقر در شانگهای، راهی این شهر شوند. همچنین سفر به شانگهای به‌منظور ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر این شهر نیز مورد توجه است. حجم بسیار زیادی از مسافران شانگهای، دانشجویانی هستند که ادامه تحصیل در این شهر را برگزیده‌اند. تا دهه ۵۰ قرن نوزدهم، شانگهای یک دهکده ساده تحت کنترل حکومت مرکزی چین بود. در آن زمان سلسله کوینگ بر چین حکومت می‌کرد و در جنگ مقابل انگلیسی‌ها شکست خورد. در این زمان انگلیسی‌ها در این منطقه مستقر شده و تا دهه ۳۰ قرن بیستم به دلیل عدم نیاز به ویزا، به بندری مشهور در شرق آسیا شهرت یافت. از سال ۱۹۴۳ این بندر از دست اشغالگران خارج شد و به حکومت چین واگذار گشت. امروز و پس از گذشت تاریخی پر فراز و نشیب، شانگهای به شهری مدرن تبدیل‌شده و سفر به شانگهای یکی از پرطرفدارترین سفرهای تفریحی، تجاری و تحصیلی در آسیای شرقی است.

فرودگاه‌های شانگهای

در شانگهای ۴ فرودگاه وجود دارد. از این چهار فرودگاه، یکی به‌صورت کامل تعطیل شده و دیگر از آن استفاده نمی‌شود و فرودگاه جیانگوان نام دارد. فرودگاه لنقوا شانگهای، فرودگاه دومی است که کاربری بسیار کمی داشته و بیشتر برای اهداف نظامی مورد استفاده قرار می‌گیرد. طول باند کوتاه آن باعث محدودیت فرود هواپیماها در آن شده است. فرودگاه بین‌المللی شانگهای هونگچیائو، فرودگاهی عمومی است که بیشتر به پروازهای داخلی چین اختصاص یافته است. این فرودگاه با بیشتر شرکت‌های هواپیمایی داخلی در چین همکاری دارد. ترمینال مجهز و باند فرودگاهی استاندارد باعث شده تا حجم زیادی از پروازهای داخلی و برخی پروازهای خارجی کوتاه برد در این فرودگاه به زمین بنشیند. در حال حاضر در فرودگاه هونگچیائو توانایی انجام ۳۰۰ پرواز روزانه بدون بروز هیچ مشکلی وجود دارد. ظرفیت جابه‌جایی مسافر در این فرودگاه ۸ میلیون مسافر تخمین زده شده است. این فرودگاه در غرب شانگهای قرار گرفته و تنها ۱۳ کیلومتر با آن فاصله دارد.
فرودگاه چهارم که مهم‌ترین و بزرگ‌ترین فرودگاه بین‌المللی در شانگهای است، پودنگ نام دارد. فرودگاه بین‌المللی شانگهای پودنگ روزانه میزبان هواپیماهایی از سراسر دنیا و از تمامی قاره‌های جهان است. این فرودگاه یکی از باکیفیت‌ترین فرودگاه‌ها در کشور چین به‌حساب می‌آید و امکانات متعددی برای رفاه حال مسافران در دو ترمینال این فرودگاه تعبیه شده است. علاوه بر این، سیستم‌های مدرن و پیشرفته مربوط به هوانوردی، احتمال بروز مشکل در انجام بیش از ۴۰۰ پرواز در روز را به حداقل رسانده است. امنیت پرواز در فرودگاه پودنگ شانگهای بسیار زیاد است. برای دسترسی به مرکز شهر می‌توانید فاصله ۳۰ کیلومتری فرودگاه بین‌المللی پودنگ تا شانگهای را با استفاده از انواع وسایل حمل و نقل طی کنید.
فرودگاه شانگهای

