راهنمای خرید در استانبول|در استانبول برای خرید کجا برویم؟

راهنمای خرید در استانبول|در استانبول برای خرید کجا برویم؟

راهنمای خرید در استانبول

وقتی کلمه‌های «خرید» و «استانبول» کنار هم قرار می‌گیرند، اکثر افرادی که با این شهر آشنایی مختصری دارند ذهنشان به سمت «بازار بزرگ استانبول» و خیابان‌های هزارتو مانندش می‌رود. خیابانی که در مغازه‌هایش می‌توان از شیر مرغ تا جان آدمی‌زاد را پیدا کرد. اما اگر به خرید از مراکز شلوغ و پر ازدحام علاقه‌ای ندارید باید بدانید که خیابان‌های آرام‌تر و جذابی نیز دارد که می‌توانید هرچه را می‌خواهید آنجا پیدا کنید.
برای داشتن اطلاعات کافی از نحوه خرید کردن و راهنمای خرید در استانبول با ایسفر همراه باشید.

 در ادامه بهترین خیابان‌های خرید استانبول را برایتان لیست کرده‌ایم و به فروشگاه‌های معروفشان اشاره کرده‌ایم تا بتوانید برای خرید در استانبول برنامه‌ریزی کنید. در انتهای معرفی هر خیابان نیز لینک گوگل مپ آن خیابان قرار دارد تا بتوانید به کمک این اپلیکیشن راحت مسیریابی‌تان را به آنجا انجام دهید.
مقاله راهنمای جامع سفر به استانبول نیز به تفصیل و با جزئیات شما را در سفر به استانبول راهنمایی می‌کند و یک سفر خوب و لذت‌بخش را برای شما فراهم می‌آورد.

خیابان سردار اکرام (Serdar-ı Ekrem)

خرید بلیط استانبول
رزرو هتل استانبول
بلیط هواپیما استانبول
استانبول ترکیه
ایسفر
راهنمای سفر به استانبول
راهنمای خرید در استانبول
Serdar-ı Ekrem

این خیابان سنگ‌فرش ‌شده که نزدیک برج تاریخی گالاتا (Galata Tower) قرار دارد یکی از جذاب‌ترین خیابان‌هایی است که می‌توانید برای خرید در استانبول به آنجا سر بزنید. در این خیابان اثری از نمایندگی برندهای مشهور نمی‌بینید، زیرا این خیابان به بوتیک‌هایش معروف است. می‌توانید از مغازه‌ Les Benjamins تی‌شرت‌های فوق‌العاده بخرید، برای خرید سوغاتی‌های استانبول و وسایل خرده‌ریزِ کاربردی به مغازه Lunapark بروید، سری به نمایشگاه Arzu Kaprol بزنید که طراحان ترکیه‌ای محصولاتشان را آنجا عرضه می‌کنند، برای خرید اجناس عتیقه به Kashif Sofa بروید و در انتهای خیابان بازدیدی از بوتیک لوکس Atelier 55 داشته باشید. اگر از پیاده‌روی خسته شدید می‌توانید به کافه‌ی Mavra مراجعه کنید و از قهوه و کیک‌های شکلاتی خانگی‌اش لذت ببرید. اگر هم اهل نوشیدنی هستید می‌توانید به کافه‌ی هتل Georges که در پشت بام قرار دارد سری بزنید و همان‌طور که دارید از چشم‌انداز زیبای شهر لذت می‌برید، کمی هم بنوشید.

خیابان کاکارکاما (Çukurcuma Caddesi)

خرید بلیط استانبول
رزرو هتل استانبول
بلیط هواپیما استانبول
استانبول ترکیه
ایسفر
راهنمای سفر به استانبول
راهنمای خرید در استانبول
Çukurcuma Caddesi

خیابان کاکارکاما را می‌توان اصلی‌ترین خیابان عتیقه‌فروشی استانبول دانست و خانه‌های کلاسیکی که در آن منطقه وجود دارد به‌خوبی با حال و هوای آن جور است. از ابتدا تا انتهای این خیابان بوتیک‌های عتیقه‌فروشی فراوانی وجود دارد. در کنار آن‌ها نمی‌توان از موزه‌ی‌ معصومیت گذشت. موزه‌ای که نویسنده‌‌ی برنده‌ی نوبل، اورهان پاموک، آن را بر اساس یکی از رمان‌هایش به همین نام بنا کرده و در آن می‌توان به گذشته‌ی استانبول نگاهی گذرا انداخت.
بهترین مغازه‌های این خیابان Modern Tarih، Object of Desire و Aslı Günşiray هستند. وقتی که از گشت و گذار بین مغازه‌های عتیقه‌فروشی خسته شدید حتما سری به کافه‌ی Cuma بزنید. پنکیک‌های این کافه بی‌نظیر است.

خیابان استقلال (İstiklal Caddesi)

خرید بلیط استانبول
رزرو هتل استانبول
بلیط هواپیما استانبول
استانبول ترکیه
ایسفر
راهنمای سفر به استانبول
راهنمای خرید در استانبول
İstiklal Caddesi

این خیابان که از میدان تقسیم آغاز می‌شود یکی از اصلی‌ترین خیابان‌های خرید ترکیه بوده و همیشه مملو از جمعیت است. در این خیابان هر برندی که فکرش را بکنید، چه برندهای محلیِ ترکیه و چه برندهای مشهور خارجی، نمایندگی دارند. علاوه بر مغازه‌های حاشیه‌ی خیابان، پاساژهای کوچکی نیز در این محله وجود دارد که اگر به خیابان استقلال سر زدید بازدید از آن‌ها را فراموش نکنید. بازار بالیک (بازار مخصوص ماهی‌فروش‌ها) نیز در این خیابان قرار دارد که اگر به غذاهای دریایی علاقه دارید توصیه می‌کنیم حتما از آن دیدن کنید. کنار این بازار هم پاساژ چیچک (Çiçek Pasajı) قرار دارد که پاساژی تاریخی است، معماری بی‌نظیری دارد و از سال ۱۸۷۶ تا به امروز فعالیت دارد. از بیشتر مغازه‌های این پاساژ سه طبقه به عنوان رستوران و کافه استفاده می‌شود.
هر وقت که از گشت و گذار در این خیابان شلوغ و پر رفت‌و‌آمد خسته شدیدی می‌توانید از قطارهایی سواری بگیرید که از ابتدا تا انتهای این خیابان در حال حرکت و جابه‌جایی مسافر هستند.

خیابان عبدی اپیکچی (Abdi İpekçi Caddesi)

خرید بلیط استانبول
رزرو هتل استانبول
بلیط هواپیما استانبول
استانبول ترکیه
ایسفر
راهنمای سفر به استانبول
راهنمای خرید در استانبول
Abdi İpekçi Caddesi

محله‌ی نیشان‌تاشی (Nişantaşı) که در بخش اروپایی استانبول قرار دارد به لوکس بودن معروف است و در آنجا طراحان ترکیه‌ای در کنار بوتیک‌هایی که به فروش برندهای مشهور جهانی مشغول‌اند آثار خود را عرضه می‌کنند. در خیابان عبدی اپیکچی هر برند لوکسی را که بخواهید پیدا می‌کنید. از پرادا و لویی ویتون که برندهایی جهانی هستند گرفته تا واکو و بیمن که برندهای لوکس ترکیه‌ای به شمار می‌آیند. اگر کمی نگران پولی که خرج می‌کنید هستید شاید بهتر باشد به خیابان تیسویکلیه (Teşvikiye Caddesi) سر بزنید. در این خیابان می‌توانید مغازه‌های لوکسی را پیدا کنید که قیمت‌های مناسب‌تری دارند. مانند نمایندگی‌های برندهای زارا و ماسیمو دوتی.
اگر به مرکز خرید نیشان‌تاشی سر بزنید گزینه‌های بیشتر و معقول‌تری هم برای خرید پیدا خواهید کرد.

خیابان بغداد (Bağdat Caddesi)

خرید بلیط استانبول
رزرو هتل استانبول
بلیط هواپیما استانبول
استانبول ترکیه
ایسفر
راهنمای سفر به استانبول
راهنمای خرید در استانبول
Bağdat Caddesi

بخش آسیایی استانبول به اندازه‌ی بخش اروپایی‌اش شلوغ نیست و بیشتر مسکونی است، با این حال در این قسمت از شهر هم مراکز خرید خوبی وجود دارد که نباید از آن‌ها غافل شد. خیابان بغداد اصلی‌ترین خیابان خرید این بخش از شهر استانبول است و تعطیلات آخر هفته مردم محلی به خیابان می‌آیند، در آن قدم می‌زنند و در کافه‌ها قهوه می‌نوشند.
یکی از نکته‌های مثبت این خیابان نزدیکی‌اش به ساحل دریاست و هر وقت که از خرید کردن خسته شدید می‌توانید با کمی پیاده‌روی به دریا برسید. اگر از ابتدای خیابان تا انتهای آن قدم بزنید متوجه می‌شوید که همه‌جور مغازه‌ای در این خیابان وجود دارد. از مغازه‌های معمولی گرفته تا لوکس. همین نشان می‌دهد که این خیابان برای خرید هر قشری مناسب است.

نظرت چی بود؟!

ایسفر را دنبال کنید @esafarcom