رزرو هتل‌های شانگهای

در سفر به شانگهای مشکلی به نام اقامت نخواهید داشت. حتی در زمان‌هایی که ترافیک گردشگر در این شهر بیش‌ازاندازه معمول است، مکان‌های اقامتی متعددی برای مسافران تعبیه شده است. در نتیجه نگران رزرو هتل در شانگهای نباشید. درصورتی‌که در زمان مد نظر خود موفق به رزرو هتل در شانگهای نشوید، می‌توانید به سراغ هتل آپارتمان‌ها، متل‌ها و هاستل‌ها بروید. در این مکان‌ها اصولا هزینه کمتری باید بپردازید و البته خدمات کمتری نیز دریافت خواهید کرد. اگر هدف شما از سفر به شانگهای سر زدن به نمایشگاه‌های این شهر است، بهتر است برای رزرو هتل در شانگهای عجله کنید. هتل‌هایی که به نمایشگاه‌های این شهر نزدیک هستند، اصولا در زمان نمایشگاه‌های مهم خیلی زود تکمیل می‌شوند. هرچند بهترین نمایشگاه‌ها در چین، در گوانجو برپا هستند؛ اما شانگهای نیز محل مناسبی برای شرکت در نمایشگاه است. همچنین اگر به‌منظور قرارهای کاری یا گشت و گذار و لذت بردن از جاذبه‌های گردشگری شانگهای راهی این شهر شده‌اید، بهترین مکان برای رزرو هتل در شانگهای، حوالی مرکز شهر است. در این صورت دسترسی خوبی به مکان‌های مختلف شهر خواهید داشت و حمل و نقل عمومی نیز در دسترس شما است. البته رزرو هتل در مرکز شهر اصولا هزینه بیشتری برای شما به همراه خواهد داشت.
هتل های شانگهای

بهترین زمان سفر به شانگهای

شانگهای نزدیک سیبری است. آب و هوای شانگهای نیز به همین علت بسیار خاص است. مردم این شهر ممکن است در برخی زمستان‌ها شاهد برف و یخبندان شدید باشند و در تابستان گرمای سوزانی را تجربه کنند. در چنین آب و هوایی، بهترین زمان سفر به شانگهای بهار و پاییز است. به‌ویژه برای ایرانیانی که می‌خواهند از تعطیلات نوروز نهایت استفاده را ببرند، شانگهای یکی از بهترین گزینه‌ها خواهد بود. البته اگر به دنبال کاهش هزینه‌های سفر به شانگهای هستید، پاییز و بهار زمان مناسبی برای سفر نیست. بهترین زمان سفر به شانگهای از نظر کاهش هزینه‌ها، تابستان و زمستان است. البته اگر قصد مسافرت در این دو فصل را داشته باشید، باید حتما قبل از سفر، آب و هوا را چک کنید. اطلاعات دقیق از آب و هوا به شما برای داشتن یک سفر حساب‌شده به شانگهای کمک خواهد کرد.
 

دیدنی‌های شانگهای

جاذبه‌های گردشگری شانگهای تلفیقی از دیدنی‌های طبیعی، ابنیه تاریخی چین و جاذبه‌های مدرن شانگهای است. مطمئنا اگر برنامه دقیقی برای سفر به شانگهای نداشته باشید، نمی‌توانید به بهترین جاذبه‌های گردشگری شانگهای سر بزنید. جذابیت زیاد بسیاری از این دیدنی‌ها ممکن است شما را ساعت‌ها به خود مشغول کند. فرقی نمی‌کند که شما چه نوع از دیدنی‌های شانگهای را بپسندید؛ درهرصورت سعی کنید با یک برنامه دقیق به بهترین و مهم‌ترین جاذبه‌ها سر بزنید. باغ‌های متعدد و زیبا، کاخ‌های سنتی، معابد گوناگون، برج‌های بلند، موزه‌ها، سیرک‌ها، خیابان‌های خرید و بسیاری از عناوین دیگر، تنها دسته‌بندی مختصری از جاذبه‌های گردشگری شانگهای هستند. هرکدام از این موارد خود شامل تعداد زیادی از دیدنی‌های این منطقه هستند که شما باید در سفر خود به آن‌ها سر بزنید. پس؛ همین حالا قبل از سفر برنامه‌ریزی کنید!

  • باغ یو
  • کلیسای جامع سنت ایگناتیوس
  • برج مروارید
  • موزه علم و فناوری
  • معبد جید بودا
  • تفرجگاه باند

دیدنی های شانگهای

تخفیف هتل‌های شانگهای

هتل‌ها در شانگهای اصولا در ماه‌هایی از دو فصل تابستان و زمستان، تخفیف‌هایی را روی اتاق‌های خود قرار می‌دهند. تخفیف هتل‌های شانگهای کاملا رابطه مستقیمی با وضعیت آب و هوا دارد. به‌محض بدی آب و هوا و کاهش سفر به شانگهای، تخفیف هتل‌ها نیز شروع می‌شود. البته اگر در فصل تابستان یا زمستان و در مواقعی که به هر دلیلی حضور گردشگر در شانگهای افزایش پیدا کند به دنبال تخفیف باشید، به نتیجه نخواهید رسید. در دیگر ماه‌های سال به‌ویژه در ایام نمایشگاه‌ها و فستیوال‌های چینی، به دلیل ترافیک مسافر، تخفیف هتل‌های شانگهای به‌صورت پلکانی و برای رزرو زودهنگام ارائه می‌شود. برای دسترسی به چنین تخفیف‌هایی بهتر است برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشید تا رزرو هتل را زودتر انجام دهید.

هزینه رزرو هتل در شانگهای

قیمت هتل در شانگهای نسبت به بسیاری از شهرهای آسیای شرقی زیاد است. با توجه به ازدیاد سفر به این شهر و با توجه به اینکه تجار و افراد ثروتمند زیادی به شانگهای سفر می‌کنند، به‌طورکلی هزینه رزرو هتل در شانگهای زیاد است. البته هزینه رزرو هتل‌های مختلف بسته به مکان قرارگیری و بسته به روز هفته متغیر است. جالب است بدانید که هزینه رزرو هتل در شانگهای اگر مکان قرارگیری هتل در منطقه تجاری شهر یعنی در شرق رودخانه باشد، در روزهای آخر هفته بسیار ارزان‌قیمت است. به‌طورکلی بهترین کار این است که علاوه بر توجه به قیمت هتل در شانگهای، به موقعیت قرارگیری هتل نیز دقت کنید. اگر ترافیک و هزینه حمل و نقل را در نظر بگیرید، ممکن است هزینه رزرو هتل در منطقه‌ای از شانگهای که ارزان‌تر از دیگر مکان‌هاست، به‌صرفه نباشد! چراکه ممکن است مدت‌زمان زیادی در ترافیک باشید و یا مجبور باشید برای رفت و آمد هزینه کنید. در نتیجه هم به هزینه رزرو هتل در شانگهای توجه کنید و هم به فاصله هتل تا مکان‌هایی که قرار است به آن‌ها سر بزنید.
رزرو هتل در شانگهای

غذا و رستوران‌های شانگهای

چین فرهنگ غذایی غنی و متنوعی دارد. شانگهای نیز که یکی از مهم‌ترین شهرهای چین است، نقش مهمی در غنای این فرهنگ داشته است. شما تنوع غذا در شانگهای و تمامی آن‌ها را به‌صورت کامل نخواهید شناخت. بسیاری از رستوران‌های شانگهای تنها چند مدل معروف از غذاهای سنتی را ارائه می‌دهند. به‌طورکلی بهتر است در سفر به شانگهای تنها به سراغ غذاهای چینی بروید و غذاهایی مثل فست‌فودها را فراموش کنید. علاوه بر رستوران‌های شانگهای که به‌صورت‌های مختلفی از سنتی تا مدرن ارائه می‌شوند، شانگهای از جمله شهرهایی است که غذاهای خیابانی در آن رواج دارد. سر زدن به غذاخوری‌های خیابانی و صرف غذا در شانگهای از این غذاخوری‌ها لذت خاص خود را دارد. شما به‌صورت مستقیم می‌توانید در حین سفارش غذا، با فرهنگ و نحوه برخورد مردم شانگهای نیز آشنا شوید که در نوع خود جذاب است. حتما قبل از مراجعه به هرکدام از رستوران‌های شانگهای، اطلاعات دقیقی در مورد آن داشته باشید. با توجه به تنوع بسیار زیاد رستوران‌های شانگهای، داشتن اطلاعات در مورد دکوراسیون، کیفیت غذا و قیمت منو رستوران، کمک زیادی به شما خواهد کرد. لذت غذا خوردن در یک رستوران سنتی در شانگهای را حتما امتحان کنید.
رستوران های شانگهای

حمل و نقل در شانگهای

سیستم حمل و نقل در شانگهای اگرچه خوب و کاربردی است؛ اما برای بزرگ‌ترین شهر یک کشور مثل چین، قابل‌قبول نیست. به دلیل نبود همین سیستم کارآمد حمل و نقل در شانگهای، ترافیک یکی از مشکلات همیشگی شهر است. البته در شهری که ۲۴ میلیون نفر در آن زندگی می‌کنند، نبود ترافیک مثل رویا، شیرین است! یکی از مهم‌ترین وسایل حمل و نقل در شانگهای مترو است. مترو در سال‌های اخیر پیشرفت زیادی داشته و خطوط آن از ۵ خط به ۱۴ خط رسیده و همچنان نیز در حال گسترش است. به همین علت به نظر می‌رسد مترو بتواند در سال‌های آینده نیز کمک بزرگی به رفع مشکلات شهری در شانگهای کند. یکی از ویژگی‌های خوب مترو شانگهای، وجود علائم به دو زبان چینی و انگلیسی است و شما را از سردرگمی خارج خواهد کرد. اتوبوس نیز گزینه مناسبی برای جابه‌جایی در شانگهای است. این نوع از حمل و نقل در شانگهای نسبت به مترو هزینه مناسب‌تری داشته و به همین علت مورد توجه مردم شانگهای و گردشگران است. البته در برخی مسیرها، ازدیاد جمعیت ممکن است شما را از سوارشدن به اتوبوس پشیمان کند. تاکسی و کرایه خودرو نیز از گزینه‌های گران‌قیمت حمل و نقل در شانگهای هستند.
مترو شانگهای

خرید در شانگهای

شانگهای به‌نوعی یک مرکز خرید بزرگ است. در سفر به چین و به‌ویژه شانگهای، بهتر است تا می‌توانید با چمدان خالی سفر کنید؛ چراکه ممکن است در راه برگشت مجبور به پرداخت اضافه‌بار باشید. خرید در شانگهای جنبه‌های مختلفی دارد. بازارهای سنتی خود به‌نوعی از دیدنی‌های شانگهای محسوب می‌شوند که می‌توانید هم خرید خود را از آن‌ها انجام دهید و هم مردم محلی را از نزدیک ببینید و با برخی از آن‌ها که به زبان انگلیسی آشنا هستند صحبت کنید. برای خرید در شانگهای به‌ویژه خرید سوغاتی از صنایع‌دستی و عتیقه‌جات، بهتر است به بازارهای سنتی مراجعه کنید. چین یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان انواع کالا در جهان و شانگهای مرکز اقتصادی این کشور است. در نتیجه سر زدن به مراکز خرید در شانگهای، شما را در برابر انواع اجناس ساخت چین قرار می‌دهد که قیمت‌های مختلفی دارند. بهتر است برای خرید در شانگهای به‌ویژه از پاساژها و مراکز خرید، مترجم به همراه خود داشته باشید تا اطلاعات دقیق‌تری از محصولات ارائه‌شده بدست آورید. هرچند در مراکز خرید قیمت‌ها مقطوع است؛ اما در ماه‌های مختلفی از سال تخفیف‌های باورنکردنی بر روی اجناس ارائه می‌شود که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.
خرید در شانگهای

نظرت چی بود؟!

یک نظر

ایسفر را دنبال کنید @esafarcom

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .